Nadační fond Českého rozhlasu


TORNÁDO Humanitární pomoc

Pomáhejte s námi Moravě

Jižní Moravu zasáhly extrémní bouře a tornádo. Některé části obcí na Břeclavsku a Hodonínsku jsou úplně zpustošené. Tisícům lidí se během pár okamžiku změnil celý život, zůstali v šoku na ulici třeba jen v županu. Jejich domy jsou zničené, bez střech a zdí. Pojďte jim s Nadačním fondem Českého rozhlasu a Radiožurnálem pomoci ve finanční sbírce.

vybíráme od 25.6.2021

Pomáhejte s námi Moravě

Na Břeclavsku a Hodonínsku nás potřebují
19 589 095 Kč

přispělo

7716 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
„Stál jsem u okna a viděl blížící se tornádo, s dětmi jsem stačil utéct do sklepa…“, řekl jeden z obyvatel obce Lužice na jihu Moravy. Potom vyběhli ven a viděli zkázu. Jejich dům byl bez štítové zdi, oken a střechy. Experti rozhodnou jestli vůbec půjde zachránit. Takových příběhů jsou po nevídané bouři a tornádu na Břeclavsku a Hodonínsku tisíce.

Důležité: Od 27. června mohou všichni obyvatelé postižených obcí včetně Stebna na Lounsku žádat o finanční podporu ze sbírky Pomáhejte s námi Moravě do 100 tis. korun na nadacnifondcro.cz a současně vyřešit své materiální, řemeslné, ubytovací, dobrovolnické potřeba přes pomahejtesnami.cz. Dejte o této pomoci, prosím, vědět dál. Snažíme se peníze v této sbírce vybrané rovnou distribuovat potřebným.
 
Nadační fond Českého rozhlasu a Radiožurnál proto spouští mimořádnou finanční sbírku pro lidi, kteří si musí vybudovat nové bydlení a celý život. Sbírka startuje na částce 5 milionů korun, kterou při jejím vyhlášení přispěla společnost Kaufland České republika. 
 
Všechny peníze dostanou lidé postižení přírodní katastrofou. Garantem sbírky je právě Nadační fond Českého rozhlasu, který znáte díky dlouhodobým projektům Světluška a Ježíškova vnoučata. Pomáhal také v roce 2013 při povodních a v roce 2015 v Nepálu zdevastovaném zemětřesením.

Přispějte proto i vy. Děkujeme vám.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Na pomoc do vesnice mých krásných vzpomínek. Ať máte brzy zpátky své domovy. Modlíme se za Vás.

Eva Špilková
3 000 Kč

Bůh Vám žehnej!+

Radoslav Urban
3 000 Kč

Společně se mnou přispěly paní Monika Hlinková a taky paní Petra Fikarová. Přejeme všem hodně sil a snad aspoň i náš příspěvek pomůže.

Zuzana Vávrová
1 000 Kč

Celou dobu na vás myslíme a držíme pěsti, abyste to všechno zvládli... hlavně ve zdraví.... Čekanovi, Plzeň-jih

Lenka Čekanová
500 Kč

Velice ráda a téměř v dojetí předávám další částku ( 1000,- ) od jedné z mých klientek z Německa. Paní je sama ve vysokého seniorském věku . Nechtěla být jmenována, ale k naší zemi má hluboké vazby a jak sama říká, pamatuje si a ví, jaké je všechno ztratit. Věří, že částka trochu pomůže a přeje všem hodně štěstí a pevné zdraví. Vybrala jsem fond Ježíškových vnoučat, protože vím, že vnoučata fungují skvěle . A za to děkujeme :-)

Jarmila Kroupová
1 000 Kč

Neco malo, snad pomůže..

Vojtech Klepetko
300 Kč

Hodně sil do obnovy vašich domovů!

Kateřina Dvořáková
500 Kč

Na budoucnost.

Dárce
1 000 Kč

Myslim na vas a obdivuji vasi statecnost. Vydrzte!

Zdeňka Kindlová
2 000 Kč

Hlavu vzhůru!! Jsme jedna velká společná Česká rodina, která drží spolu.

jaromi Malý
500 Kč