ALMA MATER, zapsaný spolek


Zdraví

DARUJ ŠANCI NA ŽIVOT

Smyslem projektu DARUJ ŠANCI NA ŽIVOT je aktivně pomáhat Českému národnímu registru dárců dřeně nacházet a zapsat vhodné potenciální dárce. Vlivem pandemie byly hromadné nábory do registru zcela zastaveny, což výrazně komplikuje hledání vhodných dárců kostní dřeně. Po uvolnění restrikcí v květnu 2021 spouští ALMA MATER nábory pro skupiny dobrovolníků po celé ČR s cílem zapsat 500 potenciálních dárců, což statisticky odpovídá 4 zachráněným životům. Finanční dary budou použity na pokrytí nákladů potřebných na 20 náborů pořádaných spolkem ALMA MATER.

vybíráme od 10.3.2021

Darujte ŠANCI NA ŽIVOT

92 433 Kč
vybráno 92 % z 100 000 Kč

přispělo

27 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

DARUJ ŠANCI NA ŽIVOT

 
Každý rok podstoupí v České republice transplantaci kostní dřeně zhruba 270 lidí. Z toho jen 70 dárců kostní dřeně se najde v rámci rodiny. Zbývajících 200 nemocných je tedy odkázáno na dárce z databáze registru (ČNRDD). Z celkového počtu pacientů s poruchou krvetvorby však každý čtvrtý nemocný svého dárce vůbec nenajde
V důsledku pandemie covidu navíc došlo v loňském roce k úplnému zákazu hromadných venkovních náborů, což se výrazně projevilo i na počtu zapsaných dárců - jejich počet klesl na polovinu...

Pojďme to změnit!

Projekt ŠANCE NA ŽIVOT
V roce 2018 jsme spustili projekt Šance na život s cílem najít a zapsat co nejvíce potenciálních dárců kostní dřeně do Českého národního registru dárců dřeně.

Doposud jsme pořádali nábory přístupné velkému množství zájemců (na vysokých školách, v rámci festivalů apod.). Následkem pandemie ale není dosavadní praxe možná. 

Od května 2021 pořádáme nábory pro menší skupiny lidí
Naším cílem je v letošním roce zapsat 500 potenciálních dárců, což statisticky odpovídá 4 zachráněným životům.  Abychom zamýšleného výsledku dosáhli, uskutečníme minimálně 20 náborů po celé ČR. S tím ovšem souvisí i vyšší náklady. 
A proto se obracíme na vás...

NÁKLADY NA NÁBOR
  • vstupní náklady spolku ALMA MATER na zapsání 1 potenciálního dárce kostní dřeně = 200 Kč
  • předpokládaný průměrný počet nově zapsaných při jednom náboru - 25
  • průměrné náklady na 1 nábor = 5000 Kč
  • náklady na 20 náborů: 20 x 5000 = 100 000 Kč
Samotný zápis jednoho dárce do registru trvá 15 minut. Podmínky pro zapsání jsou: zdraví, věk 18-35 let, váha nad 50 kg.

NA DŘEŇ TOUR 2021
V letních měsících jsme spustili šňůru náborových akcí s názvem NA DŘEŇ TOUR, v jejímž rámci se zúčastníme nejrůznějších kulturních a sportovních akcí po celé ČR s cílem nabrat co nejvíce dobrovolníků. Celou tour zakončíme na konci září na akci Bohumín tančí v našem domovském městě.Spolek ALMA MATER
Za poslední tři roky jsme do registru zapsali 2 820 dárců, což statisticky odpovídá 23 zachráněným lidským životům. Jsme profesionální tým, který se náborům dlouhodobě aktivně věnuje.
 
PODPOŘTE NAVYŠOVÁNÍ POČTU DÁRCŮ KOSTNÍ DŘENĚ. DARUJTE ŠANCI NA ŽIVOT.
Za Vaši podporu vám jménem ALMA MATER i všech potřebných, čekajících na svého dárce, srdečně děkujeme.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

550 NOVĚ ZAPSANÝCH POTENCIÁLNÍCH DÁRCŮ KOSTNÍ DŘENĚ, tedy VÍCE NEŽ 4 STATISTICKY ZACHRÁNĚNÉ ŽIVOTY. To je výsledek naší NA DŘEŇ TOUR 2021!


Již nyní je tedy jasné, že svého zamýšleného cíle (do konce letošního roku 5 statisticky zachráněných životů) dosáhneme!

A jedeme dál - zdravíme vás z dnešního náboru na lékařské fakultě v Ostravě... 

Děkujeme všem za podporu! Vaše ALMA MATER

Na akci Bohumín tančí jsme si nejenže střihli tanec Jeruzaléma, ale také zapsali dalších 9 potenciálních dárců kostní dřeně! Mezi nimi i moderátorku Petru Češkovou z pořadu Dobré ráno.

