Za poklady Broumovska, o.p.s.


Kultura, umění a historie

Podpořte festival Za poklady Broumovska a pusťte si naše koncerty online

16. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska se stejně jako vloni chce poprat s kulturní nepřízní současné doby a zprostředkovat výjimečné zážitky všem milovníkům klasické hudby. Jednou z forem, jak uchovat pomíjivý okamžik koncertu klasické hudby je ho zaznamenat a kdykoli se pak k němu opět vrátit. A jelikož doba nahrává nahrávání, i my opět přicházíme s festivalovými online koncerty. Pojďme si i na této době najít pozitiva a podle benediktinů, jejichž odkaz festival provází a v duchu jejich hesla „Ora et labora“ (Modli se a pracuj), poražme zdánlivý klid a nečinnost aktivitou. Pokud podpoříte naše aktivity, poputuje Váš příspěvek především na dofinancování nákladných online přenosů a videí z koncertů, které si budete moci kdykoli znovu přehrát. Podpoříte i restart kultury v broumovském výběžku a budete společně s námi motivací i pro umělce, kteří doufají stejně jako my v co nejrychlejší obnovení kulturního života.

vybíráme od 26.4.2021
24 700 Kč

přispělo

22 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz


Léto ve všech jeho podobách. Takový je motiv letošního 16. ročníku hudebního festivalu Za poklady Broumovska, který bude ve dnech 1. května až 28. září 2021 opět lákat k hudební návštěvě broumovského regionu a jeho venkovských barokních kostelů. Ve vybraných programech festivalu zazní skladby a díla spojená s létem nebo přímo podle léta pojmenovaná: například Berliozovy Letní noci, Vivaldiho Léto ze Čtvera ročních období nebo Letní nokturna Tomáše Illeho – premiéra na objednávku festivalu. V rámci svého programu festival připomene také 180. výročí narození Antonína Dvořáka. Do léta 2021 vstoupí festival s novinkou rezidenčních umělců. Na objednávku festivalu vzniknou dvě premiéry rezidenčního skladatele festivalu Tomáše Illeho, v jedné z nich s názvem Letní nokturna se objeví oba rezidenční umělci – violoncellista Jiří Bárta a hornistka Zuzana Rzounková

 
Mezi festivalovými interprety se objeví světově uznávaný pianista Boris Giltburg, polské duo kytara a saxofon Six and Sax Duo, slovenské Moyzesovo kvarteto, hornisté z Německa a Maďarska, Filharmonie Hradec Králové s dirigentem Andreasem Sebastianem Weiserem, mezzosopranistka Ester Pavlů, houslista Kristian Mráček, soubor Victoria Ensemble, Trio Českého rozhlasu se Svatoplukem Schullerem, Cimbálová muzika Milana Broučka, Epoque Quartet a Duo Siempre nuevo, Prague Cello Quartet a další umělci. Vstupné na většinu koncertů festivalu je dobrovolné a výtěžek putuje na pomoc unikátním barokním kostelům, ve kterých se festival po celé léto koná.Buďte u toho a příspěvkem v libovolné výši pomozte festivalu zachovat krásné vzpomínky na letní vystoupení formou online koncertů. Děkujeme Vám. 

Více o programu
 


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu