Konsent, z. s.


Osvěta a poskytování informací

Sex na Valentýna je super, znásilnění ne.

U příležitosti svátku zamilovaných, jsme se rozhodli uspořádat happening, který zviditelní téma znásilnění a jeho nevalné legislativní ukotvení. Adoptuj papírový karafiát a dej společně s námi politikům a političkám vědět, že sex bez souhlasu je znásilnění.

Sex na Valentýna je super, znásilnění ne.

U příležitosti svátku zamilovaných, jsme se rozhodli uspořádat happening, který zviditelní téma znásilnění a jeho nevalné legislativní ukotvení. Adoptuj papírový karafiát a dej společně s námi politikům a političkám vědět, že sex bez souhlasu je znásilnění.
60 143 Kč

přispělo

572 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Konsent.

Konsent se věnuje prevenci sexuálního násilí a obtěžování. Do veřejného prostoru vstupuje s osvětovými kampaněmi a zábavnou formou boří mýty, jež jsou s tématem spojené. 

Chceme změnu zákona.


U příležitosti svátku zamilovaných jsme se rozhodli uspořádat happening, který zviditelní téma znásilnění a jeho nevalné legislativní ukotvení. Sex na Valentýna je super, znásilnění ne. 

Proč nám aktuální verze zákona nevoní? Říká totiž, že při znásilnění musí být využit fyzický nebo psychický nátlak. My říkáme, že sex bez souhlasu je vždycky znásilnění. Souhlasíš s námi? Belgie, Chorvatsko, Kypr, Dánsko, Německo, Řecko, Island, Irsko, Lucembursko, Dánsko, Švédsko a Velká Británie ano a už zákon o znásilnění založený na absenci souhlasu uvedli v platnost. Chceme, aby se Česká republika mezi tyto státy přidala.

Karafiát za každou oběť znásilnění.


Ročně se stane 12 000 znásilnění. Tolik karafiátů vyrobit nezvládneme, ale už jich máme 600. To je počet obětí znásilnění, který nahlásí zločin na policii. Proč je na policii hlášeno tak málo znásilnění? Protože se oběti stydí. Protože je pachatelem ve většině případů někdo z blízkého okolí oběti nebo právě proto, že se fyzicky nebránili a tak se obávají, že jim nikdo neuvěří, že šlo o znásilnění.

Abychom podpořili změnu, organizujeme aktivistický happening. Dne 12.2.2021 zajdeme před sněmovnu s kyticí karafiátů. Kombinace květin a svátku svatého Valentýna zní romanticky, my ale chceme upozornit na související problém, který naše legislativa neřeší dobře - sex bez souhlasu, čili znásilnění. Naši dobrovolníci a dobrovolnice vyrobili za každou oficiální oběť znásilnění jeden homemade papírový karafiát. Všechny je společně odneseme těm, kteří se změnou zákona mohou pohnout - politikům a političkám.

Adoptuj karafiát.


Podpoř naši iniciativu a adoptuj si za 50 Kč karafiát symbolizující jednu oběť znásilnění. Sexuální násilí zažije každá desátá žena v Česku, pravděpodobně tedy podpoříš někoho, koho dobře znáš. 

Konsent valentýnský team.
Chceš náš upcyklovaný merch? Najdeš ho na našem eshopu.

Více o nás.

Proti sexuálnímu násilí bojujeme už od roku 2016. V rámci primární prevence jsme vyvinuli ve spolupráci s týmem odborníků workshopy Když to chce pro základní a střední školy věnující se sexuální výchově, která se v českém školství často opomíjí. Od loňského roku pracujeme také na mezinárodním peer to peer projektu Power, podpořeném Evropskou komisí, který upozorňuje na genderově specifické kybernásilí. Vstoupili jsme také na pole nočního života s kampaní Respekt je sexy, do akademického prostředí s projektem Respekt až na půdu a pomáháme kultivovat pracovní prostředí ve firmách s projektem Respekt je profi.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkujuuuu. Jste přesně to co jsem hledala a chtěla podpořit🙏🙏🙏 hodně úspěchů přeji ❤

Monika Plíhalová

Díky za to, co děláte!

Dárce

Strašně moc bych si přála, aby se pohled na toto téma změnil a aby se k znásilnění, jakožto globálnímu problému, začalo více mluvit. TAKHLE TO NENÍ OK. Proto přispívám a z celého srdce doufám, že si někdo nahoře konečně uvědomí, jak moc je tato změna legislativy potřeba!

Kateřina Koutná

Za znásilnění může vždycky pachatel, ne oběť. A naše zákony by tuhle skutečnost měly odrážet.

Věra Dvořáková

Díky za to, co děláte.

Lenka Kovářová
200 Kč

Bojovat za takové věci se Vám jednou vrátí. Snad tím pomůžu něčí dceři či jiné ženě. ❤️

Anna Míková
50 Kč

Změna zákona je podle mě potřeba. Ještě víc je potřeba změna myšlení a chování lidí, což udělá ještě víc než změna právního předpisu.

Matěj Piller
50 Kč

Díky za skvělý nápad 🤍

Terezie Kovářová

Děkuji❤️

Bára Pavelková
50 Kč

Sám sem obětí znásilnění, jenže už promlčeného.. Takže doufám, že tímto příspěvkem alespoň pomohu ostatním obětem.

Robin
100 Kč