Světový den dárců kostní dřeně jsme oslavili náborem v ZOO Praha, kde se zapsalo 65 potenciálních dárců kostní dřeně.

Díky naší spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy jsme tedy během dvou náborů docílili statisticky jednoho zachráněného života...

Koukněte na krátkou reportáž z náboru:
https://prahatv.eu/zpravy/praha/praha-7/15595/novi-darci-kostni-drene-se-registrovali-v-zoo-praha20 nově zapsaných potenciálních dárců kostní dřeně a 3. místo ve štafetě! Takto jsme se činili na Maratonu v Ostravě.

Na akci Moravské hrady v Hradci nad Moravicí jsme ve dnech 20.-21.8. zapsali úžasných 40 potenciálních dárců kostní dřeně!

Na Starodávném jarmarku v Rožnově pod Radhoštěm se ve dnech 14.-15.8. zapsalo skvělých 21 potenciálních dárců kostní dřeně!

Na festivalu Štěrkovna Open Music jsme v rytmu hudby vystupujících kapel zapsali do registru 157 nových potenciálních dárců kostní dřeně, a tím statisticky zachránili jeden lidský život!

Festival se konal ve dnech 29. až 31. července. Po celé tři dny nás návštěvníci mohli potkat přímo u hlavní stage, kde vystoupili například Tomáš Klus, kapela Nebe nebo Ewa Farna. Ta také společně se svým manželem Martinem Chobotem vstoupila do registru dárců kostní dřeně.
Těšíme se na Vás na dalším náboru NA DŘEŇ TOUR 2021!

Že už máme hotový itinerář NA DŘEŇ TOUR? Pro ALMA MATER žádný problém - rádi uděláme i další nábory :-).
A právě tak tomu bylo v Karviné na FOOD festivalu, kde se nám podařilo zapsat skvělých 15 potenciálních dárců.
Pokud víte o akci, kde bychom mohli nábor udělat, neváhejte se nám ozvat! Stojí to za to! Vaše ALMA MATER

O víkendu 17.-18. 7. jsme na akcích Hasičská slavnost Trojanovice a Beskydský biatlon ve Frenštátu pod Radhoštěm zapsali skvělých 25 potenciálních dárců!
Těšíme se na další nábor z naší NA DŘEŇ TOUR 2021.

Máme velkou radost!!! Již po čtvrtém náboru z naší NA DŘEŇ TOUR 2021 odpovídá počet zapsaných dobrovolníků statisticky více než 1 zachráněnému životu!!!
Nebojte se, na vavřínech rozhodně neusneme - do konce letošního roku chceme zvládnout ještě minimálně další 3... Takže musíme zapsat minimálně dalších 310 dobrých duší...
Takže jedeme dál - NA DŘEŇ TOUR 2021!
Děkujeme Vám za podporu, bez které bychom se neobešli. Vaše ALMA MATER


O víkendu 3.- 4. července se nám na akci Rožnovské slavnosti ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm povedlo zapsat do registru krásných nových 83 lidí!

Dřevěné městečko žilo folklórem a mladí umělci i diváci dokázali spojit příjemné s užitečným, a dát dalším nemocným s poruchami krvetvorby větší šanci na život.

Máme za sebou nábor na půdě Magistrátu hl. m. Prahy. Celkem se podařilo nabrat rovných 60 potenciálních dárců, včetně dvou radních. Domluvili jsme se také na další spolupráci v budoucnu.
Jedeme dál!... Vaše ALMA MATER

Při Ocelářském triatlonu dne 12. 6. v Bohumíně se nám podařilo zapsat krásných 18 dušiček!

Na prvním náboru z naší NA DŘEŇ TOUR 2021 se nám v Bohumíně při závodu dračích lodí podařilo zapsat krásných 29 potenciálních dárců!

Spustili jsme letošní Na Dřeň Tour!!! Jedná se o šňůru náboru po celé republice. Více informací o tom, kde se s námi můžete potkat a nechat se zapsat, najdete na našich stránkách.
Těšíme se na Vás!Konečně je to tady! Po osmi měsících znovu nabíráme dárce do registru. Z řad hasičů Havířova jsme dne 5. 5. zapsali 6 potenciálních dárců. Všem nově zapsaným moc děkujeme!

Založení projektu

Sice s drobným zpožděním, ale přesto posílám nějaký příspěvek na činnost. Vaše práce je chvályhodná a doufám, že se povede něco zorganizovat a na Vsetíně (jak jsme se bavili v Praze na ocenění dárců). Už mám něco v hlavě, tak uvidíme.

Tomáš Proisl
2 000 Kč

Držím Vám palce!

Michal Sumec
500 Kč

JOPRESS SPORT daruje ŠANCI NA ŽIVOT...! :-)

David Jochym
400 Kč

Dar pro dobrou vec🙏

Barbora Šolcová

🍀❣🍀Děkujeme, že pomáháte 🍀❣🍀

Simona Ptáčková
333 Kč