Cesta domů, z.ú.


Zdraví Hospicová a paliativní péče

Podpořte Cestu domů

Cesta domů se snaží, aby lidé, kteří si to přejí, mohli zemřít doma, tam, kde to mají rádi a kde se necítí sami. Podporuje jejich rodiny, aby péči zvládly. Pokouší se také prosazovat v české společnosti změny v přístupu k umírání, které vedou k lepší informovanosti, zmírnění tabu a k posílení vědomí, že strávený čas s nemocnými a umírajícími mnohdy připomíná nečekaně objevený poklad. Šíříme myšlenku důstojného konce života. Svým darem pomůžete rozvíjet péči o lidi na konci života a jejich blízké. Děkujeme.

vybíráme od 1.2.2022
12 300 Kč

přispělo

6 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Cesta domů se už 20 let snaží měnit způsob, jakým se v Česku umírá. 

Zajišťujeme, aby děti a dospělí umírající v domácím prostředí měli dostupnou zdravotní péči a další potřebné služby. Každému, kdo se na nás obrátí, poskytneme informace potřebné k péči o nevyléčitelně nemocného. Na území hl. m. Prahy provozujeme už 20 let domácí hospic. Našim pacientům poskytujeme zdravotní služby 24 hodin denně 7 dní v týdnu a jejich blízkým podporu v každodenní péči. 

Zkušení a empatičtí lékaři, lékařky a sestry tvoří naši „nemocnici na kolečkách“: domácí hospic. Zajištují v domácnosti veškerou zdravotnickou péči, aby nemocný dospělý nebo dítě mohli dožít doma. Jsou na telefonu 24 hodin denně, vždy připraveni poradit nebo vyrazit za pacientem.

K péči o člověka na konci života nepatří jen zdravotníci, ale také psychosociální pracovníci a psychologové, kteří umírajícím i jejich blízkým pomáhají těžkou situaci zvládnout. Jezdí do rodin a provázejí nemocné, jejich blízké a pozůstalé. Pracují i s rodiči, kteří se dozvědí nepříznivou prognózu ještě nenarozeného nebo právě narozeného dítěte. 
 
Pečovat o blízkého upoutaného na lůžko bývá vyčerpávající, proto máme odlehčovací asistentky a asistenty, kteří v rodinách pomáhají s běžnými denními činnostmi. A také vyškolené dobrovolnice a dobrovolníky, ochotné vystřídat rodinu v péči třeba na celou noc.

Cesta domů je také dům v Michli, který jsme mohli pořídit díky štědrosti dárců k 18. narozeninám. Součástí jsou i pobytové odlehčovací služby, kde lidé odkázaní na péči blízkých mohou strávit několik dnů až týdnů. Funguje tu také ambulantní část s poradnou, kam může přijít nebo o radu zavolat kdokoli z celé České republiky s tím, že má nevyléčitelně nemocného příbuzného. Cesta domů poradí a nabídne možnosti, případně nasměruje na další pracoviště. Více informací o všech našich službách najdete na stránkách www.cestadomu.cz.

Cesta domů ale není jen domácí hospic, je to také organizace, která se snaží téma závěru života a péče o umírající vracet do veřejného prostoru – vydává knihy a letáky, vzdělává odborníky
i veřejnost.
 
Provozuje také unikátní informační a poradenský portál Umíráni.cz pro nemocné, pečující a pozůstalé. Jeho smyslem je sdílet zkušenosti zdravotníků, sociálních pracovníků, psychoterapeutů a duchovních s dalšími lidmi v celé republice, kteří se dostali do nelehké životní situace – jsou vážně nemocní, pečují o umírajícího nebo jim zemřel někdo blízký. Je to jediný portál tohoto druhu v ČR a statistika návštěvnosti dokazuje jeho potřebnost. Denně na něm hledá informace více než 1000 lidí z celé republiky.

Mnoho lidí se domnívá, že hospic a paliativní/hospicová péče jsou hlavně o smrti, ale paliativní péče je hlavně o životě. O životě, který člověku ještě zbývá. Snaží se, aby život byl životem až do konce. Cesta domů věří, že každý má právo žít až do konce podle vlastních představ. K tomu se snaží vytvářet podmínky co největšímu počtu lidí. Bez podpory vás, dárců, by to nebylo možné. Pokud se chcete podílet na změně způsobu, jakým se v Česku umírá, podpořte Cestu domů v její činnosti. Každý dar se počítá. Děkujeme!

Díky podpoře dárců tu může Cesta domů být taková, jaká je dnes: svobodná a nezávislá. A poskytovat kvalitní paliativní péči všem lidem bez rozdílu a podle jejich potřeb.
Děkujeme za vaši podporu!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Veliké diky Vám, za pomoc při odcházení naší mámy. MV

Miluse Veselá
500 Kč

Nechť Vám náš dar pomáhá a přináší radost nemocným i jejich ošetřeujícím...

JL Consulting Extras s.r.o. IČ: 241 68 734
500 Kč

Děkuji za tento projekt a Vaše úsilí

Tereza Vodičková