Borůvka Praha o.p.s.


Lidé s postižením

Místo, které dává šanci

Každý z nás chce mít své místo, kde může pracovat a cítit se dobře. Ale co když vám nikde nechtějí dát šanci? Naše TA KAVÁRNA na Vyšehradě je pracovně-tréninkovým místem, kde lidé s postižením získávají nejen pracovní praxi a nové zkušenosti, ale i sebevědomí. 75% z nich pak najde pracovní uplatnění na otevřeném trhu práce a přesně o to nám jde. Do konce roku potřebujeme na realizaci tréninku získat 150 000 Kč. Bez Vás to ale nepůjde. Podpořte zaměstnávání lidí s postižením. Děkujeme!

Daruj práci

Podpořte zaměstnávání lidí s postižením. Do konce roku potřebujeme 150 000 Kč na naši tréninkovou kavárnu. Každý dar se počítá. Děkujeme za pomoc!
154 800 Kč
vybráno 103 % z 150 000 Kč

přispělo

181 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
TA KAVÁRNA je bezbariérovou kavárnou v areálu Jedličkova ústavu na Vyšehradě a probíhá v ní intenzivní pracovní trénink pro lidi s tělesným postižením, kteří mají malou či žádnou pracovní praxi, či jsou po úrazech a snaží se vrátit na trh práce. Trénink trvá 12 měsíců, 20 hodin týdně a umožňuje lidem s tělesným postižením získat základní pracovní návyky, jako je docházka podle rozvrhu, omluvy v případě absencí, práce v týmu, s peněžními doklady, pokladnou, jednání se zákazníkem, příprava nápojů a další dovednosti. Cílem je proškolit účastníky tréninku tak, aby po jeho absolvování měli větší šanci pracovního uplatnění. A funguje to! Více než 75% absolventů tréninku si po jeho skončení s naší dopomocí práci skutečně najde!

Komu už jsme pomohli

„Kvůli mé špatné krátkodobé paměti a zhoršené prostorové orientaci jsem u každého pracovního pohovoru pohořel. Teprve v TA KAVÁRNĚ jsem na základě upraveného tempa mohl zjistit, co všechno zvládnu.  Po 10 měsících už pracovní pohovor probíhal zcela jinak, protože jsem získal sebevědomí a vím, co dokážu. Mám teď práci v úklidové firmě.“ (Martin)

„Tréninkový program mě zasvětil do správné přípravy kávy. Dokázal jsem si, že jsem schopný pracovat spolehlivě a svědomitě. Pomohl mi nastartovat mou pracovní dráhu, pomohl mi taky přístup všech z Borůvky, poznal jsem nové lidi a navázal kontakty. Naučil jsem se pracovnímu režimu. Poznal jsem, jak se správně připravuje káva a také se ji naučil pít.“ (Roman)

„Poté, co jsem se naučila komunikovat se zákazníky, zapojit v rukou jemnou motoriku a pracovat s podkladnou, jsem našla práci ve firmě Astron, kde kompletuji kartónové výrobky.“ (Šárka)

Pomozte i dalším. Darujte práci.
Vaše podpora reálně změní životy lidí k lepšímu a hlavně, má dlouhodobý dopad. Pracovní zkušenost už našim klientům totiž nikdo nevezme!

Částka 700 Kč zajistí 1 den tréninku pro 1 klienta.
Částka 3500 Kč zajistí 1 týden tréninku pro 1 klienta.
Částka 14 000 Kč zajistí 1 měsíc tréninku pro 1 klienta.

Děkujeme za Vaši pomoc!TA KAVÁRNU provozuje Borůvka Praha o.p.s., která od roku 1998 pomáhá lidem s tělesným postižením zapojit se do společnosti.

www.takavarna.cz
www.boruvkapraha.cz

 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držím palce

Jana Mudrova
3 500 Kč

...dorovnávám těch 150 000... ať se vám daří...!

Kamila Doležalová
100 Kč

Díky, TA KAVÁRNO, že jsi!

Kamila Doležalová
500 Kč

Hodně štěstí v novém roce a každý den důvod k úsměvu :)

Věra
700 Kč

Držím kavárně palce a velké díky za to, že je!!! 🧡

Lucka S.
400 Kč

Držím palce.

Eva Popeláková
250 Kč

Přejeme s rodinou Veselé Vánoce a ať se projekt podaří !

Barbora Šteflová
300 Kč

Ať se daří!

Kateřina Nová

Drzte se! Kawulokovi z Mikulase z Husi

Kawulokova Zuzana
2 000 Kč

Bez Takavárny by to na Vyšehradě nebylo ono!

Kristýna Mothejzíková