Nadační fond Naše plíce


AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU Zdraví

Darujme plicní ultrazvuk společně s Rytíři Kladno

Podporujeme české lékaře a nemocnice. Chceme, aby se vyšetření nejnovějšími technologiemi stalo standardem dostupným každému. Zvyšujeme povědomí o plicních onemocněních a nebezpečích, která je způsobují. Klíčovou součástí je osvěta, jak o plíce správně pečovat. S vaší podporou zajistíme, aby jednoho dne všichni dýchali vzduch zdravými plícemi. Věříme ve včasnou diagnostiku. Děkujeme!

vybíráme od 20.10.2021

#Věříme ve včasnou diagnostiku! Dáváme druhý dech díky vám!

205 600 Kč
vybráno 100 % z 205 000 Kč

přispělo

45 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Nadační fond Naše plíce spojuje síly s hokejovým klubem Rytíři Kladno a realitní kanceláří Y&T Luxury Property. Společně vyhlašují sbírku na nový plicní ultrazvuk pro Oblastní nemocnici Kladno. A zapojit se můžete i vy. Sbírka s podtitulem #Věříme ve včasnou diagnostiku běží do 15.12. a polovinu cílové částky daruje realitní kancelář Y&T Luxury Property.
Vděčná vám bude nejen primářka plicního oddělení MUDr. Jana Keilová, ale každý z pacientů, kterým nový ultrazvuk SONON 300L, pomůže v péči o jejich plíce. Protože zdravé plíce, to je možnost nadechnout se života.

"Jsem primářkou plicního oddělení nemocnice Kladno. Pracuji zde už více jak 30 let. Ve spolupráci s Nadačním fondem Naše plíce vyzývám a prosím sponzory a dárce o přispění na ultrazvukový přístroj, který by nám velmi vylepšil diagnostiku onemocnění plic. Bližší informace jsou na webové stránce www.našeplíce.cz. Děkuji."

 🧡💨 Celý rozhovor s paní primářkou si můžete přečíst ZDE.

Princip přístroje je založen na šíření ultrazvukových vln prostředím, kde dochází k jejich odrazu. Hlavním benefitem přístroje díky jeho bezdrátovosti je snadná manipulace a přesná diagnostika. Přístroj HEALCERION SONON 300L je schopen poznat onemocnění v ranném stadiu, před projevem symptomů určujících činnost celého organismu.

Naším posláním je, aby si každý z nás mohl užívat život plnými doušky!
#Věříme
ve včasnou diagnostiku.

Děkujeme!

Víte, že...

 -   Každý den se nadechneme asi 22 000 krát 
 -   Vydechneme až 17,5 mililitrů vody za hodinu 
 -   70 % odpadu se vylučuje plícemi pouhým dýcháním 
 -   Děti a ženy dýchají rychleji než muži, jejich dechová frekvence je vyšší 
 -   Levá plíce je menší než pravá plíce, aby vyhovovala našemu srdci 
 -   Plíce udrží 1 litr vzduchu a jsou jediným orgánem, který může plavat na vodě 
 -   Vzduch, který dýcháme, obsahuje 21 % kyslíku, ale naše těla využívají pouze 5 % 
 -   Dokážeme žít bez jedné plíce 
 -   Dle odhadu je v ČR na 300 000 nediagnostikovaných astmatiků 
 -   5 500 nemocných každoročně v ČR umírá na karcinom plic

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Předáno! 💪🍀 Děkujeme všem dárkyním a dárcům!
Mrkněte na video nebo článek. A pokud neznáte příběh para hokejisty Patrika Sedláčka, tak to určitě napravte. Patrik je inspirací, jak se postavit k nepřízni osudu.

Milé dárkyně, milí dárci,
 
touto cestou si vás dovolujeme informovat o aktuálním stavu sbírky. Je HOTOVO 😊 a my vám moc děkujeme, protože patříte mezi naše podporovatele a vaší pomoci si velice vážíme.
 
