Borůvka Praha o.p.s.


Lidé s postižením

Místo, které dává šanci

Najít si práci není jednoduchou záležitostí. Natož když máte nějaký handicap! Každý z nás chce mít své místo, kde může pracovat a cítit se dobře. Ale co když máte zdravotní znevýhodnění a nikde vám nechtějí dát šanci? Řešením jsou pracovně-tréninková místa. Třeba jako naše TA KAVÁRNA na Vyšehradě. V ní získají lidé s handicapem nejen pracovní praxi, nové zkušenosti, ale i sebevědomí. A 75 % z nich pak najde pracovní uplatnění na otevřeném trhu práce. Do konce roku potřebujeme získat na realizaci tréninku 150 000 Kč. Bez Vás to ale nepůjde - prosíme podpořte zaměstnávání lidí s handicapem. Děkujeme.

Daruj práci

Podpořte prosím zaměstnávání lidí s handicapem. Do konce roku potřebujeme na trénink ještě 150 000 Kč. Každý dar se počítá. Děkujeme za pomoc!
23 400 Kč
vybráno 16 % z 150 000 Kč

zbývá

92 dní

přispělo

24 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
TA KAVÁRNA je bezbariérovou kavárnou v areálu Jedličkova ústavu na Vyšehradě a probíhá v ní intenzivní pracovní trénink pro lidi s tělesným postižením, kteří mají malou či žádnou pracovní praxi, či jsou po úrazech a snaží se vrátit na trh práce. Trénink trvá 12 měsíců, 20 hodin týdně a umožňuje lidem s tělesným postižením získat základní pracovní návyky, jako je docházka podle rozvrhu, omluvy v případě absencí, práce v týmu, s peněžními doklady, pokladnou, jednání se zákazníkem, příprava nápojů a další dovednosti. Cílem je proškolit účastníky tréninku tak, aby po jeho absolvování měli větší šanci pracovního uplatnění. A funguje to! Více než 75% absolventů tréninku si po jeho skončení s naší dopomocí práci skutečně najde!

Komu už jsme pomohli

„Kvůli mé špatné krátkodobé paměti a zhoršené prostorové orientaci jsem u každého pracovního pohovoru pohořel. Teprve v TA KAVÁRNĚ jsem na základě upraveného tempa mohl zjistit, co všechno zvládnu.  Po 10 měsících už pracovní pohovor probíhal zcela jinak, protože jsem získal sebevědomí a vím, co dokážu. Mám teď práci v úklidové firmě.“ (Martin)

„Tréninkový program mě zasvětil do správné přípravy kávy. Dokázal jsem si, že jsem schopný pracovat spolehlivě a svědomitě. Pomohl mi nastartovat mou pracovní dráhu, pomohl mi taky přístup všech z Borůvky, poznal jsem nové lidi a navázal kontakty. Naučil jsem se pracovnímu režimu. Poznal jsem, jak se správně připravuje káva a také se ji naučil pít.“ (Roman)

„Poté, co jsem se naučila komunikovat se zákazníky, zapojit v rukou jemnou motoriku a pracovat s podkladnou, jsem našla práci ve firmě Astron, kde kompletuji kartónové výrobky.“ (Šárka)

Pomozte i dalším. Darujte práci
Vaše podpora reálně změní životy lidí k lepšímu a hlavně, má dlouhodobý dopad. Pracovní zkušenost už našim klientům totiž nikdo nevezme!

Částka 350 zajistí 1/2 den tréninku pro 1 klienta.
Částka 700 Kč zajistí 1 den tréninku pro 1 klienta.
Částka 3500 Kč zajistí 1 týden tréninku pro 1 klienta.

Děkujeme za Vaši pomoc!TA KAVÁRNU provozuje Borůvka Praha o.p.s., která od roku 1998 pomáhá lidem s tělesným postižením zapojit se do společnosti.

www.takavarna.cz
www.boruvkapraha.cz

 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Dekuji za skvelou TAkavarnu, drzim palce do dalsich 15 let:-)

Šárka Reinbergrová
500 Kč