Český svaz ochránců přírody Hradec Králové


Životní prostředí Zvířata

Pomáhejte přírodě se skupinou JARO

Přidejte se k naší partě, která usiluje o vytvoření světa, ve kterém mohou lidé a příroda společně prosperovat. Už přes 30 let se staráme o přírodu u nás i v zahraničí. Společně pečujeme o stovky cenných kousků přírody počínaje loukami, kde je hic, že by se pic, a konče mokřady, kde je ta práce fakt lahůdka, když stojíte po kolena ve vodě. Ale my se toho nebojíme, protože nám to dává smysl. To vše by ale nebylo možné bez vaší podpory. Podpořte činnost skupiny JARO pravidelným nebo jednorázovým příspěvkem a pomáhejte přírodě spolu s námi. Děkujeme.

Uzdravujeme naši krajinu

A s vámi to zvládneme.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Všichni máme rádi malebnou českou krajinu. Louky a pastviny plné života, protkané remízky a cestičkami, lemovanými alejemi ovocných stromů, které nás dovedou do krásného lesa. Tento obrázek si mnozí z nás pamatují z dětství nebo si představí, když se řekne česká příroda. Tento obrázek je však z velké části poničený a krajina již nefunguje tak, jak dříve a je třeba jí aktivně pomoct. Ne jen pro ty zvířata a rostliny, které v ní žijí, ale také pro nás samotné. Bez zdravé přírody totiž nemůžeme zdravě fungovat ani my, lidé.
V poslední době si můžete všimnout, že se hodně pozornosti věnuje především vysazování stromů, ale my se naopak staráme o přírodu tak, aby nezarostla. Vytváříme prostor pro ty, kteří možná nejsou tak vidět, ale přitom je tolik potřebujeme a do naší krajiny neodmyslitelně patří. Pracujeme už napříč několika státy, každoročně pečujeme o stovky hektarů nejcennějších kousků přírody.

Vlajkovou lodí našich aktivit je především ochrana motýlů, jakožto důležité skupiny opylovačů a ideálních ukazatelů zdravé přírody. Díky tomu, jak motýli rychle a citlivě reagují na změny ve svém prostředí, nám ukazují, v jakém stavu se naše životní prostředí nachází a jaká je udržitelnost lidského počínání v krajině.  Když motýli z krajiny mizí, znamená to, že zdravá není.

Dále se zaměřujeme na ochranu mokřadů a obnovu tůní a tůněk, péči o prosluněné louky a stepi, vřesoviště a písčiny, apod.
Rádi se také bavíme s malými i velkými o tom, jak to všechno v té přírodě funguje dohromady a k tomu nám slouží náš Ekokaravan a široká nabídka přednášek i dobrovolnických akcí pro školáky, studenty i firmy. A aby se o mnohdy zapeklitých tématech ochrany přírody mohl dozvědět opravdu každý, založili jsme iniciativu Pomáhám přírodě
 

Podpořte činnost skupiny JARO pravidelným nebo jednorázovým příspěvkem a pomáhejte přírodě spolu s námi! 

Děkujeme Vám!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Příspěvek na léčbu Elvírky

Martina Cibulková
1 000 Kč

Přeji hodně zdraví a štěstí všem zvířátkům, a vám všem veliký dík za péči

Jarmila Štanglerová
300 Kč

Mám ráda zvířata a sledují čápi jak se vylíhnutí až do odletu

Anna Faronova
200 Kč

Děkuji, že pomáháte...

Marta Kociánová
200 Kč

Pro naší Elvírku z Bohuslavic

Dana Sadilová
300 Kč

Poděkování za vaši náročnou a tak potřebnou činnost.

Václav Kubíček
5 000 Kč

Ať se daří!

Daniela Šmídová
500 Kč