Nadační fond CCBC


Životní prostředí Zvířata

CCBC chrání přírodu

Život a práce mnoha lidí v České republice jsou už více než rok zpomalené, ale naše planeta se točí dál a její ničení pokračuje. Ochrana přírody nemůže čekat na “lepší dobu” a musí se opět zakousnout do všech úkolů, které na ní v terénu čekají. V České koalici pro ochranu biodiverzity vnímáme tuto dobu jako příležitost na velké změny. Máte to stejně?

vybíráme od 20.4.2021

Vyberte si odměnu za Váš příspěvek. Po kliknutí na konkrétní částku se pod tlačítkem "Darovat" objeví popis odměny. Děkujeme, že nám pomáháte.

46 720 Kč
vybráno 19 % z 250 000 Kč

přispělo

13 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Chráníme slony, mořské želvy, outloně, luskouny, kahau nosaté nebo jeřáby popelavé. Zlepšujeme životní úroveň drobných farmářů v Mexiku a východní Africe a podporujeme nejen ekologické a jazykové vzdělávání u nás i ve světě. Sdružujeme neziskové organizace, které působí na poli ochrany přírody i rozvoje komunit u nás i po celém světě.

Podpořte s námi přírodu!


Váš dar nám umožní i nadále pomáhat projektům a jednotlivcům, kteří o ochranu přírody a rozvojovou pomoc dlouhodobě úspěšně usilují.

V posledních sedmi letech se nám podařila spousta věcí. Máme před sebou další plány a výzvy, ale pro další fungování nám kvůli dlouhodobému uzavření zoologických zahrad, které jsou našimi hlavními partnery, chybí finanční prostředky. 

Na co jsme hrdí?


  • Na fungující platformu sdružující přírodovědce, ochránce přírody a další odborníky.

  • Vytvořili jsme několik mediálních kampaní, dokumentární seriál Češi zachraňují a pravidelně se konající mezinárodní konferenci GBCC (Global Biodiversity Conservation Conference).

  • Realizovali jsme přes sedm desítek vzdělávacích aktivit pro veřejnost, děti a mládež a v lednu tohoto roku jsme spustili online environmentální knihovnu CCBC do škol pro základní a střední školy.

Přejeme si pokračovat!

Dlouhodobé uzavření zoologických zahrad, ukončení podpory ze strany Momentu - prospěšného second handu a nemožnost realizovat vzdělávací akce pro školy a veřejnost nám způsobily značné finanční potíže.

Díky vašim darům posílíme zázemí naší organizace a zaměříme se v následujícím roce na kroky, které povedou:

K EFEKTIVNÍ SPOLUPRÁCI NA OCHRANĚ PŘÍRODY  
  • prohloubení spolupráce našich projektů, předávání zkušeností mezi lídry, dobrovolníky a projekty, zapojení dalších vysokoškolských studentů do praxe, podpora jednotlivců a nově vznikajících projektů 
KE ZVÝŠENÍ ZÁJMU O OCHRANU PŘÍRODY  
  • rozšíření naší online knihovny CCBC do škol o desítky nových výukových videí a pracovních listů, vytvoření dalších zážitkových programů, vznik nabídky online přednášek pro základní a střední školy
K PODPOŘE OCHRANY PŘÍRODY
  • získání financí pro další období
Prakticky každá negativní změna v životním prostředí jako je znečištění vody nebo ovzduší je vratná a dříve či později napravitelná. Vyhubení rostlinných a živočišných druhů je však změna nevratná a neodčinitelná. S každým zmizelým druhem je život na této planetě o něco chudší a smutnější. A nejen proto chceme pokračovat v tom, co jsme v roce 2014 úspěšně započali. Bez Vás to v této době nezvládneme!

Děkujeme za Vaši důvěru.

Tým České koalice pro ochranu biodiverzity 


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za to co děláte!

Wilďák
500 Kč

Fandíme vám :)

Fantom
40 000 Kč

Děkujeme ❤️

Baruš