Deník Alarm, z. ú.


Osvěta a poskytování informací

Podporuji Deník Alarm

Během několika let se redakce Alarmu vypracovala v kolektiv respektovaných autorů a autorek, komentátorů a komentátorek, kteří denně pracují na vizi udržitelné a solidární společnosti. Potřebujeme Vaši pomoc, abychom v tom mohli pokračovat.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Do roku 2022 vstupujeme jako Deník Alarm, jako sebevědomý hlas lidí, kteří se nebojí jít do konfliktu, pokud jsou jejich hodnoty v ohrožení. Vytváříme platformu, kde se potkávají lidé, pro které jsou důležité principy demokracie, rovnosti a spravedlnosti. 
Pokud se s těmito hodnotami identifikujete, podpořte chod redakce v dlouhodobé kampani.


Máme za sebou rok, ve kterém jsme založili samostatnou organizaci a uspořádali doposud největší fundraisingovou kampaň. Rozšířili jsme týmové řady o dvě nové členky, díky nimž se dostalo zasloužené pozornosti našim dárcům, ale také sociálním sítím, které mají nyní profesionální vedení.

Letošní rok bude neméně nabitý. Zabydlujeme se v nové redakci a plánujeme nové reportážní projekty. Od začátku ledna jsme v redakci přivítali dva nové členy. Redaktorem Deníku Alarm se stal náš oblíbený spolupracovník a youtuber Standa Biler. Úroveň našeho obsahu bude nově hlídat literární kritička Eva Klíčová v roli jazykové editorky.
Nově zrozená organizace si žádá novou tvář, a tak se připravujeme na tvorbu nové vizuální identity. Hned nato se pustíme do budování nového webu, který by Vám měl zpříjemnit čtení i poslech našeho obsahu. Od jeho poslední aktualizace se toho hodně událo u nás, ale i v celém digitálním světě, a my chceme držet krok.

Ve středu našeho zájmu zároveň zůstává rozvíjení kvalitních podmínek pro práci redakce, zefektivnění provozu a také navázání intenzivní spolupráce s nejlepšími odborníky v oblastech, kterým se v Alarmu věnujeme.

“Chceme vybudovat silné, hlasité a vlivné médium, které žije z podpory svých čtenářů a dokáže proměňovat českou veřejnou debatu.”

Svou podporou Alarmu posilujete v české veřejné debatě hlasy, které nedostávají dostatek prostoru, potřebují pomoc a péči a jejichž perspektiva zároveň přináší pozitivní změny celé společnosti. Vaše podpora nám pomáhá tuto vizi obracet i dovnitř redakce a vytvářet stabilní prostředí pro naši práci, zefektivňování provozu a spolupráci s nejlepšími odborníky. V této kampani vám nenabízíme nic menšího než hodnoty, které redakce Alarmu reprezentuje a které bez ustání hájí. 

  • Podpořte věcnou debatu o klimatu, protože uhlí a ropa už svá média mají.
  • Podpořte bourání mýtů a společenských stereotypů, protože svět bez LGBTQ+ není normální.
  • Bojujte s námi za rovnou společnost, protože rasismus nepatří nikam.
  • Pomozte bourat toxické stereotypy, které brání společnosti stát se soucitnou a pečující. 
  • Pomozte nám kultivovat veřejnou debatu, protože bez kultury se žít nedá.
  • Umožněte nám pracovat na lepších podmínkách pro nás i pro vás, protože levná práce nikoho nešlechtí.
  • Podpořte naše úsilí, aby téma krize bydlení ve veřejné debatě zdomácnělo, protože bydlení je právo.
Jakékoliv dotazy k fungování Deníku Alarm a jeho financování Vám zodpoví
Klotylda Marková
m: +420 721 347 911 | e: klotylda@denikalarm.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

hnutí pro život jsou nebezpečí pro demokracii tak užijte pár drobných dobře na soudy

Tomáš Steiner
500 Kč

Pravda a láska zvítězí nad lží a katolickou nenávistí vůči lidem dobré vůle!

Lenka Králová
1 000 Kč

Podpora pro další aktivity.

Ondřej Holčák
500 Kč

Studentský minipříspěvek. Díky.

Michaela Ela
50 Kč

Keep up the good fight.

Filip
1 000 Kč

Nandejte to HPŽ pls!

Eva Kuchtová

<3

Rudi Koval
250 Kč

díky za vše co děláte

Vojtěch Havlata

Jste skvělí! Díky za to, že vystupujete z té mediální šedi, která se snaží tvářit středově, ale je až žalostně neoliberálně konzervativní. Vážím si Vaší práce a miluju Vaše podcasty :) Díky za to, že mi rozšiřujete obzory, zcitlivujete mě vůči sociálním tématům, bavíte mě a přivádíte mě ke spoustě skvělých levicových intelektuálů a jejich knihám. Díky za to, že mluvíte o klimatu tak, jak by o něm měl mluvit každý, kdo nezešílel. Děkuji a přeji Vám vše dobré! :)

Petra N.
300 Kč

Je na mě uvalena kletba, že musím přispět 500,- vždy když Piráti na internetu poučujou A2larm jak dělat svou práci. Z nějakého důvodu to platí i na Backovo blepty o financování.

T GJ
500 Kč