Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pohybová terapie pro dvojčata Máťu a Kubíka

Máťa a Kubík od narození trpí dětskou mozkovou obrnou. Jejich dosavadní život je plný pobytů na rehabilitacích a pravidelného cvičení. Teď svitla naděje, že na terapie nebudou muset hodiny dojíždět do jiných měst, ale budou tam za pár minut. Klinika v blizkosti jejich domova přinesla novou naději.

vybíráme od 14.11.2021
104 050 Kč
vybráno 100 % z 104 000 Kč

přispělo

49 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Po dvou neúspěšných těhotenstvích, se paní Daniela konečně mohla radovat a navíc ještě z dvojčat. Pár týdnů před porodem se ale zjistilo, že jeden z chlapců nemá dostatečný přísun živin a akutně se musí vyvolat porod. Máťa se narodil jako první, ale Kubíka museli oživovat. 

Od začátku se vyskytovaly potíže. Kluci nejdříve špatně jedli, byli velmi spaví a někdy i probudit je bylo obtížné.  Doktoři byli spokojeni a na to, že kluci zaostávají odpovídali: „jsou to přece dvojčata, všechno doženou“. Jenže Máťa ani v 5 měsících neudržel hlavičku a oběma moc nešlo uchopit hračky. 

Bylo jim doporučeno cvičit Vojtovou metodou a ta přinášela výsledky. Máťa začal používat ruce, přendávat věci z jedné do druhé a přetáčet se na bok. Kubík na tom byl podobně, jen se celým cvičením provztekal. O dětské mozkové obrně se poprvé dozvěděli až v jednom roce.

Dnes je jim 13 let a už byli celkem 27x (na 6 týdnů) ve specializovaných klinikách a dalších 27x v rehabilitačním centru (na 14 dní). Některé jsou hrazené zdravotní pojišťovnou, jiné ne. Ceny za pobyt v centrech se pro oba chlapce pohybují v řádech stovek tisíc. To finanční situaci rodiny výrazně komplikuje, zvlášť, když kluci mají jiné potřeby než běžné děti.
Soustavnou pílí a odhodláním se krok po kroku jejich stav zlepšuje. Bez pravidelné péče se ale neobejdou. Rehabilitace Soviš Fyzio sídlí v místě jejich bydliště. Cena je oproti jiným klinikám velmi příznivá, vzhledem ke kvalitě a hlavně dojezdové vzdálenosti.

Pohybová terapie vyjde na 52 000 Kč pro oba chlapce. Navíc, aby se zaznamenal pokrok, lékaři doporučují alespoň dvě opakování. Proto jsme se rozhodli oslovit vás s žádostí o pomoc.

Prosíme, přispějte Matýskovi s Kubíkem na úhradu pohybové terapie, aby se jejich stav mohl i nadále zlepšovat.


         Děkujeme, že s námi pomáháte zlepšovat životy těm, kteří neměli tolik štěstí.


  Sbírka se koná pod záštitou Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a celosvětového dárcovského hnutí Giving Tuesday.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Přejeme chlapcům hodně štěstí, lásky a zlepšení zdravotního stavu, rodičům hodně trpělivosti, sil a naděje.

Dana Novotná
1 000 Kč

Přeju Vám všem krásné Vánoce a méně starostí a více radostí do nového roku!

Martin Filípek
5 000 Kč

Ať se klukům daří! A celé rodině hodně sil!

Eva Krůtová
2 000 Kč

Přeji všechno dobré!

Kateřina Janáková
2 000 Kč

Držíme palce!!!

Jan Ptáček
500 Kč

Držím palce, ať se klukům daří.

Pavel P.
5 000 Kč

Držím palce <3

Tereza Barteková
2 000 Kč

Máme v rodině podobně postiženého chlapečka a tak vím, kolik píle a práce je potřeba.
Přeji rodičům i dětem hodně zdraví.

Jitka Kramářová
1 500 Kč