Diakonie ČCE Středisko humanitární a rozvojové spolupráce


Děti, mládež, rodina Humanitární pomoc

Pomoc dětem v Libanonu

Vzdělání dětí v Libanonu není samozřejmostí. Váš dar podpoří komunitní vzdělávací centrum Tahaddi v Bejrútu. Chodí sem děti z rodin, které uprchly před válkou ze sousední Sýrie. Tým pedagogů a psychologů tu připravuje předškolní děti na regulérní školní docházku a učí děti, které se do libanonských státních škol nedostanou.

Pomoc dětem v Libanonu

Podpořím svým darem vzdělávání dětí v Libanonu.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Jak ještě pomoci?

Charitativní e-shop
Protože si Vaší podpory velmi vážíme, připravili jsme pro Vás nový charitativní e-shop s ručně šitými originálními výrobky. Ty šijí syrské ženy, které uprchly se svými rodinami před válkou do Libanonu. Jejich zakoupením podpoříte vzdělávání chudých libanonských a syrských dětí v komunitním centru Tahaddi. Krásné zboží si můžete prohlédnout a také zakoupit na stránce https://www.pomahejdarkem.cz.

Postní kuchařka
S jedním z našich ambasadorů, Pavlem Drdelem, kuchařem a majitelem restaurace Sůl a řepa, jsme se dohodli na vydání Postní kuchařky. Pavla můžete znát z aktuálních dílů Masterchef, DVTV či jeho recepty vychází každý víkend v Lidových novinách.

Postní kuchařka Vám nabídne originální recepty z lokálních čerstvých surovin, které si můžeme dopřát po celý rok. Knihu vydáváme ve spolupráci s nakladatelstvím Smart Press, které je známé svým kvalitním zpracováním kuchařek.  Zakoupením kuchařky na www.pomahejdarkem.cz jde část výdělku přímo na pomoc komunitnímu centru. 


Naše pomoc v Libanonu

V libanonském Bejrútu již šestým rokem působíme prostřednictvím místního komunitního centra Tahaddi v chudinské čtvrti Hay el Gharbeh. Spolu s místními organizacemi pomáháme k tomu, aby i ty nejchudší děti mohly chodit do školy nebo se vzdělávat doma. Rodiny podporujeme také materiálně a vytváříme příležitosti, aby si dokázaly zajistit vlastní obživu.



Pomáháme rodinám, které se před válkou v Sýrii uchýlily do sousedního Libanonu. Ozbrojený konflikt v jejich domově trvá již 10 let a konec není v dohledu. Hostitelský Libanon je přitom vyčerpán ekonomickou krizí, kterou ještě zhoršila koronavirová pandemie. O to víc potřebují naši pomoc.


Radim Fiala v Tahaddi

Radim Fiala je náš další skvělý ambasador Postní sbírky a na konci minulého roku společně s námi navštívil komunitní centrum Tahaddi v Bejrútu. Nyní pro Vás připravujeme videa a fotoreportáže z cesty a rozhodně se máte na co těšit!

Pokud se chcete na cokoliv zeptat, prosíme kontaktujte nás: Nikola Korčáková, koordinátor sbírky a péče o dárce, +420 776 833 315 , korcakova@diakoniespolu.cz.

Děkujeme že pomáháte s námi!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držím palce🫶🏼

Klára Bednářová
578 Kč

Pomoc pro nám blízké země Libanon a Sýrii.

Nikola Slabáková
1 000 Kč

Děkuji za vaši práci

Vít Vykoukal

Přeji všem dětem postiženým válkou pěkné dětsví. Ať jim vzdělání pomůže najít důstojné místo a mohou vybudovat lepší budoucí svět. Děkuji všem obětavým lidem, kteří pomáhají lidem v nouzi.

Dárce

S díky a přáním pokoje a dobra!

Kateřina Vitouchová

Modlím se, aby na celém světě zavládl mír a pokoj. Pro děti vyprošuji domov, lásku a Boží požehnání. Miluše

Miluše Sojková
10 000 Kč

Nevím, jestli to čtete, ale věřím, že ty peníze, které budu posílat každý měsíc, budou využity ve jménu lidství, děkuji

Jana Reichertová
300 Kč

Děkuji za možnost pomoci,nikdy nevíme kdy budeme potřebovat my sami.

Lenka Šarnikova
1 000 Kč

Díky za Vaši práci!!!

Alžběta Čechráková

Všechny děti by měli dostat šanci

Petra Vašková
500 Kč