Konsent, z. s.


Osvěta a poskytování informací

Sex je skvělá věc, znásilnění ne.

Chtěli bychom zviditelnit téma znásilnění a jeho nevalné legislativní ukotvení. Adoptuj papírový karafiát a dej společně s námi politikům a političkám vědět, že sex bez souhlasu je znásilnění.

Sex je super, znásilnění ne.

Chtěli bychom zviditelnit téma znásilnění a jeho nevalné legislativní ukotvení. Adoptuj papírový karafiát a dej společně s námi politikům a političkám vědět, že sex bez souhlasu je znásilnění.
155 215 Kč

přispělo

1007 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Konsent.

Konsent se věnuje prevenci sexuálního násilí a obtěžování. Do veřejného prostoru vstupuje s osvětovými kampaněmi a zábavnou formou boří mýty, jež jsou s tématem spojené. 

Chceme změnu zákona.


Chtěli bychom zviditelnit téma znásilnění a jeho nevalné legislativní ukotvení. Sex je skvělá věc, znásilnění ne. 

Proč nám aktuální verze zákona nevoní? Uvádí totiž, že při znásilnění musí být využit fyzický nebo psychický nátlak. My říkáme, že sex bez souhlasu je vždycky znásilnění. Souhlasíš s námi? Belgie, Chorvatsko, Kypr, Dánsko, Německo, Řecko, Island, Irsko, Lucembursko, Dánsko, Švédsko a Velká Británie ano a už zákon o znásilnění založený na absenci souhlasu uvedli v platnost. Chceme, aby se Česká republika mezi tyto státy přidala.

Karafiát za každou oběť znásilnění.


Ročně se stane 12 000 znásilnění. Tolik karafiátů vyrobit nezvládneme, ale už jich máme 600. To je počet obětí znásilnění, který nahlásí zločin na policii. Proč je na policii hlášeno tak málo znásilnění? Protože se oběti stydí. Protože je pachatelem ve většině případů někdo z blízkého okolí oběti nebo právě proto, že se fyzicky nebránili a tak se obávají, že jim nikdo neuvěří, že šlo o znásilnění.

Abychom podpořili změnu,rozhodli jsme se znázornit oběti znásilnění karafiáty. Chtěli bychom tím upozornit na problém, který naše legislativa neřeší dobře - sex bez souhlasu, čili znásilnění. Naši dobrovolníci a dobrovolnice vyrobili za každou oficiální oběť znásilnění jeden homemade papírový karafiát. Všechny je společně odneseme těm, kteří se změnou zákona mohou pohnout - politikům a političkám.

Adoptuj karafiát.


Podpoř naši iniciativu a adoptuj si za 50 Kč karafiát symbolizující jednu oběť znásilnění. Sexuální násilí zažije každá desátá žena v Česku, pravděpodobně tedy podpoříš někoho, koho dobře znáš. 

Konsent team.
Chceš náš upcyklovaný merch? Najdeš ho na našem eshopu.

Více o nás.

Proti sexuálnímu násilí bojujeme už od roku 2016. V rámci primární prevence jsme vyvinuli ve spolupráci s týmem odborníků workshopy Když to chce pro základní a střední školy věnující se sexuální výchově, která se v českém školství často opomíjí. Od loňského roku pracujeme také na mezinárodním peer to peer projektu Power, podpořeném Evropskou komisí, který upozorňuje na genderově specifické kybernásilí. Vstoupili jsme také na pole nočního života s kampaní Respekt je sexy, do akademického prostředí s projektem Respekt až na půdu a pomáháme kultivovat pracovní prostředí ve firmách s projektem Respekt je profi.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Dík za to co děláte <3

Sabina Žilková

My moc děkujeme Vám!

Konsent, z. s.

Díky za vaši práci!

Kamila Černá

My moc děkujeme Vám!

Konsent, z. s.

Pokračujte❤️👏🏼

Berenika Zemanová
100 Kč

Pokračujte v tom co děláte🖤

Riss
100 Kč

Díky za to, že se zasazujete o dobrou věc :)

Petra Nyklíčková
200 Kč

🤍

Julie Navrátilová
100 Kč

Cením si toho, co děláte.

Amálie Benová

Plně podporuji to, o co Konsent usiluje. Sama jsem bohužel byla znásilněna, ale uvěřila jsem tomu a uvědomila si to až později. Věřím, že za to mohou nesprávné názory zaryté ve společnosti a nesmyslná definice znásilnění, která se, doufám, brzy změní.
Hodně štěstí všem!

Tereza

Děkuji za Vaši práci ❤️

Dárce

Důležitá věc, která si zaslouží pozornost! Tohle se stávat nemá a díky za to, že na to upozorňujete! ❤️

Kristina Sitková
100 Kč