UNICEF Česká republika


Děti, mládež, rodina Humanitární pomoc

KRIZE V INDII

UNICEF bojuje s časem, aby zachránil životy lidí ve druhé, smrtící vlně pandemie COVID-19 v Indii. Vyhlašujeme sbírku, abychom zajistili potřebná nemocniční lůžka, základní léky i kyslík.

vybíráme od 29.4.2021

KRIZE V INDII

UNICEF bojuje s časem, aby zachránil životy lidí ve druhé, smrtící vlně pandemie COVID-19 v Indii. Vyhlašujeme sbírku, abychom zajistili potřebná nemocniční lůžka, základní léky i kyslík.
82 832 Kč

přispělo

74 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Nové případy rostou exponenciálně. S nimi roste i akutní potřeba lékařského vybavení, jako jsou ventilátory a kyslíkové koncentrátory. U těžce nemocných se vyskytují vážné dýchací potíže. Kyslíkové koncentrátory, které jsou přenosné a snadno ovladatelné, zajišťují pacientům životně důležitý kyslík v koncentrovaném množství. Cena jednoho přístroje, který může zachraňovat lidské životy, je 16 814 Kč.

Pokud můžete, pomozte prosím ještě dnes.

Pracovník UNICEF připravuje kyslíkové koncentrátory pro okamžitou distribuci v Novém Dillí.  
Cena jednoho přístroje je 16 814 Kč © UNICEF/UNI370532/Vishwanathan
Druhá vlna pandemie v Indii udeřila dvojnásobnou silou a šíří se mnohem rychleji. Nemocnice jsou kriticky přeplněné, dochází lůžka, léky i kyslík.
S virem bojuje stále více dětí a mladých lidí.
27. dubna 2021: Pacienti dýchají pomocí kyslíkových masek uvnitř restaurace v Novém Dillí dočasně přeměněné na polní nemocnici. © UNICEF/Sharma/AFP

Tato vlna je obzvláště zničující, protože s virem bojuje stále více dětí a mladých lidí. Nedávno zveřejněná zpráva pod záštitou UNICEF varuje, že Indie může mít kvůli nebývalému narušení lékařské péče nejvyšší úmrtnost dětí do 5 let.

Současná kritická situace se však může ještě zhoršit, pokud nebude zajištěna okamžitá pomoc. Pomozte prosím UNICEF pokračovat v záchraně životů před zbytečným úmrtím. Váš dar zajistí:

  • Lepší přístup pacientů k životně nezbytnému kyslíku pořízením a instalací kyslíkových koncentrátorů v nemocnicích
  • Rychlé a spolehlivé testovací přístroje v nejvíce zasažených okresech
  • Pomoc zdravotníkům a dalším klíčovým pracovníkům, aby zvládli tuto krizi a zabránili dalšímu přerušení programů na pomoc dětem
  • Podporu dosavadní distribuce vakcín proti COVID-19 prostřednictvím iniciativy COVAX
26. dubna 2021: Pacientka dýchá pomocí kyslíkové masky uvnitř rikši sloužící jako lůžko v nemocničním stanu ve městě Ghaziabad. © UNICEF/Hussain/AFP

Uprostřed této krize nesmíme zapomínat na děti a na tragédii, kterou prožívají. Kvůli COVID-19 přichází o své rodiče a blízké, potýkají se s psychickými problémy a jsou vystaveny většímu riziku násilí, protože karanténa je odřízla od školy a dalších podpůrných sítí.

Nejzranitelnější děti trpí v této krizi nejvíce. V roce 2020 ztratilo mnoho indických rodin obživu. Podle odhadů přišlo o práci 122 milionů obyvatel, což vedlo k nárůstu chudoby a podvýživy v nejpotřebnějších rodinách. Dětem, kterým rodiče zemřeli nebo přišli o práci, hrozí, že budou nuceny odejít ze školy a začít pracovat, aby si zajistily obživu.

S virem v Indii bojuje stále více dětí a mladých lidí. UNICEF varuje, že Indie může mít kvůli nebývalému narušení lékařské péčenejvyšší úmrtnost dětí do 5 let. © UNICEF/Panjwani
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Země, kde má svoje kořeny Buddhismus, Hinduismus, Ajurváda, jóga, meditace... snad bude brzy lépe, hodně sil!

Jakub Jahn
744 Kč

Je to strašné, co se v Indii děje. Kéž Bůh do celé situace zasáhne a pomůže co nejvíce lidem. Vyzývám všechny i k pravidelným modlitbám. Vždyť Bůh může pohnout celým světem, bude-li chtít. Máme při sobě tu nejmocnější zbraň, modlitbu, tak ji používejme.

Barbora P.
1 150 Kč

Jakákoliv částka, která pomůže zachránit lidský život je cenná, hodně štěstí všem! Namaste

Petra Vránová

Díky )

robin pospíšil

Preji vsem na celem svete zdravi a stesti a pomahejme si 🥰

Dana Poulová
907 Kč

Pro pomoc při záchraně životů...

Dana Dziadková
1 500 Kč

Indie jsme s vámi
Marie Hoskova
907 Kč