Borůvka Praha o.p.s.


Lidé s postižením

Místo, které dává šanci

Každý z nás chce mít své místo, kde může pracovat a cítit se dobře. Ale co když vám nikde nechtějí dát šanci? Naše TA KAVÁRNA na Vyšehradě je pracovně-tréninkovým místem, kde lidé s postižením získávají nejen pracovní praxi a nové zkušenosti, ale i sebevědomí. 75% z nich pak najde pracovní uplatnění na otevřeném trhu práce a přesně o to nám jde. Do konce roku potřebujeme na realizaci tréninku získat 150 000 Kč. Bez Vás to ale nepůjde. Podpořte zaměstnávání lidí s postižením. Děkujeme!

Daruj práci

Podpořte zaměstnávání lidí s postižením. Do konce roku potřebujeme 150 000 Kč na naši tréninkovou kavárnu. Každý dar se počítá. Děkujeme za pomoc!
78 300 Kč
vybráno 52 % z 150 000 Kč

zbývá

26 dní

přispělo

65 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
TA KAVÁRNA je bezbariérovou kavárnou v areálu Jedličkova ústavu na Vyšehradě a probíhá v ní intenzivní pracovní trénink pro lidi s tělesným postižením, kteří mají malou či žádnou pracovní praxi, či jsou po úrazech a snaží se vrátit na trh práce. Trénink trvá 12 měsíců, 20 hodin týdně a umožňuje lidem s tělesným postižením získat základní pracovní návyky, jako je docházka podle rozvrhu, omluvy v případě absencí, práce v týmu, s peněžními doklady, pokladnou, jednání se zákazníkem, příprava nápojů a další dovednosti. Cílem je proškolit účastníky tréninku tak, aby po jeho absolvování měli větší šanci pracovního uplatnění. A funguje to! Více než 75% absolventů tréninku si po jeho skončení s naší dopomocí práci skutečně najde!

Komu už jsme pomohli

„Kvůli mé špatné krátkodobé paměti a zhoršené prostorové orientaci jsem u každého pracovního pohovoru pohořel. Teprve v TA KAVÁRNĚ jsem na základě upraveného tempa mohl zjistit, co všechno zvládnu.  Po 10 měsících už pracovní pohovor probíhal zcela jinak, protože jsem získal sebevědomí a vím, co dokážu. Mám teď práci v úklidové firmě.“ (Martin)

„Tréninkový program mě zasvětil do správné přípravy kávy. Dokázal jsem si, že jsem schopný pracovat spolehlivě a svědomitě. Pomohl mi nastartovat mou pracovní dráhu, pomohl mi taky přístup všech z Borůvky, poznal jsem nové lidi a navázal kontakty. Naučil jsem se pracovnímu režimu. Poznal jsem, jak se správně připravuje káva a také se ji naučil pít.“ (Roman)

„Poté, co jsem se naučila komunikovat se zákazníky, zapojit v rukou jemnou motoriku a pracovat s podkladnou, jsem našla práci ve firmě Astron, kde kompletuji kartónové výrobky.“ (Šárka)

Pomozte i dalším. Darujte práci.
Vaše podpora reálně změní životy lidí k lepšímu a hlavně, má dlouhodobý dopad. Pracovní zkušenost už našim klientům totiž nikdo nevezme!

Částka 700 Kč zajistí 1 den tréninku pro 1 klienta.
Částka 3500 Kč zajistí 1 týden tréninku pro 1 klienta.
Částka 14 000 Kč zajistí 1 měsíc tréninku pro 1 klienta.

Děkujeme za Vaši pomoc!TA KAVÁRNU provozuje Borůvka Praha o.p.s., která od roku 1998 pomáhá lidem s tělesným postižením zapojit se do společnosti.

www.takavarna.cz
www.boruvkapraha.cz

 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Prima aktivita 👍

šimona mašková
3 500 Kč

Držím Vám palce!

Jiří Valeš

Já děkuji za Týnu

Zuzana Šulcová

Nevyčítej životu, co Ti nedal, ale nauč se oceňovat co Ti dal. Lev Nikolajevič Tolstoj

Dárce

Držíme pěsti TA KAVÁRNO! :)
manželé Pelikánovi Karlovy Vary

Jindřiška Pelikánová
5 000 Kč

Držím palce, skvělá iniciativa👍

šimona mašková
1 000 Kč

:-)

HandyBot s.r.o. Michal Kříž
5 000 Kč

Vaše káva je vždycky s láskou připravena. A za to Vám patří velký dík!!! Díky za to, že jste!

Hanka Čápová
1 000 Kč

Díky za to, co děláte! 🌷

Iva Šímová

Držte se

Martin Jakob
1 000 Kč