Domácí hospic Athelas - středisko Husitské diakonie


Hospicová a paliativní péče

Deka pro Athelas

Pleteme co nejdelší, nejbarevnější deku na podporu Domácího hospice Athelas. Deku složenou ze stovek malých čtverců, plných laskavých a dobrých myšlenek a přání pletařek a pletařů. Do deky 27.11. 2021 zabalíme, dá-li pánbůh, nejstarší kamenný most ve střední Evropě. Staňte se i vy adoptivním rodičem barevných čtverců nebo dokonce celé deky. Podpořte s námi práci píseckého hospicového týmu.

vybíráme od 26.5.2021

Deka pro Athelas

10 Kč

přispěl

1 člověk
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Charitativní projekt Deka pro Athelas má za cíl spojit co největší množství lidí v jednom společném barevném a laskavém díle, plném dobrých myšlenek, přání a snů a krásných pletených či háčkovaných čtverců. Ta myšlenka vznikla v největším smutku a v největším uzavření společnosti. Kladli jsme si otázku, jestli existuje něco, co by nám mohlo pomoci se radovat.


Co by mohlo společnost, zavřenou za dveřmi bytů, ve chvíli, kdy není možné navštívit ani babičku, natož pak někoho blízkého v nemocnici, aspoň nějakým kouskem spojit. Co by mohlo pomoci na okamžik vzdát se těch těžkých myšlenek, strachu, bolesti a frustrace ze všech omezení, na chvíli zmírnit. Co by mohlo lidi, byť jenom na okamžik, přimět myslet na něco dobrého, laskavého, milého…třeba při pletení. Doba uzavření již víceméně pominula, ale myšlenka se rozšiřuje a roste i nadále. Spletením čtverců chceme vytvořit co největší deku, do které „zabalíme“ náš krásný písecký kamenný most Most jako symbol přechodu z jednoho břehu na druhý.


Náš hospicový tým vás zve: 

Staňte se i vy "adoptivním rodičem" některého ze čtverců, nebo celé barevné deky. Až budou všechny deky a čtverce adoptovány a deka dne 27.11. 2021 změřena, z velké deky se stanou menší a ty poputují jako dárek k našim pacientům, do Alzheimer centra, do domovů pro seniory, zkrátka všude tam, kde najdou své nové majitele.

Děkujeme!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu