Česká krajina, o.p.s.


Životní prostředí Zvířata

Zubr pod stromeček

Nebaví Vás dávat pod stromeček stále ty samé dárky? Chcete dát po letech dárek, který má větší smysl, než další ponožky, drahá voňavka nebo mobil? Darujte letos sobě či blízkým zubra a pomozte nám tak tento ohrožený druh zachránit, udržet a nadále navracet do české krajiny. Srdečně děkujeme.

Darujte (si) zubra pod stromeček a vraťte jej s námi zpět do volné přírody!

Jen díky Vaší podpoře můžeme zachránit a udržet ohrožené zubry ve volné přírodě. Dary využijeme na přepravu zubrů do nových rezervací, stejně jako na udržení stávajících rezervací, včetně té nejznámější v Milovicích. Děkujeme.
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Zubři jsou největšími suchozemskými obratlovci Evropy. Jejich vyhubení ve volné přírodě připravilo starý kontinent nejen o impozantní druh živočicha, ale bylo také jednou z příčin změn v ekosystému, který postupně dostal na pokraj vyhubení další desítky a stovky druhů rostlin a živočichů závislých na otevřené krajině.

Darujte letos pod stromeček zubra! "Adoptujte" si jej virtuálně s vědomím, že jeho živý obraz žije také díky Vaší podpoře v naší krajině. Dnes například v nejznámější české rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice, kam jej ochranářská společnost Česká krajina navrací.
Jen díky Vaší podpoře můžeme rezervaci zachovat, dále rozvíjet i budovat rezervace nové. A udržet a navracet tak ohrožené zubry zpět do přírody. Vaši podporu využijeme na přeprava zubrů do nových rezervací, udržení a vylepšování rezervací stávajících (včetně odklízení černých skládek) i budování rezervací nových.  Vaše pomoc a podpora je pro nás nesmírně cenná a potřebná. Jen za letošní rok se například nezbytné náklady na samotné odklízení černých skládek a dalších pozůstatků po činnosti armády vyšplhaly na 750 000 Kč. Srdečně děkujeme za Vaši podporu a pomoc.

Návrat zubrů, kteří přežili díky chovu v zoologických zahradách a oborách, zpět do přírody  pomáhá odčinit nejenom vinu člověka na tomto druhu, ale také zachránit řadu ohrožených druhů motýlů, brouků či květin. Vaším darem tak pomůžete nejenom těmto největším suchozemským tvorům Evropy, ale zároveň desítkám vzácných druhů, kterým pastva zubrů pomáhá. Díky ní vzrostly počty hořců hořců křížatých o stovky procent a ohrožených modrásků hořcových dokonce o 1700 procent.
Společnost Česká krajina, která stojí za záchranou a návratem zubrů do tuzemské přírody, buduje síť nestátních rezervací na území České republiky. Zahraniční zkušenosti z minulých desetiletí v ochraně přírody ukázaly, že je to nejefektivnější a nejlevnější cesta k ochraně rostlinných a živočišných druhů. S tím úzce souvisí také boj s klimatickými změnami. Rezervace velkých kopytníků pomáhají s obnovou půdy, zadržováním vody v krajině a tím s její adaptací  na změny klimatu. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať se daří!

Miroslav Zámečník

Ráda jsem přispěla na kus původní přírody.

Tereza Jiránková
500 Kč

Těším se na návštěvu Milovic ;-).

Jana Plzakova
250 Kč

Rádi jsme s přítelem přispěli na zubry i zubřátka ❤️

Tereza Břeňová
300 Kč

Zubr je nádherný tvor, který by rozhodně neměl vyhynout, a proto si myslím, že by měl každý, třeba i malou částkou, přispět na tohle majestátní zvíře.

Romana Vaňková
500 Kč

Radečku, to je zubří stopa pro Tebe. A České krajině děkuji za rozvoj tohoto úžasného projektu návratu velkých kopytníků zpět k nám. Ať se vám dál dílo daří. Alena

Dárce
1 000 Kč

Michale, tohle je Tvůj zubřík k Vánocům. Šárka

Šárka Vašíková
1 000 Kč

Zubrům zdar!

Hana Táborská
300 Kč

Na spokojený život

Jiří Beran
500 Kč

Ať se dál tento projekt rozvíjí, je to jedno z mála pozitiv v dnešní době.Chvala zakladatelum a organizatorum,jen tak dál...

Ivana Sklenarova
1 000 Kč