Deník Alarm, z. ú.


Osvěta a poskytování informací

Podporuji Deník Alarm

Během několika let se redakce Alarmu vypracovala v kolektiv respektovaných autorů a autorek, komentátorů a komentátorek, kteří denně pracují na vizi udržitelné a solidární společnosti. Potřebujeme Vaši pomoc, abychom v tom mohli pokračovat.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Do roku 2022 vstupujeme jako Deník Alarm, jako sebevědomý hlas lidí, kteří se nebojí jít do konfliktu, pokud jsou jejich hodnoty v ohrožení. Vytváříme platformu, kde se potkávají lidé, pro které jsou důležité principy demokracie, rovnosti a spravedlnosti. 
Pokud se s těmito hodnotami identifikujete, podpořte chod redakce v dlouhodobé kampani.


Máme za sebou rok, ve kterém jsme založili samostatnou organizaci a uspořádali doposud největší fundraisingovou kampaň. Rozšířili jsme týmové řady o dvě nové členky, díky nimž se dostalo zasloužené pozornosti našim dárcům, ale také sociálním sítím, které mají nyní profesionální vedení.

Letošní rok bude neméně nabitý. Zabydlujeme se v nové redakci a plánujeme nové reportážní projekty. Od začátku ledna jsme v redakci přivítali dva nové členy. Redaktorem Deníku Alarm se stal náš oblíbený spolupracovník a youtuber Standa Biler. Úroveň našeho obsahu bude nově hlídat literární kritička Eva Klíčová v roli jazykové editorky.
Nově zrozená organizace si žádá novou tvář, a tak se připravujeme na tvorbu nové vizuální identity. Hned nato se pustíme do budování nového webu, který by Vám měl zpříjemnit čtení i poslech našeho obsahu. Od jeho poslední aktualizace se toho hodně událo u nás, ale i v celém digitálním světě, a my chceme držet krok.

Ve středu našeho zájmu zároveň zůstává rozvíjení kvalitních podmínek pro práci redakce, zefektivnění provozu a také navázání intenzivní spolupráce s nejlepšími odborníky v oblastech, kterým se v Alarmu věnujeme.

“Chceme vybudovat silné, hlasité a vlivné médium, které žije z podpory svých čtenářů a dokáže proměňovat českou veřejnou debatu.”

Svou podporou Alarmu posilujete v české veřejné debatě hlasy, které nedostávají dostatek prostoru, potřebují pomoc a péči a jejichž perspektiva zároveň přináší pozitivní změny celé společnosti. Vaše podpora nám pomáhá tuto vizi obracet i dovnitř redakce a vytvářet stabilní prostředí pro naši práci, zefektivňování provozu a spolupráci s nejlepšími odborníky. V této kampani vám nenabízíme nic menšího než hodnoty, které redakce Alarmu reprezentuje a které bez ustání hájí. 

  • Podpořte věcnou debatu o klimatu, protože uhlí a ropa už svá média mají.
  • Podpořte bourání mýtů a společenských stereotypů, protože svět bez LGBTQ+ není normální.
  • Bojujte s námi za rovnou společnost, protože rasismus nepatří nikam.
  • Pomozte bourat toxické stereotypy, které brání společnosti stát se soucitnou a pečující. 
  • Pomozte nám kultivovat veřejnou debatu, protože bez kultury se žít nedá.
  • Umožněte nám pracovat na lepších podmínkách pro nás i pro vás, protože levná práce nikoho nešlechtí.
  • Podpořte naše úsilí, aby téma krize bydlení ve veřejné debatě zdomácnělo, protože bydlení je právo.
Jakékoliv dotazy k fungování Deníku Alarm a jeho financování Vám zodpoví
Klotylda Marková
m: +420 721 347 911 | e: klotylda@denikalarm.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za super články z neobvyklého prostředí

Dárce
100 Kč

za podcasty

Filip Saidl
1 000 Kč

více takových článků, spousta lidí netuší, jaké to je.. také byste měli se zaměřit na některé "chráněné" dílny, práce, která jsou nabízena hlavně invalidům, ale nejsou vždy lehká, v klidném tempu a jsou mizerně placená.

Šárka Rýglová
300 Kč

Dobrá práce, jen tak dál! (virtuální předplatné + Maruně na granule!)

Ladislav Kleger

Díky za Vaši práci!

Petra Preunkert Skálová

díky za vaší práci

Marie Sehnalova

dík St. Biler

Igor Miroszka
500 Kč

Práve počúvam: "Až v Janově jsem začala naplno chápat..." Dobré. Už asi nikto sa nevenuje vylúčeným lokalitám na takej ploche.

Adrian Mojš
500 Kč

Děkuji Alarmu za skvělou práci.

Hedviga Hejduková
100 Kč

Jen tak dál ❤️

Dominika Poživilová
250 Kč