Rodinné centrum SRDÍČKO z.s.


Životní prostředí Zvířata

Zachraňme včely

Včely jsou v ohrožení. Jen u nás přes zimu zmizela třetina včelích rodin. Chceme jejich počet v roce 2021 obnovit. Nakoupíme materiál, pomůcky, vybavení, včelstva / včelí královny pro obnovu včelí populace na našich pěti včelnicích v Ústí nad Orlicí.

vybíráme od 16.3.2021
211 010 Kč
vybráno 1055 % z 20 000 Kč

přispělo

551 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Včely potřebují pomoci. Chemie na polích, paraziti, nemoce.  Jen na našich včelnicích v Ústí n.O. a okolí přes zimu zmizela třetina včelích rodin. Chceme jejich počet v roce 2021 obnovit, tedy založit deset nových včelích rodin. Nakoupíme materiál , pomůcky a vybavení a včelstva/ včelí královny pro obnovu včelí populace na našich včelnicích v Ústí nad Orlicí. Veškeré příspěvky půjdou jen do materiálu a pomůcek, práci zajistí dobrovolníci Rodinného centra. Přidejte se i vy.
Zachraňme společně včely !
-----------------------------------
EDIT (DOPLNĚNO) 22.dubna -DEN ZEMĚ
Původně místní komunitní projekt se aktivitou sociálních sítí překlopil do velké sbírkové akce, která naši dobrovolnickou partu tatínků/včelařů překvapila a dokonce zaskočila. Místo jednorázové podpory pro rok 2021 jste nás tak zásobili prostředky na další pětiletku. Díky za vaše telefonáty a zprávy. Projekt doběhne do konce dubna, jak je v plánu, ale namísto peněžitého vkladu, zvažte investování vašich peněz několika dalšími způsoby:
- vysaďte medonosný strom nebo keř (nemáte li vhodnou plochu, dohodněte se s někým, kdo pozemek má, že mu ho zasponzorujete) - užijete si legraci v jarní přírodě, uvidíte váš stromek růst a podpoříte tak dlouhodobě životní prostředí tam, kde jste.
- kupujte včelí produkty od vašeho včelaře a šiřte tento zvyk kolem sebe. Je to dražší než v supermarketu, ale má to smysl. Zeptejte se ho, jestli se nemůžete v roli pomocníka zúčastnit práce ve včelách (pozor - většinou jsou včelaři samotáři) nebo při stáčení medu či dalších pracech. Ti, starší věkem, by to mohli ocenit.
- zvažte jestli nezačít s vlastními včelami, byť na pozemku kamarádů, nebo si "adoptovat" úl u místního včelaře, jako se to dělá se zvířátky v ZOO.
- propagujte poctivý med ve svém okolí, naučte i děti a vnoučata vážit si poctivých potravin, dávejte ho druhým jako dárek, seznamte se s léčivou silou propolisu, apiterapie, využívejte včelí vosk nejen ve svíčkách.
Děkujeme, že pečujete.
--------------------------------

Sledujte naše další aktivity na webu https://zachranme-vcely.webnode.cz/
A nezapomeňte si v bezobalovém hokynářství koupit místní med nebo medovinu.
Děkujeme Sborům solidarity za podporu celého dobrovolnického projektu.

Veřejná sbírka je registrovaná Pardubickým krajem, peníze z portálu jdou na transparentní účet a po skončení sbírky vám zašleme potvrzení o daru pro daňovou úlevu.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

DĚKUJEME !!! 
Příspěvek z pondělí 19.4. na sociálních sítích (s mrtvými včelami) spustil ohromnou vlnu solidarity, která přesáhla naši místní komunitu a cílová částka, kterou jsme si předběžně stanovili, byla dosažena. Nevadí, peníze se na transparentní účet dostanou, částka se nebude krátit a v souladu se záměrem sbírky bude využita pro včely. Nemusíme peníze utratit v tomto roce, pravidla pro veřejné sbírky nás v tom nesvazují. Pokud se situace se včelí populací nezlepší (zatím se pro to moc nedělá na úrovni vlády), budeme pokračovat i v dalších letech a z vybraných peněz budeme obnovu uhynulých včelstev podporovat.
Můžete sledovat naše aktivity na https://zachranme-vcely.webnode.cz/
A jako poděkování včelnice nad nádražím v Ústí n.O., kudy možná jezdíte vlakem, když se zrovna nemusíte zdržovat doma.
 

Založení projektu

Ať se včelkám daří :)

Jiří Semotam
500 Kč

Společně za záchranu včel :)

Domča & Péťa
300 Kč

Děkujeme vcelickam

Naděžda Hoštová

Bohužel, zatím nemohu přispět víc.

Alena Makovická
100 Kč

snad se vám to povede :)

Radek Pavel

Držím palce!

Tereza Jarkovská
500 Kč

Projekt na velmi důležitou věc!

Václav Taischl
100 Kč

Diky moc za iniciativu!

Mari
200 Kč

Děkuji za vaši snahu. Moc si ji vážím.

Radomil Křivka
200 Kč

Hodne stesti v navratu velice potrebnych vcelicek.

Ilona Lynch
500 Kč