Nadační fond MEHRIN


Culture, Art and History Human Rights

MEHRIN - Moravian Jewish Museum

Please support the MEHRIN project - Moravian Jewish Museum, which will present the history of the Jewish presence in Moravia, including the tragic events of the Holocaust and the subsequent silence of the communist era. We will make the authentic life stories of Moravian Jews available to the general public using 21st century technology. The new museum building will become a living cultural center. The project is supported by voluntary donors, you can also join them! Thank you!

we started on 2021-06-14
€3,167

supported by

22 people
Donate in :
secured by Darujme.cz
Důležitému obsahu chceme dát zajímavou, unikátní formu. Proto jsme vyzvali čtyři přední světová architektonická studiu, která v létě 2022 dodala své návrhy na novou budovu muzea. Devítičlenná porota nakonec vybrala jednomyslně návrh japonského architekta Kengo Kumy. 
V nové budově ale nebude pouze samotné muzeum. Návštěvníci zde budou moci navštívit tematicky zaměřenou pobočku Moravské zemské knihovny, shlédnout v moderní galerii aktuální výstavy, bude zde přednáškový a promítací sál, kavárna.
Knihovna bude mít vlastní badatelnu, počítáme se vzdělávacím centrem pro děti a mládež a také s dokumentačním centrem holokaustu na Moravě.  
 

Neočekáváme od vás milióny, které budou potřeba k postavení moderní budovy či zbudování samotné muzejní expozice. 
Dosažení ambiciózního cíle ale není a nebude možné bez průběžných menších kroků, které s sebou nesou provozní náklady v řádu desítek či stovek tisíc. Pracujeme moderně: nepotřebujeme okázalé kanceláře; nepotřebujeme dokonce žádné kanceláře… ale musíme dost cestovat, tiskneme publikace, pořádáme tematické konference.
Především jsme ale v roce 2023 otevřeli na Vídeňské 14 „prozatímní muzeum“, kde už nyní pořádáme výstavy, přednášky, setkání se zajímavými lidmi. Více se o našich aktivitách dozvíte na www.malymehrin.cz, https://www.facebook.com/mehrinmuzeum a také v naší Knize Mehrin
Hodně lidí se nás přitom ptá, jak mohou věci pomoci, a my teď můžeme jednoduše odpovědět: každá částka, kterou nám pošlete prostřednictvím Darujme.cz, je pro nás pomocí i povzbuzením. 
Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

V minulosti jsem podporoval obdobný projekt ve Washingtonu DC, rád podpořím i tento.

Josef Vymazal

Od Pražanky s přáním zdaru

Markéta Šebestová