Konsent, z. s.


Osvěta a poskytování informací

Sex je skvělá věc, znásilnění ne.

Chtěli bychom zviditelnit téma znásilnění a jeho nevalné legislativní ukotvení. Adoptuj papírový karafiát a dej společně s námi politikům a političkám vědět, že sex bez souhlasu je znásilnění.

Sex je super, znásilnění ne.

Chtěli bychom zviditelnit téma znásilnění a jeho nevalné legislativní ukotvení. Adoptuj papírový karafiát a dej společně s námi politikům a političkám vědět, že sex bez souhlasu je znásilnění.
165 165 Kč

přispělo

1015 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Konsent.

Konsent se věnuje prevenci sexuálního násilí a obtěžování. Do veřejného prostoru vstupuje s osvětovými kampaněmi a zábavnou formou boří mýty, jež jsou s tématem spojené. 

Chceme změnu zákona.


Chtěli bychom zviditelnit téma znásilnění a jeho nevalné legislativní ukotvení. Sex je skvělá věc, znásilnění ne. 

Proč nám aktuální verze zákona nevoní? Uvádí totiž, že při znásilnění musí být využit fyzický nebo psychický nátlak. My říkáme, že sex bez souhlasu je vždycky znásilnění. Souhlasíš s námi? Belgie, Chorvatsko, Kypr, Dánsko, Německo, Řecko, Island, Irsko, Lucembursko, Dánsko, Švédsko a Velká Británie ano a už zákon o znásilnění založený na absenci souhlasu uvedli v platnost. Chceme, aby se Česká republika mezi tyto státy přidala.

Karafiát za každou oběť znásilnění.


Ročně se stane 12 000 znásilnění. Tolik karafiátů vyrobit nezvládneme, ale už jich máme 600. To je počet obětí znásilnění, který nahlásí zločin na policii. Proč je na policii hlášeno tak málo znásilnění? Protože se oběti stydí. Protože je pachatelem ve většině případů někdo z blízkého okolí oběti nebo právě proto, že se fyzicky nebránili a tak se obávají, že jim nikdo neuvěří, že šlo o znásilnění.

Abychom podpořili změnu,rozhodli jsme se znázornit oběti znásilnění karafiáty. Chtěli bychom tím upozornit na problém, který naše legislativa neřeší dobře - sex bez souhlasu, čili znásilnění. Naši dobrovolníci a dobrovolnice vyrobili za každou oficiální oběť znásilnění jeden homemade papírový karafiát. Všechny je společně odneseme těm, kteří se změnou zákona mohou pohnout - politikům a političkám.

Adoptuj karafiát.


Podpoř naši iniciativu a adoptuj si za 50 Kč karafiát symbolizující jednu oběť znásilnění. Sexuální násilí zažije každá desátá žena v Česku, pravděpodobně tedy podpoříš někoho, koho dobře znáš. 

Konsent team.
Chceš náš upcyklovaný merch? Najdeš ho na našem eshopu.

Více o nás.

Proti sexuálnímu násilí bojujeme už od roku 2016. V rámci primární prevence jsme vyvinuli ve spolupráci s týmem odborníků workshopy Když to chce pro základní a střední školy věnující se sexuální výchově, která se v českém školství často opomíjí. Od loňského roku pracujeme také na mezinárodním peer to peer projektu Power, podpořeném Evropskou komisí, který upozorňuje na genderově specifické kybernásilí. Vstoupili jsme také na pole nočního života s kampaní Respekt je sexy, do akademického prostředí s projektem Respekt až na půdu a pomáháme kultivovat pracovní prostředí ve firmách s projektem Respekt je profi.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Myslím, že tohle je téma, kterému by se měli politici věnovat a mělo by se o něm veřejně mluvit. I v době pandemie je totiž znásilnění reálný problém a změna zákona je na místě.

Karolína Steindlová
200 Kč

Tenhle karafiát je za mě.

Romeo Králíčků

Děkuji vám za tento projekt! Věřím, že vaše práce se vyplatí a zákon se podaří změnit.

Kateřina Hofmanová
50 Kč

Karafiát za nahlášené znásilnění na policii, které se stalo kvůli "nedostatku důkazů" odloženým případem.

K8
50 Kč

Jste nejlepší, díky za to, co děláte, má to velikej smysl.

Tereza Šimonová

Má to smysl!

Lenka Čalounová

Díky, že bojujete!

Kris týna

Fandím vám, přeji ať je happening úspěšný:).

Lucie Holková

díky za vaši práci <3

Dárce

Držím palce :)

Valentýna Beránková
100 Kč