IQ Roma servis, z. s.


Sociálně znevýhodněné skupiny AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Mají odhodlání, darujme jim příležitost

Pro děti ze sociálně vyloučeného prostředí není dobré vzdělání samozřejmostí. Mnohé z nich škola baví a chtějí toho v životě hodně dokázat, čelí však řadě překážek. I pár hodin doučování z matematiky nebo finanční podpora při studiu mohou rozhodnout o budoucnosti těchto mladých lidí. Darujme jim příležitost!

vybíráme od 9.11.2021

Mají odhodlání, darujme jim i příležitost

Darujte teď a každý váš dar se zdvojnásobí
79 950 Kč
vybráno 53 % z 150 000 Kč

zbývá

25 dní

přispělo

59 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Lepší život pro dceru

Nerovnosti ve vzdělávání patří dlouhodobě mezi největší problémy našeho školství. To, do jaké rodiny se narodíme, rozhodne o našem úspěchu či neúspěchu. Příběhy dětí, kterým chybí základní potřeby, slýcháme každý den. Irča neměla učebnice na střední školu, Aničce zase scházel notebook i internet k distanční výuce. A takových dětí jsou tisíce. Důsledek? Jen 20 % dětí ze znevýhodněných rodin získá vyšší vzdělání než jejich rodiče.

Pomáháme mladým lidem věřit v sebe sama

V IQ Roma servis provázíme děti a mladé lidi na každém kroku za jejich vzděláním a vysněnou prací. Pomáháme jim i jejich rodinám zvládat každodenní výzvy, které řeší –  od chybějících pomůcek, přes zvládání stresu z přijímaček až po přípravu na maturitu. Díky laskavé podpoře zjišťují, v čem vynikají a kým by jednou chtěli být. Rostou z nich angažovaní a sebevědomí lidé, kteří se zajímají o okolní svět. Chtějí si plnit sny: stát se právničkou, veterinářem nebo letuškou.

  • V IQ Roma servis ročně podpoříme 190 dětí a mladých lidí na cestě za vzděláním.
  • V loňském roce jsme dětem poskytli 2450 hodin doučování.
  • 7 studentů z 8 s námi úspěšně zvládne maturitu.
  • 60 % našich středoškoláků studuje maturitní obor.
  • 86 % žáků a studentů s námi postupuje do dalšího ročníku či studia.
„Začal jsem chodit do Íkvéčka, protože jsem neměl co dělat ve volném čase. Chodil jsem tam každý den a hrál s Petrem dračí doupě. Všichni byli moc přátelští a já byl rád, že se mám na koho obrátit.” David, student aplikované chemie
Vzdělání umožní Aničce, Irče, Davidovi a dalším mladým lidem, aby žili lepší život, který si pro ně přejí i jejich rodiče. Místo špatně placené, nekvalifikované práce a obav z chudoby mají před sebou příležitost smysluplně se uplatnit.

Odhodlání a talent na to mají, tak je pojďme společně podpořit! Získáme tím všichni.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať se nerovnosti neprohlubují, ale vyrovnávají

Lucie Jarkovská
1 000 Kč

Drzim palce, at se dari prolamovat bariery a prekonavat predsudky.

Katerina Skarupova

Pro lepší zítřky romských dětí :)

Zuzana Wágnerová