Úsměv mámy, z.s.


Děti, mládež, rodina Zdraví

Úsměv mámy Olomoucký kraj

Úsměv mámy, z.s. podporuje ženy, kterým v těhotenství nebo po porodu do života vstoupily psychické obtíže. Spolupracujeme s odborníky a pracujeme na osvětě široké veřejnosti, abychom přispěli k destigmatizaci duševních poruch. V porodnici ve FN Olomouc již maminky dostávají kontakt na naši pomoc. Navazujeme spolupráci s porodnicí Šternberk a některými gynekologickými ambulancemi. Máme silný nadšený tým složený z psycholožek, porodních asistentek a předně peer konzultantek. Jsou ale chvíle kdy nadšení nestačí. Pomozte nám, prosím, naše vize a cíle zrealizovat. Pomozte nám dát všem maminkám, dětem a jejich rodinám možnost zažít šťastný start v nové životní etapě. Děkujeme.

vybíráme od 16.2.2021
33 650 Kč

přispělo

18 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Úsměv mámy, z.s. podporuje ženy, kterým v těhotenství nebo po porodu do života vstoupily psychické obtíže nejrůznějšího druhu. Podporujeme je především formou peer konzultantství – to znamená, že žena se zkušeností doprovází a dodává odvahu mamince, která psychickými potížemi právě prochází. Spolupracujeme s odborníky, kteří tyto peer konzultantky školí, poskytují odbornou supervizi a zároveň jsou k dispozici i samotným maminkám, když peer podpora nestačí. Snažíme se také tyto ženy s obtížemi propojovat, aby spolu mohly sdílet své zkušenosti v bezpečném prostředí a podporovat se.
 
Olomoucká část Úsměvu mámy navázala úspěšnou spolupráci s fakultní nemocnicí Olomouc a v současné době navazuje spolupráci i s nemocnicí v Šternberku a několika gynekologickými ambulancemi v Olomouckém kraji. Snažíme se včas zachytit ženy, které pomoc potřebují a poskytnout jim oporu, pomoc a včas doporučit odborníka. 
 
Zároveň chceme toto téma, které bylo doposud spíše tabuizováno, vnést do povědomí veřejnosti i odborníků. Mnoho žen, které udělají první odvážný krok a vyhledají odbornou pomoc, se setkává s nepochopením. Proto v Olomouci usilujeme o postupné rozšíření svých služeb a vytváříme si síť ověřených odborníků, na které ženy v případě potřeby odkazujeme. 

Finanční příspěvky využíváme například k zaplacení nájmů na podpůrné skupiny, tisku informačních letáků a k zajištění odborné supervize peer konzultantek. 

Každý Váš příspěvek nám dá více možností jak pomáhat dále. 

Děkujeme!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Posílám malý příspěvek za sebe, kolektiv MŠ Šumvald a úžasné rodiče, kteří přispěli na výběr této částky díky zakoupení předmětů, které jsme v MŠ vyrobili.

Stanislava Vybíhalová
1 500 Kč

Chtěla bych velmi moc poděkovat za psychickou podporu a pomoc v těch nejtěžších chvílích. Už podruhé v mem životě. Poprvé hned po narození dcery a nyní skoro po 5 letech, kdy přišlo velmi nelehké období a vše je zase zpět. Moc děkuji!

Dárce

.

Jakub Tomsovsky
1 200 Kč

Moc děkuji paní Lucce Čajánkové za podporu ❤️. Je úžasné, že existuje taková organizace, která pomáhá maminkám.

Hanka