Diakonie ČCE Středisko humanitární a rozvojové spolupráce


Děti, mládež, rodina Humanitární pomoc

Postní sbírka 2021

Vzdělání dětí v Libanonu není samozřejmostí. Váš dar podpoří komunitní vzdělávací centrum Tahaddi v Bejrútu. Chodí sem děti z rodin, které uprchly před válkou ze sousední Sýrie. Tým pedagogů a psychologů tu připravuje předškolní děti na regulérní školní docházku a učí děti, které se do libanonských státních škol nedostanou.

Postní sbírka 2021

Podpořím svým darem vzdělávání dětí v Libanonu.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V libanonském Bejrútu již pátem rokem působíme prostřednictvím místního komunitního centra Tahaddi v chudinské čtvrti Hay el Gharbeh. Spolu s místními organizacemi pomáháme k tomu, aby i ty nejchudší děti mohly chodit do školy nebo se vzdělávat doma. Rodiny podporujeme také materiálně a vytváříme příležitosti, aby si dokázaly zajistit vlastní obživu.Pomáháme rodinám, které se před válkou v Sýrii uchýlily do sousedního Libanonu. Ozbrojený konflikt v jejich domově trvá již 10 let a konec není v dohledu. Hostitelský Libanon je přitom vyčerpán ekonomickou krizí, kterou ještě zhoršila koronavirová pandemie a tragická exploze v Bejrútu v loňském roce. O to víc potřebují naši pomoc.Děkujeme že pomáháte s námi!

Za svůj dar si můžete vybrat dárek, který vyrobily ženy v komunitní šicí dílně v Tahaddi. Dárky si prohlédněte na stránce www.postnisbirka.cz. 

Pokud se chcete na cokoliv zeptat, prosíme kontaktujte nás: Ivana Dingová, koordinátor Postní sbírky a péče do dárce, +420 731 621 439, dingova@diakoniespolu.cz.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Spolu s iniciativou HATE FREE CULTURE pořádáme 30. března od 19:00 on-line besedu "Deset let ve stínu války" aneb jak se žije lidem v Libanonu.

Srdečně Vás zveme ke sledování besedy a k diskusi na našich Facebookových stránkách nebo přímo na Facebook.com/HateFfreeCulture.Aukce uměleckých děl ve prospěch Postní sbírky 

Koupí obrazu nebo fotografie nejenže investujete do uměleckého díla, ale zároveň tím uděláte dobrý skutek: podpoříte vzdělávání dětí, kterým syrská válka sebrala normální život.
Diakonie ČCE, Středisko humanitární a rozvojové spolupráce, spolu s galerií OriginalArte pořádají za podpory řady umělců dobročinnou aukci, jejíž výtěžek podpoří vzdělávání dětí syrských uprchlíků v Libanonu. Do aukce věnovala svá díla řada předních českých výtvarníků a fotografů. Můžete si tak pořídit například obraz od Pasta Onera, Vladimíra Houdka, litografii od Martina Salajky, Pavla Příkazkého a Jana Gemrota nebo fotografii od Tomkiho Němce či Terezy z Davle.
Válka v Sýrii letos slaví své smutné desáté výročí, miliony dětí školou povinných kvůli ní nezažily život v míru. Sousední Libanon přijal na 1,5 milionu lidí ze Sýrie. Sám se přitom potýká s politickou nestabilitou a vážnými ekonomickými problémy, které ještě vyostřila covidová pandemie,“ říká Erik Siegl, vedoucí zahraničních projektů Diakonie a dodává: „Od roku 2017 podporujeme komunitní centrum v Bejrútu, které pomáhá chudým syrským i místním rodinám. Poskytuje jim potravinovou pomoc, zdravotní a psychologickou péči i vzdělání. Svou investicí do obrazu nebo fotografie tak investujete do naděje na lepší budoucnost těchto dětí.“ Kvůli současné epidemiologické situaci probíhá celá aukce on-line prostřednictvím stránek www.originalarte.cz. Paralelně s aukcí je celé postní období před Velikonoci otevřena Postní sbírka pro děti v Libanonu na www.postnise.cz
 
„Moc si vážíme ochoty všech autorů, kteří svá díla do aukce věnovali a také galerie OriginalArte, bez jejíž podpory by se aukce nemohla uskutečnit,“ říká Ivana Dingová koordinátorka sbírky pro Libanon.

Rádi bychom Vám v krátkém sestřihu představili naši práci v Libanonu, kde podporujeme již pátým rokem komunitní centrum Tahaddi Lebanon.

Komunitní centrum Tahaddi v chudinské čtvrti na okraji Bejrútu podporuje nejzranitelnější rodiny, syrské uprchlíky a chudé místní. Například formou materiální pomoci či zvyšováním jejich kvalifikace. Provozuje také sociální podnikání – krejčovskou dílnu pro ženy, které si mohou takto přivydělat, naučit se něco nového a socializují se. Právě pro vás šijí zástěry, které jako dárky doputují až k vám.

Postní sbírka každoročně pomáhá těm nejpotřebnějším lidem na světě. Velmi si proto vážíme našich ambasadorů, kteří se s námi rozhodli podpořit vzdělávání dětí v Libanonu.
 
Pokud se také rozhodnete podpořit dobrou věc, máme pro Vás připravené originální dárky, které pochází z šicí dílny v Bejrútu a e-book postních receptů. Ty pro nás sestavil Pavel Drdel, majitel restaurace Sůl a řepa a jeden z našich ambasadorů. Jak našim ambsadorům, tak i všem, kteří nám pomáhají, ze srdce děkujeme.

Založení projektu

Držím palce všem dětem na cestě ke vzdělávání :)

Adéla Dítětová
350 Kč

ať slouží

Marek Baláš
1 000 Kč

Držím palce ve Vašem snažení.

Erik Novotný
500 Kč