Diakonie ČCE Středisko humanitární a rozvojové spolupráce


Humanitární pomoc Děti, mládež, rodina

Postni se 2022

Vzdělání dětí v Libanonu není samozřejmostí. Váš dar podpoří komunitní vzdělávací centrum Tahaddi v Bejrútu. Chodí sem děti z rodin, které uprchly před válkou ze sousední Sýrie. Tým pedagogů a psychologů tu připravuje předškolní děti na regulérní školní docházku a učí děti, které se do libanonských státních škol nedostanou.

Postni se 2022 - vzdělání pro děti v Libanonu

Podpořím svým darem vzdělávání dětí v Libanonu.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V libanonském Bejrútu již šestým rokem působíme prostřednictvím místního komunitního centra Tahaddi v chudinské čtvrti Hay el Gharbeh. Spolu s místními organizacemi pomáháme k tomu, aby i ty nejchudší děti mohly chodit do školy nebo se vzdělávat doma. Rodiny podporujeme také materiálně a vytváříme příležitosti, aby si dokázaly zajistit vlastní obživu.Pomáháme rodinám, které se před válkou v Sýrii uchýlily do sousedního Libanonu. Ozbrojený konflikt v jejich domově trvá již 10 let a konec není v dohledu. Hostitelský Libanon je přitom vyčerpán ekonomickou krizí, kterou ještě zhoršila koronavirová pandemie. O to víc potřebují naši pomoc.


Odměny za dar

Výrobky z Tahaddi
Protože si Vaší podpory velmi vážíme, připravili jsme pro Vás jako odměnu za dar krásné a originální výrobky s libanonským motivem, které šijí ženy v komunitní dílně v Tahaddi. Dárky si také můžete prohlédnout na stránce https://www.postnise.cz.


Postní kuchařka
S jedním z našich ambasadorů, Pavlem Drdelem, kuchařem a majitelem restaurace Sůl a řepa, jsme se dohodli na vydání Postní kuchařky. Kuchařka je další odměnou, kterou si za podporu Postní sbírky můžete vybrat a dostanete ji od nás spolu s podpisem autora! Postní kuchařka Vám nabídne originální recepty z lokálních čerstvých surovin, které si můžeme dopřát po celý rok. Knihu vydáváme ve spolupráci s nakladatelstvím Smart Press, které je známé svým kvalitním zpracováním kuchařek. 
 

Pokud chcete konkrétní odměnu, vyberte si v darovacím formuláři konkrétní předvolenou částku. Můžete ovšem přispět i bez nároku na odměnu. V tom případě prosíme zadejte jinou částku, než je ve formuláři předvolena. 

Radim Fiala v Tahaddi

Radim Fiala je náš další skvělý ambasador Postní sbírky a na konci minulého roku společně s námi navštívil komunitní centrum Tahaddi v Bejrútu. Nyní pro Vás připravujeme videa a fotoreportáže z cesty a rozhodně se máte na co těšit!


Pokud se chcete na cokoliv zeptat, prosíme kontaktujte nás: Nikola Korčáková, koordinátor Postní sbírky a péče o dárce, +420 776 833 315 , korcakova@diakoniespolu.cz.

Děkujeme že pomáháte s námi!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Jsem ráda , že mohu pomoci i ostatním dětem ,které to nemají jednoduché.👩‍🎓👨‍🎓🏫🎓🚸

Dagmar Zehová

Držím palce všem dětem na cestě ke vzdělávání :)

Adéla Dítětová
350 Kč

ať slouží

Marek Baláš
1 000 Kč

Držím palce ve Vašem snažení.

Erik Novotný
500 Kč