Nadace České spořitelny


Regionální a komunitní rozvoj

Dokážeme víc: Komunitní zahrada DivyZná u dětského domova v Krásné Lípě

O Vánocích, když padaly hvězdy, jsme si s dětmi z dětského domova přáli krásnou zahradu. Bude otevřená všem, kdo se budou chtít na jejím růstu podílet, nebo se zatím jen dívat. I díky vám v ní začneme pěstovat rostliny, stejně jako blízké vztahy.

vybíráme od 6.5.2021

Zdvojnásobení částky!

Nadace ČS částku zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč.
67 115 Kč
vybráno 112 % z 60 000 Kč

přispělo

62 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Zatím je to jen část městského parku. Děti s vychovateli sem začali chodit opékat buřty, sami si vyrobili ohniště i posezení a začali se o kout starat. S vaším přispěním se může změnit v opravdovou komunitní zahradu, která bude sloužit všem podobným nadšencům. Teď pro ni hledáme zahradní parťáky, co se umí zasmát bodláku ve vlasech i šmouze na tváři. Prosíme, přispějte nám finančně, nebo přivezte třeba vysloužilé cihly a jiný materiál na vyvýšené záhony.
Díky vaší štědrosti děti už letos poprvé v životě sklidí vlastní jahody!

Těšíme se, až se potkáme na jedné ze zahradních slavností, jen co to epidemiologická situace dovolí. Jestli chcete vědět, kdy přesně si vyhrneme rukávy, sledujte nás na našem facebooku Zahrada DivyZná.
Co už se nám podařilo

Získali jsme grant Dokážeme víc, z něhož postupně pořizujeme přívod vody, nářadí, kopec písku na hraní, první sazenice a oplocení záhonů, aby nám všechno nesežrali srnky a divočáci. Získali jsme i podporu na radnici a pracujeme, spolu s městem, na pročištění pozemku, sháníme materiál a plánujeme osazování.

Náš nákupní košík anebo co za 60 000 Kč pořídíme
  • oplocenka 10 000 Kč
  • branky 12 000 Kč
  • sazenice jedlého keře 300 Kč a ovocného stromu 2 000 Kč, celkem 14 000 Kč
  • bouda na nářadí 17 000 Kč
  • gabiony k pískovišti 7000 Kč
Když díky vám vybereme ještě 10 000 Kč, pořídíme kompostéry. A pokud to bude o 20 000 Kč víc, investujeme je do kompostovací kadibudky.

Navíc pokud se nám podaří vybrat 20 000 Kč, Nadace České spořitelny tuhle částku zdvojnásobí.
Jaký to má přesah
Pilotním projektem chceme podporovat institut hostitelské péče. Právě v zahradě se mohou děti začít poznávat s hostitelskou rodinou, která si je může postupně brát na víkendy, prázdniny, nebo i jen na odpoledne.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Gratuluji ke krasnemu projektu a detem preji hodne radosti.

Dárce
1 000 Kč