Pěšky městem, z. s.


Děti, mládež, rodina Životní prostředí

Pojďme rozchodit město

Každý čtvrtý školák jezdí do školy autem a polovina rodičů se bojí pouštět své děti do školy samotné. Pomozte nám získat 130 000 Kč, které zdvojnásobí Nadace OSF Praha. Díky vám proměníme okolí dalších škol v bezpečná a příjemná místa a rozchodíme co nejvíce dětí. Některé věci totiž zažijete jen venku. Vraťme dětem pocit bezpečí a svobody, společnost kamarádů a zážitky z cest do školy.

vybíráme od 20.9.2021

Chci postavit děti na vlastní nohy

26 402 Kč
vybráno 20 % z 130 000 Kč

zbývá

83 dní

přispělo

37 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Města patří i dětem, které tvoří nemalý podíl z celkového počtu jejich obyvatel. V Praze jich například žije 210 tisíc. Bezpečné ulice nebo dostatek místa na hraní či povídání - na to má nárok každé dítě. Pomozte dětem naplnit potřebu bezpečí a volnosti i ve městech zahlcených dopravou.
V programu Bezpečné cesty do školy pomáháme společně s dětmi a rodiči identifikovat nebezpečná místa na cestách do školy. S pomocí expertů tato místa zlepšujeme, aby děti mohly chodit samy a rodiče se o ně nemuseli bát. 
Každoročně pořádáme výzvu Pěšky do školy, při které inspirujeme děti a rodiče, aby vyrazili pěšky a pomohli tak snížit dopravní chaos v okolí škol.
Půjdete do toho s námi?

Právě teď je ten správný čas tvořit města, kterými se dá projít pěšky. Pomozte nám získat 130 000 Kč a váš dar zdvojnásobí Nadace OSF Praha. Díky vaší podpoře pomůžeme dalším školám identifikovat nebezpečná místa, zlepšit jejich okolí a rozchodit více dětí, které se do školy zatím jen vozily. Vraťme dětem pocit bezpečí a svobody, společnost kamarádů a zážitky z cest do školy.  

Postavme společně děti na vlastní nohy!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Skvělý a moc potřebný projekt!

Vojtěch Vild
1 000 Kč

Výborná iniciativa, moc ráda jsem podpořila a drřím palce. Děkuju.

Kateřina Bursíková Jacques

Děkuji za iniciativu

Petr Dohnal