Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s.


Senioři Životní prostředí

Zdravé vztahy k lidem i k přírodě - pěstujte je s námi!

Zveme vás ke společné tvorbě už druhé mezigenerační zahrady v Plzni. Podpořit můžete zapojení seniorských dobrovolníků, návštěvy dětí z mateřské školy i komunitní akce pro veřejnost. Pomáháme udržet zdravé vztahy mezi generacemi. Záleží nám na udržitelnosti, zdravém pěstování, pohybu na čerstvém vzduchu a předávání zkušeností a pozitivní energie. Pojďte do toho s námi! Za svůj finanční příspěvek budete moci sledovat, jak zahrada i lidé vzkvétají. Budou vám dělat radost!

vybíráme od 21.5.2021
12 493 Kč

přispělo

16 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pomozte nám s vytvářením prostoru, kde senioři září při povídání s dětmi,pod rukama jim vyrůstají poklady a čerstvý vzduch posiluje tělo i mysl. Tento model nám funguje už více jak pět let. Prošly jím desítky dětí i seniorů z okolí Bolevce a teď pracujeme na prostoru pro obyvatele Doubravky.

Spolu s koordinátorkami Mirkou a Janou nám s údržbou truhlíků a záhonků pomáhají naši seniorští dobrovolníci. Z nich nejčastěji a nejdéle pan Vladimír, který se zapojil už v Bolevci. Jednou týdně také přicupitají děti z nedaleké školky a učí se naslouchat přírodě... sejí, zalévají, plejí a také sklízí. Senioři jim povídají o rostlinkách, o půdě, o broučcích a hlavně o tom, jak jídlo roste :-)

Přelom let 2020/2021 jsme využili na proměnu a úpravy městské zahrady na Doubravce, na kterou jsme získali dva nadační příspěvky. S dalším rozvojem zahrady a zapojováním seniorů a děti nám můžete pomoci i vy - příspěvkem, narozeninovou výzvou pro své přátele či při osobní návštěvě některé z našich akcí. Rádi vás uvidíme!

A co se na zahradách v roce 2021 děje?

Více se o našich Mezigeneračních městských zahradách dozvíte na webu TOTEMových poboček Bolevec a Doubravka.

Kontakt:
Lenka Kropáčová
E-mail: dary@totemplzen.cz
Tel: 777 343 766

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.


Máme sklizeno! Sloupkovitá odrůda jabloně v kontejnerové výsadbě plodí i na terase centra v Bolevci. Z původních 8 jablek jsme sklidili šest - na jednom si pochutnali škůdci a jednomu neodolal neznámý mlsný kolemjdoucí. Jablka byla krásná, velká a šťavnatá a tak se vůbec nedivíme... Jsme si jisti, že všem chutnala skvěle! 

Zahradničení je skvělé propojovací téma pro tým, seniory, dobrovolníky a především děti. :-)

Děkujeme všem dárcům za podporu.
Hrdým partnerem mezigeneračních zahrad je plzeňská pražírna kávy Palasio. Velkou část svého know-how o kávě získali v Ugandě a v Asii a vysokou kvalitu kávových zrn zajišťují i osobními kontakty s dodavateli. Podíl na férových pracovních příležitostech pro farmáře v Ugandě, důraz na organické pěstování kávy, podpora plzeňské komunity, kultury, sportu i sociálních projektů - společenská odpovědnost tvoří u firmy Palasio velkou část značky.

S velkou radostí jsme proto spolu tvořili charitativní Dobrokafe, luxusní směs čerstvě pražené arabiky a robusty. Podpořit nás zakoupením voňavého balíčku můžete v boleveckém TOTEMu a na našich akcích pro veřejnost. A samozřejmě v pražírně Palasio (Rooseveltova 15, Plzeň), v e-shopu a všude, kde potkáte Palasio a jejich stánek - třeba na trzích nebo festivalech.
Založení projektu