Slušná firma, z.s.


Regionální a komunitní rozvoj Rozvojová spolupráce

Rozvoj projektů spolku Slušná firma

Jsme komunita firem a neziskovek usilující o změnu toho, jak se u nás podniká a pracuje: od jednostranné kumulace zisku a externalizace škod k obecné prospěšnosti a zodpovědnosti. Hrozby, kterým čelíme, jsou natolik závažné, že se jim můžeme postavit pouze, pokud spojíme síly. Od roku 2016 vyhledáváme, propojujeme a podporujeme firmy, neziskovky a další entity, které vznikly proto, aby přispěly k regeneraci života a přírody. Člověk se učí především nápodobou a my proto věříme, že příklady tohoto nového přístupu jsou tím hlavním, co ke změně potřebujeme.

Slušná firma

Slušná firma, z.s.

přispělo

72 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Vaše příspěvky budou použity na rozvoj projektu Slušná firma.
Veškeré naše aktivity financujeme z
dobrovolných příspěvků našich členů.

Globalizaci je nutné začít vyvažovat lokalizací. “Monokulturní” model středověké korporace (ano, korporace má své kořeny už ve 14. století), jejímž jediným cílem byla a dodnes je těžba hodnoty v místech, kde korporace působí, je třeba nahradit “polykulturou” podnikatelských modelů od místních, družstevních, sociálních, spolkových, komunitních, obecních,… až po ty akciové. Potřebujeme podnikatelské modely, jejichž cílem už nebude těžba hodnoty a odsávání peněz přes daňové ráje na offshorové účty neznámo kam. Potřebujeme podniky, které znovu propojí lidi a umožní jim žít tam, kde dnes většina jenom bydlí, tj. přespává (viz Naše budoucnost je lokální). Potřebujeme firmy ne pouze udržitelné, ale regenerativní, které budou zvyšovat kvalitu života a živatoschopnost přírody tam, kde působí, firmy které neodvedou peníze neznámo kam, ale využijí je doma.

Úlohou Slušné firmy je tomuto přerodu od “monokultury hodnotu těžící korporace” k “polykultuře podnikatelských modelů” pomoci. Potřebujeme podniky a další infrastrukturu, která lidi propojuje, ne odděluje a pomáhá jim žít tam, kde bydlí a tam i bohatnout.

Pokud máme mít jako druh nějakou budoucnost, bude muset být lokální, bez posedlosti nekonečným růstem, bez globalizační obíhané.


Na co konkrétně využijeme Vaše příspěvky? 

  • Na pokračování již rozjetých projektů a nastartování nových. 
  • Mezi naše současné priority patří především podpora lokalizace, připojili jsme se k mezinárodní organizaci Local Futures a máme velké plány, k jejichž realizaci sháníme finance. V tuto chvíli už pracujeme na tvorbě databáze příkladů lokálnosti v Česko-Slovensku. A chceme se pustit do překladů "instruktážních videí" od Local Futures do češtiny.
Děkujeme za Vaše příspěvky!! Jsou naší obrovskou podporou!!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Krásný den celému týmu Slušná firma :-)

Velmi se mi líbí Váš projekt, a protože jsem kreativec a tvoření nových věcí pro mě znamená radost a tedy život, ráda bych naopak planetě pomohla v její regeneraci, takže jsem se rozhodla z každého svého prodaného produktu (byť jsem na úplném začátku svého podnikání :-))) věnovat 7% Vašemu projektu.

Wendy Krei - Design bez hranic

Wendy Krei
70 Kč

Držím palce Vaši práci

Viktor Š
1 000 Kč

Držím palce, ať slušných firem nalézáte čím dál víc.

Dárce
1 035 Kč

Držím palce pro udržitelnost vašeho projektu

Slávek Picmaus

Slávku, moc děkujeme! Velmi si toho vážíme!

Slušná firma, z.s.

Držím palce, ať vydržíte.

Jitka Nováková
300 Kč

Děkuji za to co děláte, dává mi to velký smysl a inspiraci.


Šimsová Hana
500 Kč

Držím vám place - děláte to skvěle.

Kateřina Habinová, Atelier Habina s.r.o., IC 27743432, DIC CZ 27743632
5 000 Kč

Moc vám fandíme, vaše projekty nám mluví z duše a jsou nám inspirací. Také se snažíme přispět naší troškou do mlýna projektem www.jakopekar.cz

Helena
500 Kč