POHODA - společnost pro normální život lidí s postižením, z.ú.


Sociálně znevýhodněné skupiny Lidé s postižením

Smysluplná práce v Bílé vráně

Jsme sociální podnik, ve kterém už více než 10 let zaměstnáváme kolegy s mentálním znevýhodněním. V loňském roce překonala Bílá vrána mimořádně obtížnou situaci a díky skvělému týmu kavárníků se nevzdala. Svůj provoz udržela, a tím i pracovní místa pro kolegy se znevýhodněním.

Pravidelná pomoc je největší pomoc. Každých 400 Kč, které měsíčně darujete, umožní pracovat 4 hodiny jednomu kavárníkovi.
25 220 Kč
vybráno 17 % z 150 000 Kč

zbývá

89 dní

přispělo

9 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Díky práci u nás a podpoře odborného personálu rozvíjejí lidé s mentálním znevýhodněním své pracovní a sociální dovednosti, a tak zvyšují svoje možnosti nejen na trhu práce, ale i vlastní postavení ve společnosti.  Podílejí se na smysluplné práci a výdělkem zlepšují svoji finanční situaci.
 
Přidejte se k Bílé vráně i vy a pomáhejme společně lidem s mentálním znevýhodněním k větší samostatnosti, sebevědomí a spokojenosti. Jen tak mají věší šanci, aby si jich společnost všímala, přijímala je a dávala jim příležitost, jako ostatním. 

Proč? Dává to smysl nám, ale i společnosti.

Co na to naši kolegové? 

“Vždycky jsem si přála tady péct, je to sice občas trochu stres, ale stojí to za to.” Jana
 
“Baví mě obsluhovat zákazníky a jsem rád, když jsou spokojeni.” Tomáš
 
“Moc ráda pracuju v kavárně a nabízím naše skvělé dobroty.” Zdeňka

Co se stane, když nedáme šanci kavárníkům s postižením?

Co to obnáší?

Aby mohli naši kavárníci vykonávat svoji práci, potřebují k tomu podporu odborného personálu, který je během směny provází. Na provoz sociálního podniku nečerpáme žádné dotace. Náklady hradíme z výdělku kavárny, jejích cateringových služeb, z vlastních prostředků organizace POHODA, která kavárnu založila, a z darů individuálních i firemních dárců. 

Kolik ještě potřebujeme?

V kavárně obsluhuje 9 lidí se znevýhodněním jako Tým+. Tito vraní kavárníci odpracují 3 000 hodin za rok. Střídají se po 4 hodinách a zajišťují denně 12hodinový provoz kavárny, od pondělí do pátku.  
Zaměstnání kolegů s postižením vyžaduje ročně částku 300 tisíc Kč. Díky trvající podpoře stálých dárců nám zbývá zajistit už jen 150 tisíc Kč k tomu, abychom pokryly náklady na zaměstnání kolegů se znevýhodněním. Zapojíte se i vy?  

Dejte spolu s námi šanci pracovat, vydělávat a naplno žít

Stačí jen kliknout na tlačítko Darovat. Děkujeme! A nezapomeňte se přijít do kavárny podívat a přesvědčit se, že to myslíme všechno vážně.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkujeme za podporu všem, kteří si nenechali ujít balkánské rytmy a skvělé občerstvení! Během horkého podvečera 23.6.2022 jste v kavárně vytvořili skvělou atmosféru a zároveň svým vstupným přispěli šesti kavárníkům na jejich mzdu (a ještě trochu navíc). :) MOC DĚKUJEME za krásné setkání!

Zoran Dukić
2 620 Kč

Díky za výborné občerstvení, které jste pro nás připravili na "ředitelské soirée", moc se mi u vás v kavárně líbilo. Držím palce, ať se vám daří!

Šárka Kovandová