Diakonie ČCE Středisko humanitární a rozvojové spolupráce


Humanitární pomoc Děti, mládež, rodina

Postni se 2022

Vzdělání dětí v Libanonu není samozřejmostí. Váš dar podpoří komunitní vzdělávací centrum Tahaddi v Bejrútu. Chodí sem děti z rodin, které uprchly před válkou ze sousední Sýrie. Tým pedagogů a psychologů tu připravuje předškolní děti na regulérní školní docházku a učí děti, které se do libanonských státních škol nedostanou.

Postni se 2022 - vzdělání pro děti v Libanonu

Podpořím svým darem vzdělávání dětí v Libanonu.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V libanonském Bejrútu již šestým rokem působíme prostřednictvím místního komunitního centra Tahaddi v chudinské čtvrti Hay el Gharbeh. Spolu s místními organizacemi pomáháme k tomu, aby i ty nejchudší děti mohly chodit do školy nebo se vzdělávat doma. Rodiny podporujeme také materiálně a vytváříme příležitosti, aby si dokázaly zajistit vlastní obživu.Pomáháme rodinám, které se před válkou v Sýrii uchýlily do sousedního Libanonu. Ozbrojený konflikt v jejich domově trvá již 10 let a konec není v dohledu. Hostitelský Libanon je přitom vyčerpán ekonomickou krizí, kterou ještě zhoršila koronavirová pandemie. O to víc potřebují naši pomoc.


Odměny za dar

Výrobky z Tahaddi
Protože si Vaší podpory velmi vážíme, připravili jsme pro Vás jako odměnu za dar krásné a originální výrobky s libanonským motivem, které šijí ženy v komunitní dílně v Tahaddi. Dárky si také můžete prohlédnout na stránce https://www.postnise.cz.


Postní kuchařka
S jedním z našich ambasadorů, Pavlem Drdelem, kuchařem a majitelem restaurace Sůl a řepa, jsme se dohodli na vydání Postní kuchařky. Kuchařka je další odměnou, kterou si za podporu Postní sbírky můžete vybrat a dostanete ji od nás spolu s podpisem autora! Postní kuchařka Vám nabídne originální recepty z lokálních čerstvých surovin, které si můžeme dopřát po celý rok. Knihu vydáváme ve spolupráci s nakladatelstvím Smart Press, které je známé svým kvalitním zpracováním kuchařek. 
 

Pokud chcete konkrétní odměnu, vyberte si v darovacím formuláři konkrétní předvolenou částku. Můžete ovšem přispět i bez nároku na odměnu. V tom případě prosíme zadejte jinou částku, než je ve formuláři předvolena. 

Radim Fiala v Tahaddi

Radim Fiala je náš další skvělý ambasador Postní sbírky a na konci minulého roku společně s námi navštívil komunitní centrum Tahaddi v Bejrútu. Nyní pro Vás připravujeme videa a fotoreportáže z cesty a rozhodně se máte na co těšit!


Pokud se chcete na cokoliv zeptat, prosíme kontaktujte nás: Nikola Korčáková, koordinátor Postní sbírky a péče o dárce, +420 776 833 315 , korcakova@diakoniespolu.cz.

Děkujeme že pomáháte s námi!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držím palce🫶🏼

Klára Bednářová
578 Kč

Pomoc pro nám blízké země Libanon a Sýrii.

Nikola Slabáková
1 000 Kč

Děkuji za vaši práci

Vít Vykoukal

Přeji všem dětem postiženým válkou pěkné dětsví. Ať jim vzdělání pomůže najít důstojné místo a mohou vybudovat lepší budoucí svět. Děkuji všem obětavým lidem, kteří pomáhají lidem v nouzi.

Dárce

S díky a přáním pokoje a dobra!

Kateřina Vitouchová

Modlím se, aby na celém světě zavládl mír a pokoj. Pro děti vyprošuji domov, lásku a Boží požehnání. Miluše

Miluše Sojková
10 000 Kč

Nevím, jestli to čtete, ale věřím, že ty peníze, které budu posílat každý měsíc, budou využity ve jménu lidství, děkuji

Jana Reichertová
300 Kč

Děkuji za možnost pomoci,nikdy nevíme kdy budeme potřebovat my sami.

Lenka Šarnikova
1 000 Kč

Díky za Vaši práci!!!

Alžběta Čechráková

Všechny děti by měli dostat šanci

Petra Vašková
500 Kč