CO BUDE TEĎ?
Přístroj je na skladě. Avšak tablet, pomocí kterého bude paní primářka Keilová diagnostikovat nálezy na plicích je před Vánoci nedostatkovým zbožím. Přístroj bychom měli mít v kompletu počátkem ledna a už se nemůžeme dočkat, až ho předáme nemocnici Kladno!
O všem vás budeme včas informovat.
 
Děkujeme vám za spolupráci 🧡 v letošním roce a přejeme vám veselé Vánoce a vše nejlepší do roku 2022.
Nadační fond Naše plíce s podporou realitní kanceláře Y&T Luxury Property

🧡💨 Dobrou zprávou je, že zvládnout stres skutečně jde. A, světe div se, nepotřebujeme k tomu víc než sami sebe. Jde pouze o to najít způsob, který nám bude plně vyhovovat.
Více ZDE.

Transplantace plic patří mezi nejkomplikovanější chirurgické zákroky. Trvá průměrně 6 – 8 hodin. Na Slovensku se tento výkon dokonce vůbec nedělá a v České republice realizuje transplantaci plic pouze jedno pracoviště - III. chirurgická klinika 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol. Dobrá zpráva je, že i slovenští pacienti zde mají dveře otevřené.

„Transplantace plic se na Slovensku neprovádějí, jelikož odhadovaný roční počet výkonů si zavedení programu v minulosti nevyžádal, resp. zvládnutí operativy a pooperační péče vyžaduje zkušenosti a určitý stupeň rutiny, kterého se těžko dosahuje při nízkém počtu výkonů. Od roku 2018 je téma zavedení transplantací plic na Slovensku otevřené a diskutované, hledají se možnosti, jak program spustit. S programem se počítá i v rámci optimalizace sítě nemocnic – v jednom národním centru,“ 
vyjádřilo se pro LP-Life.cz Ministerstvo zdravotnictví SR.

Více si můžete přečíst
ZDE.


5. prosince si připomínáme Mezinárodní den dobrovolníků, který má za cíl upozornit, jak moc významné a důležité jsou pro společnost dobrovolnické činnosti a samotní dobrovolníci. Chtěli bychom společně s vámi tento den oslavit a poděkovat všem, kteří se dobrovolnickým aktivitám ve svém volném čase věnují a také těm, kteří dobrovolnické programy jakýmkoliv způsobem podporují.

Děkujeme!
Nadační fond Naše Plíce

Dech je absolutně klíčová záležitost, říká mistr čínských bojových umění Petr Macek
Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Děkujeme fanouškům hokejového klubu Rytíři Kladno za obrovskou podporu.
Jste báječní! Děkujeme!

Nadační fond Naše plíce

 🧡💨 Listopad je měsícem plic!
Ač všichni víme, že bez plic bychom nemohli dýchat a žít, málokdo si zjišťuje zajímavosti o tomto pro nás životně důležitém orgánu. Věděli jste třeba, že povrch našich plic je dostatečně velký, aby pokryl celý tenisový kurt? Naše plíce jsou totiž natolik úžasný orgán, že dokáží „dýchat“ 7500 litrů vzduchu za den. A protože listopad je měsícem plic, přijměte naši výzvu a věnujme jim těchto 30 dní.
Více informací najdete ZDE.

Založení projektu

Držím palce do chvályhodné podpory zdravotnictví a těším se na další projekt, kde bude potřeba!

Středočech
12 213 Kč

Moc děkujeme za opakovanou podporu!

Nadační fond Naše plíce

Zanzibar s.r.o. Kladno

Zanzibar s.r.o. IČO 25682164 Radek Větrovec
25 000 Kč

Vážený pane Větrovče,
děkujeme za podporu. Je úžasné sledovat, jak Kladno drží spolu!

Nadační fond Naše plíce


Shuanet Farinella

Moc děkujeme!

Nadační fond Naše plíce