POHODA - společnost pro normální život lidí s postižením, z.ú.


Lidé s postižením Sociálně znevýhodněné skupiny

Asistence (ne)jen v sociálních službách

Asistentskou podporu máme kolem sebe každý den a bez ní by byl život poloviční. Jak důležité jsou asistentky pro ředitele firem?   Jak významné je asistovat dětem při jejich prvních krůčkách?   Jaký přínos má asistence pro lidi s postižením?   NEOCENITELNOU. ZÁSADNÍ. DŮLEŽITOU.   Každý manažer ví, jak důležité je mít vedle sebe spolehlivou asistentku, která myslí s ním a poskytuje mu stabilní zázemí v kanceláři.   Malé děti potřebují péči a pozornost rodičů – ať už doma či při hraní, aby se necítily samy, aby se rozvíjely, učily se a poznávaly okolní svět.  Stejně tak důležité je pro lidi s postižením přítomnost osobních asistentů v jejich životech, aby i oni mohli naplňovat svůj potenciál a žít jako jejich zdraví vrstevníci.  

vybíráme od 25.10.2021

My všichni jsme schopni dokázat skvělé věci, ale jen s pomocí druhých to jde snadněji a lépe.

Pojďte do toho s námi a podpořte naše klienty v jejich rozvoji! Každý příspěvek na práci asistenta má smysl. Děkujeme za Vaši podporu!
10 307 Kč

přispělo

7 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Asistenti Pohody přinášejí pohodu nejen do životů lidí s postižením – při osobní asistenci, ale také do životů jejich blízkých, prostřednictvím terénní odlehčovací služby.  

Organizace Pohoda poskytuje služby Asistence dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením, kteří žijí v přirozeném domácím prostředí.  

Cílem osobní asistence je osvojení si základních dovedností klientů při péči o vlastní osobu a pomoc při zajištění chodu domácnosti. Díky tomu mohou zůstávat ve svém přirozeném prostředí co nejdéle.

Součástí programu Asistence je také terénní odlehčovací služba, při které asistenti krátce zastoupí trvale pečující členy rodiny a umožní jim potřebný oddech a vyřízení osobních záležitostí.  

 
Osobní náklady na zajištění jedné hodiny asistenční práce jsou 780 Kč (jedná se o součet osobních nákladů na pracovníka v přímé péči a osobní náklady ostatních pracovníků zajišťujících realizaci programu Asistence pro jednoho klienta). Klient se na této ceně podílí 120 Kč/hodinu. Minimum času stráveného u klienta jsou dvě hodiny. 

Může se vám zdát cena příliš vysoká, ale v dlouhodobém horizontu jsou takto investované peníze přínosem pro celou společnost, protože lidé se znevýhodněním jsou schopni vést plnohodnotnější život ve svém přirozeném prostředí a nebýt závislí na ústavní péči.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu