Nadační fond MEHRIN


Culture, Art and History Human Rights

MEHRIN - Moravian Jewish Museum

Please support the MEHRIN project - Moravian Jewish Museum, which will present the history of the Jewish presence in Moravia, including the tragic events of the Holocaust and the subsequent silence of the communist era. We will make the authentic life stories of Moravian Jews available to the general public using 21st century technology. The new museum building will become a living cultural center. The project is supported by voluntary donors, you can also join them! Thank you!

we started on 2021-06-14
€3,209

supported by

22 people
Donate in :
secured by Darujme.cz
Vedle multimediálního muzea nabídne Dokumentační centrum i přednáškový a promítací sál, tematicky zaměřenou knihovnu, výstavní galerii, vzdělávací centrum nebo kavárnu s vyhlídkou.
To ale není všechno.
V projektu totiž chceme spojit závažný společenský obsah s mimořádnou, nevšední formou. Proto chystáme vyzvanou mezinárodní architektonickou soutěž pěti špičkových světových ateliérů, kde už svou účast přislíbili Švýcaři Herzog s de Meuronem, holandští MVRDV nebo japonský architekt Kengo Kuma.Neočekáváme od vás milióny, které budou potřeba k uspořádání architektonické soutěže a následnému postavení moderní budovy či zbudování samotné muzejní expozice. 
Dosažení ambiciózního cíle ale není a nebude možné bez průběžných menších kroků, které s sebou nesou provozní náklady v řádu desítek, a s postupujícím časem stovek tisíc. Pracujeme moderně: nepotřebujeme okázalé kanceláře; nepotřebujeme dokonce žádné kanceláře… ale musíme dost cestovat, tiskneme publikace, uspořádali jsme k projektu velkou mezinárodní konferenci. Hodně lidí se nás přitom ptá, jak mohou věci pomoci, a my teď můžeme jednoduše odpovědět: každá částka, kterou nám pošlete prostřednictvím Darujme.cz, je pro nás pomocí i povzbuzením. 

Pokud chcete vědět o projektu víc, podívejte se na www.documentation-centre.org, na náš Facebook, prohlédněte si brožury na bit.ly/Dokumentacnicentrum, bit.ly/Programkonference, bit.ly/Architektonickasoutez.
Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

V minulosti jsem podporoval obdobný projekt ve Washingtonu DC, rád podpořím i tento.

Josef Vymazal

Od Pražanky s přáním zdaru

Markéta Šebestová