CZ / EN

SVĚTOVA 1 z.s.


Kultura, umění a historie

Nezávislá kultura za to stojí. Rozvíjejme ji společně!

Mladí umělci si v ČR už bohužel zvykli vystavovat bez finanční kompenzace. I naši kurátoři, produkční a ostatní členové týmu dělají svou práci čistě jen ze zápalu pro věc. Instalace výstav a náklady na provoz zkrátka často spolknou všechny peníze a současná krizová doba tuto situaci ještě zhoršila. „No co, děláme přeci kulturu, jediná odměna je ta duševní...” Co kdyby to tak ale nebylo? Jsme až přílišní idealisté? Pomozte nám rozvíjet nezávislou kulturu!

vybíráme od 19.4.2021

Podpoř nezávislou kulturu, podpoř SVĚTOVA 1!

„Děláme přeci kulturu, jediná odměna je ta duševní...” Opravdu to tak je? Pojďme to společně změnit!
550 Kč

přispěli

2 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
SVĚTOVA 1 roste! –  Rozšiřujeme záběr, více se zapojujeme, měníme Svět kolem nás
 
Říká se, že „Jediná odměna v kultuře je ta duševní”... Ale co kdyby to tak nebylo? Co kdybychom mohli rozvíjet, utvářet a zpřístupňovat mladou kulturu a pomáhat si přitom navzájem? V roce 2021 rosteme a chceme více pracovat. Chceme kompenzovat umělce za jejich tvorbu a chceme, aby jejich umění spatřilo světlo Světa po roce a půl karantény. To můžeme nejlépe jen s finanční podporou od stejně smýšlejících jednotlivců, kteří vidí důležitost našeho projektu a kteří sdílí naše cíle. Přispět lze i vlastní libovolnou částkou. Pomozte nám zprostředkovávat nezávislou kulturu!

Co je SVĚTOVA 1?

Jsme umělecká instituce na pražské Palmovce, platforma pro umění mladé generace, kolektiv, který má prostor a cíl. Jsme umělci, kurátoři, produkční, grafičky. Jsme Zai, Michal, Daniela, David, Terka, Kačka a všichni ostatní, kteří nám pomáhají, kteří nás navštěvují a kteří u nás vystavují. Svými projekty umělecky řešíme současné krize. Dobrovolným vstupným zaručujeme, že náš program, který vám už přes 2 roky poskytujeme, je 100% dostupný a otevřený.
Líbí se vám, jak to zní? Koukněte na náš FB nebo web a uvidíte, i jak to vypadá!

Proč nás podpořit? 

Přesvědčme sami sebe, že mladá, nezávislá kultura může žít z komunity, vzájemné pomoci, z podpory kolektivu. Chceme vědět, že v tom jste s námi. V roce 2021 vycházíme ze své bubliny. Konkrétními projekty budeme řešit mezigenerační dialog umělců z odlišných pozadí, sociální podmínky v naší lokalitě a problémy čelené znevýhodněnými skupinami. 
Toto je dlouhodobý projekt na obecnou a dobrovolnou podporu naší instituce jako takové. V budoucnu plánujeme i konkrétně cílené kampaně na zmíněné specifické výstavy a projekty – a to už s merchem a dalšími dobrotami!
 
Neděláme to jen pro sebe, ale hlavně pro vás – návštěvníky, kamarády, fanoušky, všechny, kteří pociťují důležitost našeho projektu. Děkujeme za veškerou dosavadní podporu.
Pomozte nám i teď stát se uměleckou institucí zítřka!

<3
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu