Rodinné centrum SRDÍČKO z.s.


Životní prostředí Zvířata

Zachraňme včely

Včely jsou v ohrožení. Jen u nás přes zimu zmizela třetina včelích rodin. Chceme jejich počet v roce 2021 obnovit. Nakoupíme materiál, pomůcky, vybavení, včelstva / včelí královny pro obnovu včelí populace na našich pěti včelnicích v Ústí nad Orlicí.

vybíráme od 16.3.2021
211 010 Kč
vybráno 1055 % z 20 000 Kč

přispělo

551 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Včely potřebují pomoci. Chemie na polích, paraziti, nemoce.  Jen na našich včelnicích v Ústí n.O. a okolí přes zimu zmizela třetina včelích rodin. Chceme jejich počet v roce 2021 obnovit, tedy založit deset nových včelích rodin. Nakoupíme materiál , pomůcky a vybavení a včelstva/ včelí královny pro obnovu včelí populace na našich včelnicích v Ústí nad Orlicí. Veškeré příspěvky půjdou jen do materiálu a pomůcek, práci zajistí dobrovolníci Rodinného centra. Přidejte se i vy.
Zachraňme společně včely !
-----------------------------------
EDIT (DOPLNĚNO) 22.dubna -DEN ZEMĚ
Původně místní komunitní projekt se aktivitou sociálních sítí překlopil do velké sbírkové akce, která naši dobrovolnickou partu tatínků/včelařů překvapila a dokonce zaskočila. Místo jednorázové podpory pro rok 2021 jste nás tak zásobili prostředky na další pětiletku. Díky za vaše telefonáty a zprávy. Projekt doběhne do konce dubna, jak je v plánu, ale namísto peněžitého vkladu, zvažte investování vašich peněz několika dalšími způsoby:
- vysaďte medonosný strom nebo keř (nemáte li vhodnou plochu, dohodněte se s někým, kdo pozemek má, že mu ho zasponzorujete) - užijete si legraci v jarní přírodě, uvidíte váš stromek růst a podpoříte tak dlouhodobě životní prostředí tam, kde jste.
- kupujte včelí produkty od vašeho včelaře a šiřte tento zvyk kolem sebe. Je to dražší než v supermarketu, ale má to smysl. Zeptejte se ho, jestli se nemůžete v roli pomocníka zúčastnit práce ve včelách (pozor - většinou jsou včelaři samotáři) nebo při stáčení medu či dalších pracech. Ti, starší věkem, by to mohli ocenit.
- zvažte jestli nezačít s vlastními včelami, byť na pozemku kamarádů, nebo si "adoptovat" úl u místního včelaře, jako se to dělá se zvířátky v ZOO.
- propagujte poctivý med ve svém okolí, naučte i děti a vnoučata vážit si poctivých potravin, dávejte ho druhým jako dárek, seznamte se s léčivou silou propolisu, apiterapie, využívejte včelí vosk nejen ve svíčkách.
Děkujeme, že pečujete.
--------------------------------

Sledujte naše další aktivity na webu https://zachranme-vcely.webnode.cz/
A nezapomeňte si v bezobalovém hokynářství koupit místní med nebo medovinu.
Děkujeme Sborům solidarity za podporu celého dobrovolnického projektu.

Veřejná sbírka je registrovaná Pardubickým krajem, peníze z portálu jdou na transparentní účet a po skončení sbírky vám zašleme potvrzení o daru pro daňovou úlevu.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

DĚKUJEME !!! 
Příspěvek z pondělí 19.4. na sociálních sítích (s mrtvými včelami) spustil ohromnou vlnu solidarity, která přesáhla naši místní komunitu a cílová částka, kterou jsme si předběžně stanovili, byla dosažena. Nevadí, peníze se na transparentní účet dostanou, částka se nebude krátit a v souladu se záměrem sbírky bude využita pro včely. Nemusíme peníze utratit v tomto roce, pravidla pro veřejné sbírky nás v tom nesvazují. Pokud se situace se včelí populací nezlepší (zatím se pro to moc nedělá na úrovni vlády), budeme pokračovat i v dalších letech a z vybraných peněz budeme obnovu uhynulých včelstev podporovat.
Můžete sledovat naše aktivity na https://zachranme-vcely.webnode.cz/
A jako poděkování včelnice nad nádražím v Ústí n.O., kudy možná jezdíte vlakem, když se zrovna nemusíte zdržovat doma.
 

Založení projektu

Rušivými signály a pesticidy ničíme krásná a užitečná stvoření, jakými jsou včely a bez kterých se neobejdeme. S úsměvem může každý vynechat jednu kávu, happymeal apod. a přispět na jejich záchranu. Snad tu s námi zůstanou.

Adrian Binko
1 000 Kč

Ať se vám i včelkám daří!

Lukáš Štika
200 Kč

Držím všechny palce, ať je projekt úspěšný!

David Borkovec
1 000 Kč

Moc si vážím Vaší práce. Ať se daří!

Hana
200 Kč

Děkuji za vaši práci 👍

Irena Porzerová
200 Kč

Darovala jsem příspěvek pro záchranu našich včel. Pro dobrou věc. Děkuji 🐝🙏🙂

Kateřina Nentvichová
200 Kč

Fandím Vám a přeji hodně štěstí :-)

Kateřina Peštová
500 Kč

Ať se podaří zachránit co nejvíce včeliček🙏

Dárce
200 Kč

Včeličky jsou potřebné pro přírodu i pro nás, proto jsem se rozhodla přispět na obnovu včelstva.

Renata Bromová
100 Kč

Doufám , ze i tento malý dar pomůže dalším vcelickam ! :-)

Andrea Ješkeova
200 Kč