CZ / EN

Prales dětem


Životní prostředí Zvířata

Green & Blue Life Kostarika

Uveďme společně na svět fenomenální plovoucí školu na moři i vzdělávací centrum v pralese a představme mezinárodnímu společenství ten nejlepší způsob environmentální výuky a výchovy založený na přímé zkušenosti.

vybíráme od 17.3.2021

CHCI PODPOŘIT KOSTARICKOU MISI

Chci pomoci stvoření plovoucí školy a vzdělávacího centra v pralese.
61 136 Kč

přispělo

41 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Připojte se ke světové myšlence a programu na ochranu divočiny a biodiverzity netušených rozměrů! Kostarika ukrývá nesmírné bohatství v podobě druhové rozmanitosti, která se vyrovná téměř celé severní Americe. Je to vzácný poklad, který je třeba ochránit a vést k tomu budoucí generace. Tuto naléhavou potřebu se Prales dětem rozhodl pomoci naplnit. Proto přináší do Kostariky své zkušenosti a programy Green Life a Blue Life. 

Co příspěvkem podporujete:


Pouze ze stabilní základny lze startovat vysoko. Pro zahájení kostarické mise je třeba vybudovat podmínky a zázemí pro oba projekty. Z příspěvků se bude financovat výstavba, tedy materiály, nářadí, pohonné hmoty, pracanti a tak dále. 

Green Life Kostarika


Vykoupíme první pralesní pozemek o rozloze 72 ha, kde vznikne kemp pro návštěvníky z řad místních komunit, dobrovolníky či vědecké pracovníky. Současně bude zázemím pro vzdělávací programy pro děti a mládež. 
Prostředky na výkup jsou zajištěny od jediného osvíceného donora. Hledáme partnery a prostředky pro další rekonstrukci stávajícího objektu a výstavbu základního ubytování. 

Blue Life Kostarika Pro ochranu podmořského života zakoupíme loď, která bude sloužit pro vzdělávání dětí na moři o moři, pro vědu a výzkum, nebo pro trénink rangerů v potápění. 
Partnera pro zakoupení lodi již máme, ale opět budeme potřebovat podporu pro rekonstrukci a nutné úpravy pro účely vzdělávacích a monitorovacích plaveb, pro dobrovolníky i školy. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

<3

Kristýna Šimšová

Společný projekt basketbalového klubu KP Brno a Spolku Prales dětem. Zaslaná částka byla vybraná v rámci virtuálního prodeje vstupenek.

KP Brno
10 000 Kč

Velmi kostarickému projektu fandím! Děkuji Milanovi Jeglíkovi a celému jeho týmu za práci v oblasti ochrany přírody a ohrožených zvířat.

Barbora Zelenkova
5 700 Kč

Pěkný projekt, držím palce!

David Špringl
2 000 Kč

Pura vida!

Pavel Klieštík
500 Kč

#helpingcostarica

Nikola Pšeidlová

Divočina pro divočinu

Markéta Divočina Šebestová
1 000 Kč

Držím palce!

Michal
1 000 Kč

Hodně sil! Držím palce

Jaromír Kočař
300 Kč

... na dobrých věcech dobré se i podílet ... proto přispívám :-)

Luboš Hrdlička
300 Kč