Wikimedia Česká republika


Education and Research Elderly

Let's teach Senior citizens to write Wikipedia

This year we taught almost 100 seniors to edit Wikipedia. They gained a new hobby, friends and can pass on their life wisdom to the next generation. Next year, we want 150 seniors to find their place in the digital world thanks to Wikipedia. To do this, we need 30 regular donors. Are you in?

we started on 2021-12-01
€2,107
raised 174 % out of  €1,214

supported by

43 people
This campaign is already closed. Thank you!

Seniors belong to Wikipedia

We know this because more than 500 seniors have already taken our free courses. The most enthusiastic of them have written hundreds of articles about history, architecture, nature or anything else that interests them. Some call Wikipedia their "addiction". But one that makes them feel a sense of belonging, a sense of being useful, a hobby, and the joy of the legacy they leave behind.

Let's make it happen together

Do you agree that the life experience and knowledge of seniors should not go to waste? That we must look for ways to connect seniors with the younger generation and prevent their isolation? Join us and help us teach every Czech senior citizen who wants to write Wikipedia to do so. Simply because it makes sense.


Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

Je to tam! Včera se díky štědré dárkyni skokově a nečekaně podařilo splnit cílovou částku. Mockrát děkujeme všem, kteří nás podpořili a dají nám šanci tento rok učit psát Wikipedii o 50 seniorů více než minulý rok. Jsme nadšení z toho, že se našlo tolik lidí, kterým záleží na svobodě a dostupnosti informací a vzdělávání seniorů. Přispívat a sdílet můžete dál, čím víc prostředků, tím víc toho letos společně dokážeme.


Vít Švajcr, Dobré světlo.com, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Na náš společný úspěch si můžeme přiťuknout 13. 1. 2022 v pražském Skautském institutu na vernisáži nejlepších fotografií z Czech Wiki Photo 2020 a 2021. Moc rádi se tam s vámi potkáme.

Máme důvod k oslavě! Překonali jsme hranici 60 % cílové částky. Moc vám všem děkujeme za podporu. Zbývá 17 dní do konce kampaně. Držte nám palce nebo výzvu rovnou sdílejte s přáteli, pokud nám chcete nadělit novoroční dárek. Krásný nový rok plný dobrých výzev, radosti, úspěšného hledání rovnováhy a vnitřního klidu vám přeje výkonná ředitelka WMČR Klára Joklová.

Autor: Emajeblahova, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Create project

Ať má možnost více lidí zažívat s W. to příjemné a užitečné,, co jsem už zažil a zažívám já. A díky za Vaši práci.

ZSsen

Pro radost a uplatnění zkušeností a znalostí píšících a rozšíření poznání čtenářů. Na zdar Wikipedii.

Petr Dvořáček
CZK 500

Děkujeme pěkně a Wiki zdar! :)

Wikimedia Česká republika

Alespoň pětibába na dobrou věc. :-) Ať slouží!

Martin
CZK 500

Martine, moc díky, každá koruna pro nás znamená hodně! :)

Wikimedia Česká republika

Mému otci bude za rok a půl devadesát. Leze po stromech a minimálně dvakrát týdně bruslí. V létě inline, v zimě klasika. Mně je 61, hádají mi maximálně 50 a vím, že "senior" je pouze slovo. Hezké vánoce přeji, JP.

Jarmila Pokorná
CZK 300

Děkujeme, Jarmilo, a přejeme Vám i celé Vaší rodině krásný a neméně aktivní příští rok.

Wikimedia Česká republika

Fandím vám.

Klara Smolikova

Děkujeme, Kláro, moc si toho vážíme! :)

Wikimedia Česká republika

Ostatně soudím, že červené odkazy musí být zničeny!

Jarda Jágro