Nadační fond Českého rozhlasu


Lidé s postižením

Svítím

To byla jízda! Uplynulý rok jsme zrychlovali, zpomalovali, naráželi, balancovali, někdy jsme se ztratili ve slepé uličce, ale ani na chvíli jsme nepřestali věřit, že provázení lidí s těžkým zrakovým postižením má smysl bez ohledu na opatření či překážky. Takže jedeme dál, a po právě skončené podzimní sérii Nočních běhů pro Světlušku je naší další zastávkou koncert Světlo pro Světlušku. Přidejte se k naší jízdě a pomozte nám svítit zrakově postiženým.

vybíráme od 20.10.2021

Přidejte se k naší jízdě

Pomozte nám svítit zrakově postiženým
464 632 Kč

přispělo

847 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se ve Světlušce snažíme dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. 
 
 Shromážděné finanční prostředky do sbírky Světluška rozdělujeme celoročně nevidomým a slabozrakým žadatelům bez ohledu na věk. Podporujeme mimo jiné: 
  • osobní asistenci a odlehčovací služby 
  • průvodcovské a předčitatelské služby 
  • nákup a úprava výukových materiálů pro studenty 
  • rekvalifikační kurzy a další vzdělávání 
  • nákup kompenzačních pomůcek a proškolení v jejich používání 
  • výcvik vodicích a asistenčních psů 
  • volnočasové/zájmové aktivity, sport 
 Pomáháme budovat systém kvalitní péče o zrakově postižené skrze organizace, které díky nadační podpoře mohou realizovat své projekty zaměřené například na vzdělávání, vytváření pracovních míst, vývoj nových technologií nebo průvodcovské a asistenční služby. 
 
Na našich akcích si přijdou na své sportovní nadšenci v rámci Nočních běhů pro Světlušku, milovníci kávy a neotřelých zážitků v Kavárně POTMĚ, hudební fanoušci na koncertě Světlo pro Světlušku, kolemjdoucí, kteří rádi přispívali do pokladniček světluškám v ulicích během Sbírkových dnů Světlušky, i ti, kteří chtějí potěšit své blízké nákupem samolepek na dárky během Vánoční sbírky pro Světlušku.
 
Nezapomínáme ani na příznivce nepřetržitého poslechu, pro které nabízíme otevřené rozhovory zrakově postižených hostů se známými osobnostmi v Podcastu POTMĚ
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

:)

Dárce

Jste náš vzor!

Lenka Linhart
180 Kč

Drzte se

Petr Synek
2 000 Kč

sviťme

okkvp
1 000 Kč

Hodně štěstí ☺

Buklíkovi
300 Kč

Děkuji že pomáháte lidem.

Dana Svobodová
500 Kč

Ať vám to pomůže!

Silvie Vilčová

Dekujeme za moznost prispet

Vita a Market Strajtovi
500 Kč

Klímovi Karviná

Marie Klímová Klímovi
200 Kč

Přispívám částkou, kterou zítra ušetřím na jízdence díky věrnostnímu programu Českých drah. Díky!

Martin Chovanec
249 Kč