SVĚTOVA 1 z.s.


Kultura, umění a historie

Mladé umění za to stojí! Pomozte S1 jet dál.

Výstavy stojí peníze. Hromadu peněz. A financovat nezávislý Art Space uprostřed globální krize není žádná brnkačka. Sami už na to bohužel nestačíme. Musíme do Světa. Proto v roce 2022 plánujeme proměnit S1 k nepoznání – a prosíme vás, abyste nám s tím pomohli! ♥♥ (PS: Všechny dary nám zůstávají! Díky) ♥♥

vybíráme od 10.11.2021

Mladé umění za to stojí! Pomozte S1 jet dál.

Mladé umění za to stojí! Pomozte nám překonat krize, dál růst a vystavovat mladou generaci po boku světových jmen. Darem nebo koupí z našeho SVETOVA1.store přímo podporujete mladé umělce a umělkyně a udržujete existenci SVĚTOVA 1. Děkujeme! ♥♥ (PS: Všechny dary nám zůstávají! Díky) ♥♥
12 884 Kč
vybráno 13 % z 100 000 Kč

přispělo

33 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

Stojí mladé umění za to? Podle nás ano. Proto ho už přes 3 roky zdarma vystavujeme a pomáháme mladým umělcům a umělkyním růst. Jak ale financovat takovou vizi?
V roce 2022 už pouhé nadšení nebude stačit. Bez vás to nepůjde.


Nezávislá kultura utrpěla šok. Menší galerie zavírají ostošest a jestli to takhle půjde dál, naše generace nebude mít kde vystavovat. Pořád tu jsme ale my. A mladým umělkyním a umělcům chceme pomoct navzdory tomu všemu dál růst. A proto budeme růst i my.

A jak budeme růst 🌱?
  • SVĚTOVA 1 store – Vybudovali jsme nový způsob, jak lze podpořit mladé umělce a umělkyně koupí jejich děl nebo si pořídit náš merch. Pomoct nám můžete jak zde, tak i na SVETOVA1.store!
  • Mezigenerační dialog – Umožníme mladé generaci vystavovat ve SVĚTOVA 1 po boku světových jmen:
  • Aj Wej-wej, Basim Magdy a Sharon Van Overmeiren
  • Transformujeme vnitřek S1 na nový environment – hravější, příjemnější, inspirativnější.
  • Office by S1 – Nový prostor pro doprovodné akce a veřejný program 
  • Už jsme řekli, že konečně máme bar?
Nic z toho ale nepůjde bez vaší pomoci, a proto se obracíme na vás – naši komunitu. Bude nás to hodně stát – stejný pot, dřinu a peníze, jako nás stály poslední 3 roky výstav a akcí. S tím jsme do toho ale šli! Teď vás prosíme, abyste do toho šli s námi. Zní to dobře? Více info níže 👇.

Co konkrétně nám pomáháte financovat?

SVĚTOVA 1 store:
Jako jedni z prvních v ČR jsme nově začali prodávat umění mladé generace. Podle nás za to totiž stojí. Chceme podporovat mladé umělkyně a umělce nejen svými výstavami a platformou, ale přímo jim nabídnout možnost vydělat si svým uměním. Nebyl by to krásný Svět?
Darujte buď zde, nebo skočte na SVETOVA1.store pro merch či limitované edice děl od Viktorie Štěpánové, Olgy Krykun či Leeviho Toiji!

Mezigenerační dialog:
Formou Open Callů plánujeme mladým umělcům a umělkyním umožnit vystavovat po boku světových jmen. Půjde o dosud nejnákladnější výstavy v naší historii, ale mladé umění za to stojí. V roce 2022 tak chceme uskutečnit 3 takové skupinové výstavy: s Aj Wej-wejem, Basimem Magdym a Sharon Van Overmeiren. Chceme tím zkoumat různá geopolitická, časová i názorová východiska obou generací – vidět mládí i z protější strany. Poznat sebe i pohledem druhých.


Nový environment:
Bílá holá krychle byla přežitek už dlouho předtím, než jsme vznikli. Vezmeme to od podlahy – s vaší pomocí vzrostou uvnitř S1 nové zdi, vyvýšeniny, vrstvy. Stejně jako růst není přímočará cesta, nebude ani náš prostor bez vzestupů a pádů. V praxi to ale bude hlavně znamenat, že si bude kam sednout s drinkem.


Bar:
Bar už řada z vás zná. Šlo o první krok našeho růstu – důkaz, že ho bereme vážně a že vaše podpora bude mít smysl. Osvěžení ve formě umění, kámošů a teď už i nápojů – třeba lokálního libeňského piva Trilobit.


Office by S1:
Office byl druhým krokem v naší transformaci, další ukázka našeho zápalu. Přistavili jsme prostor navíc k tomu výstavnímu – stylizovanou kancelář na pořádání koncertů, performance, blešáků a dalších akcí. Jen ještě potřebujeme koupit lepší zvukovou izolaci...

Poslední 3 roky nám přinesly hromadu radosti, zkušeností i drsných lekcí. Věříme, že jsme se na uměleckém Světě výrazně podepsali, zpříjemnili vám den našimi výstavami a pomohli spoustě umělcům i umělkyním růst. V současné době ale můžeme dál fungovat jedině z komunity, vzájemné podpory a... peněz.

Děkujeme za podporu!
Zai, Michal, David, Štěpán, Jana, Aglaja, Terka & Kačka
david@svetova1.cz
www.svetova1.cz
Více toho najdete na našem
IG a FB.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

<3

Ezra Simek
5 €

Držte se✨

Markéta Dočkalová

Good luck and keep going

Wei Zheng
4 €

lets bring Ai Wei Wei

Jožko

Držím palce!

Martin Pavlović
300 Kč

Moc děkujeme!

SVĚTOVA 1 z.s.

❤️

Karolina Feixova
6 €

❤️🌍

SVĚTOVA 1 z.s.

Držte se!

Erika Hatašová

Děkujeme!

SVĚTOVA 1 z.s.

Ať se daří a ať je víc a větších přispěvatelů🙂.

Jiří Laufer
150 Kč

Díky za matéčko <3

Dárce

I love ambitious startups, especially those related to Art. You got my respect. Believe & work hard.

Matej Stepan