Úsměv mámy, z.s.


Zdraví Děti, mládež, rodina

Úsměv mámy Olomouc

Úsměv mámy, z.s. podporuje ženy, kterým v těhotenství nebo po porodu do života vstoupily psychické obtíže. Spolupracujeme s odborníky a pracujeme i na osvětě široké veřejnosti, abychom přispěli k destigmatizaci duševních poruch. V porodnici ve FN Olomouc již maminky dostávají kontakt na naši pomoc. Navazujeme spolupráci s porodnicí Šternberk a některými gynekologickými ambulancemi. Máme silný nadšený tým složený z psycholožek, porodních asistentek a předně peer konzultantek. Jsou ale chvíle kdy nadšení nestačí. Pomozte nám prosím naše vize a cíle zrealizovat. Pomozte nám dát všem maminkám, dětem a jejich rodinám možnost zažít šťastný start v nové životní etapě. Děkujeme.

vybíráme od 16.2.2021
14 500 Kč

přispělo

5 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Úsměv mámy, z.s. podporuje ženy, kterým v těhotenství nebo po porodu do života vstoupily psychické obtíže nejrůznějšího druhu. Podporujeme je především formou peer konzultantství – to znamená, že žena se zkušeností doprovází a dodává odvahu mamince, která psychickými potížemi právě prochází. Spolupracujeme s odborníky, kteří tyto peer konzultantky školí, poskytuje odbornou supervizi a zároveň jsou k dispozici i samotným maminkám, když peer podpora nestačí. Snažíme se  také propojovat tyto maminky, aby  spolu mohly sdílet své zkušenosti v bezpečném prostředí, podporovat se a navázat přátelství. 
 
Olomoucká část Úsměvu mámy navázala úspěšnou spolupráci s fakultní nemocnicí Olomouc a v současné době navazuje spolupráci i s nemocnicí v Šternberku a několika gynekologickými ambulancemi v Olomouckém kraji . Snažíme se včas zachytit maminky, které pomoc potřebují a poskytnout jim oporu, pomoc a včas doporučit odborníka. 
 
Zároveň chceme toto téma, které bylo doposud spíše upozaďováno, vnést do povědomí veřejnosti i odborníků. 
Mnoho žen, které udělají první odvážný krok a vyhledají odbornou pomoc, se setkává s nepochopením.  Proto v Olomouci usilujeme o postupné rozšíření svých služeb i o psychologickou pomoc a další podpůrné aktivity. Vytváříme si postupně síť ověřených odborníků, abychom věděli, na koho naše maminky odkázat. Finanční příspěvky využíváme například  k zaplacení nájmů, tisku informačních letáčků, k zajištění odborné supervize peer konzultantek… Každá korunka nám dá více možností jak pomáhat dále…
Děkujeme.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Moc děkuji paní Lucce Čajánkové za podporu ❤️. Je úžasné, že existuje taková organizace, která pomáhá maminkám.

Hanka