proFem - centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí, o.p.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny Lidská práva

Budujeme první centrum pro oběti sexuálního násilí v České republice

S nějakou formou sexuálního násilí nebo obtěžování se v ČR setká každá druhá žena. Každá desátá žena se stane obětí znásilnění. Přesto v Česku neexistuje žádné specializované a komplexní centrum pro tyto oběti. Proto vytváříme PORT. Pomozte obětem ke specializované, dostupné, odborné a citlivé podpoře, aby následky prožitého násilí byly co nejmenší!

Podpořte vznik prvního komplexního centra pro oběti sexuálního násilí v Česku

Věříme, že specializovaná, dostupná, odborná a citlivá pomoc a podpora lidem, kteří zažili sexuální násilí, velmi přispívá k tomu, aby následky prožitého násilí byly co nejmenší.
190 527 Kč

přispělo

103 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Oběti sexuálního násilí potřebují takové místo, ve kterém se budou cítit vítané, přijímané a respektované, ať už zažily jakoukoliv formu sexuálního násilí nebo sexuálního obtěžování.

Jak bude PORT vypadat?


Nezáleží na tom, zda klientky či klienti vědí přesně, co chtějí, anebo si nejsou jistí, co by jim pomohlo. PORT tady bude pro všechny oběti sexuálního násilí starší 16 let: speciálně vyškolené sociální pracovnice pomohou situaci každé klientky nebo klienta zmapovat a zjistit, jaké jsou jejich aktuální potřeby. Někdy stačí si o situaci popovídat, ujistit se, že to, co prožili, bylo opravdu násilí, případně probrat své pocity a prožívání s psychoterapeutkou. Jindy svou situaci chtějí řešit například prostřednictvím policie a soudů. 

Jaké konkrétní služby bude centrum PORT poskytovat?

  • Sociální poradenství
  • Právní poradenství
  • Psychoterapie
  • Právní zastupování
  • Krizový byt
  • Výslechová místnost
  • Sběr a uchování genetických vzorků

Jak to s přípravou PORTu nyní vypadá?

✔️ Máme zajištěné prostory na Praze 6, které musíme zrekonstruovat. Nyní vybíráme stavební firmu. Pro tu už máme připravenou projektovou dokumentaci.
✔️ Připravujeme metodiky pro služby, které budeme v PORTu poskytovat nově. Už jsme připravili metodiku krizové ambulantní pomoci. Jde o dokument, který popisuje a definuje kdo a jak poskytuje tuto službu tak, aby byla příchozím klientkám co nejvíce užitečná. 
✔️ Sbíráme inspiraci, jak podobná centra fungují jinde: prostřednictvím videohovorů jsme se spojili s dvěma norskými organizacemi. Ptali jsme se na osvědčené postupy a to hlavně u služeb, které budeme v PORTu poskytovat nově. Tedy například sběr genetických vzorků a důkazů nebo již zmíněnou krizovou pomoc.

Více o aktuálním stavu budování PORTu čtěte zde.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

💌

Tomas Janosik
1 000 Kč

Šťastného Valentýna!

Zdendak

Děkuji za Vaši práci!

Lin Sok
150 Kč

Děkuji moc, za vše co děláte pro oběti!

Patty
150 Kč

🎸+🎤=❤️

KytarovkaBrno
3 578 Kč

Moc Vám fandím - ať je projekt úspěšný!

Dárce
300 Kč

Doufám, že se vše podaří, je to velmi potřebný projekt!

Kateřina Pijáčková

<3

Nikola Linhartová

Děkuju za tento projekt❤️

Eliška Sýkorová
300 Kč

Přejeme Hance všechno nejlepší k narozeninám a zároveň darem věnujeme podporu tohoto důležitého projektu!

Tým gratulantů Hanky L.
800 Kč