Jsme 3pe z. s.


Zdraví Osvěta a poskytování informací

platforma 3pe

3pe je platforma pro lidi, kterým do života vstoupila porucha příjmu potravy. Jsme bezpečným místem nejen pro ty, kteří onemocněním prochází, ale i jejich blízké a všechny, kdo v jídle zažívají nesvobodu. Inspirujeme, šíříme osvětu, pomáháme. Respektujeme jedinečnost každého člověka.

Podpořte nás

Děkujeme, že nám pomáháte rozvíjet 3pe.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomozte nám budovat místo, kde se o poruchách příjmu potravy mluví s respektem, empatií a nadějí. I malý dar je pro nás významná pomoc. Děkujeme, že nám fandíte.

K čemu váš příspěvek využijeme?

  • Spustíme web a celonárodní kampaň zaměřenou na poruchy příjmu potravy.
  • Vytvoříme materiály pro školy, které pomohou dětem, ale i pedagogům zorientovat se v problematice poruchu příjmu potravy a možné pomoci. 
  • Vytvoříme materiály pro další cílové skupiny jako jsou pediatři nebo gynekologové.
  • Ve spolupráci s dalšími odborníky se budeme věnovat tématům, která s poruchami příjmu potravy souvisí, jako je například menstruace, výživa nebo sport.
  • Budeme pořádat online i offline webináře pro školy, komunitní centra i veřejnost.
  • Vytvoříme databázi míst a odborníků, které mohou lidé, kterým do života vstoupila porucha příjmu potravy, oslovit, pokud potřebují pomoci.
  • Budeme publikovat edukativní osvětové články, natáčet podcast.

3pe je místo, kde se o poruchách příjmu potravy mluví bez stigmatu a s respektem
ke všem, kterých se nemoc týká. Ve spolupráci s dalšími odborníky otevíráme témata, který s poruchami příjmu potravy (ne)přímo souvisí.

Kdo za 3pe stojí?

3pe založila Lada Brůnová, která má osobní zkušenost s mentální anorexií, a Tereza Maková, klinická psycholožka a psychoterapeutka, jejímž největším odborným zájmem je právě problematika a komplexní terapie poruch příjmu potravy.

Lada roky pomáhala budovat krásné projekty, pracovala pro Loono, Elpidu nebo Donio. Formovala ji spousta lidí a věcí, a také zkušenost s mentální anorexií, kterou onemocněla v době, kdy se o poruchách příjmu potravy ještě tolik nemluvilo. Překonala ji a postupem času v ní začala zrát myšlenka, že by mohla zúročit svoje zkušenosti s budováním projektů a orientaci v problematice. 3pe má na starosti jako celek.

Tereza je klinická psycholožka a psychoterapeutka, jejímž největším odborným zájmem je problematika a komplexní terapie poruch příjmu potravy. Jako zásadní vnímá potřebu mezioborové spolupráce a respektujícího přístupu ke klientům, který v sobě zohledňuje jedinečnost každého člověka i vědomí, že se jedná o závažná onemocnění, která vyžadují multidisciplinární péči. Tereza je odbornou garantkou 3pe.

Sledujte nas na Instagramu nebo Facebooku a přihlaste se k našemu newsletteru. Nespamujeme, sami to nemáme rádi.

#jsme3pe 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Fandíme <3

#HolkyzMarketingu
3 333 Kč

Ať se projekt podaří a pomůže!

Pavel Richter
200 Kč