Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice


Kultura, umění a historie

Pohádka máje věčně živá aneb Impresionistická romance po 130 letech

Před sto třiceti lety vydal Vilém Mrštík svůj romantický příběh Pohádka máje v časopise Světozor. Následovalo knižní vydání i uvedení na divadelních prknech. Začátkem minulého století bylo toto dílo zfilmováno. Naše zpracování bude využívat možností současné audio vizuální techniky, aby ještě lépe navodilo romantickou jarní atmosféru tohoto příběhu a oslovilo současné diváky všech generací.

vybíráme od 24.1.2021

Podpořte naše nové představení Pohádka máje

Děkujeme, že nám přispíváte na kostýmy, rekvizity, kulisy, doprovodnou hudbu, programy a další nezbytné součásti. Váš finanční dar pomůže našemu souboru vytvořit představení se všemi náležitostmi a přesně takové, jaké má být. Váš dar si můžete samozřejmě odečíst i z daní.
34 400 Kč
vybráno 123 % z 28 000 Kč

přispělo

71 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice nese ve svém názvu jména slavné spisovatelské dvojice, která žila v sousední vesnici. V minulých letech jsme již uváděli velmi úspěšně jejich díla Maryša a Rok na vsi a reprezentovali jimi Jihomoravský kraj na národních přehlídkách. Pohádka máje bude tedy třetím titulem od těchto autorů.

V boleradickém divadle uvádíme každoročně několik desítek představení – jednak vlastní inscenace, jednak inscenace hostujících souborů z celé republiky. Mimo to máme řadu dalších aktivit – pořádáme besedy, výstavy, divadelní plesy, atd. Naše divadlo vyhledá každoročně více než 6 tisíc diváků z celého Jihomoravského  kraje.  Evidujeme  35  organizací,  které  k nám  pravidelně  organizují  autobusové zájezdy. Patří k nim kluby důchodců, svazy invalidů a nejrůznější zájmové organizace. Ochotnické divadlo je pro tyto skupiny lidí zajímavou alternativou, která jim poskytuje jednak klasické divadelní hry, o které je mezi nimi největší zájem, ale také přijatelnou cenu za vstupenky. Plníme tedy funkci kulturního zařízení se zaměřením na sociálně slabší skupiny obyvatel (senioři, invalidé). Naplňujeme tak  poslání,  které  zmiňuje  nemateriální  statek  lidové  kultury,  jehož  jsme  nositelem („Ochotnické divadlo v Jihomoravském kraji“).

Chystaná  inscenace  Pohádky  máje  plně  zapadá  do  uvedeného  konceptu:  jde  o  dílo  klasické,  od známého  českého  autora,  navíc  s vazbou na  naše nejbližší  okolí.  Ale  protože  necílíme  jen  na  již uvedené skupiny diváků, ale také na mladou generaci, rozhodli jsme se 130 let starý příběh uvést v moderním provedení s použitím světelných, zvukových a jiných efektů, které inscenaci ozvláštní a nabyde tím na zajímavosti. Premiéru představení plánujeme na jaro 2021 a budeme ji uvádět nejméně dvě divadelní sezóny. V rámci přehlídek a hostování, kterých máme v úmyslu se zúčastnit, uvidí naše představení stovky diváků po celé České republice. 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Držím pěsti!

Věra Colledani

Když pohádka, tak máje... Když Pohádka máje, tak Mrštíkova... Když Mrštíkova Pohádka máje, tak od Boleradických... A hlavně brzy! Nejlépe v máji!!!

Petra Richter Kohutová

Ahoj, ať se dílo daří!:)

Libuše Klímová

Držím palce!

Frank
111 Kč

Divadla nemohou hrát a proto nemají žádný příjem. Jako divák i člen souboru rád přispěji, protože se těším, že přijde zase normální čas...

Jindřich Kahoun