Nadace České spořitelny


Regionální a komunitní rozvoj

Dokážeme Víc: NADĚJE PRO KŘÍŽEK

Zapojte se s námi do záchrany historického křížku nacházejícího se u hřbitova v Horní Řasnici. Práce na křížku a jeho okolí započaly již v loňském roce. Obec uklidila pozemek a náš okrašlovací spolek uhradil z grantů a darů restaurování kamenného podstavce. Záchrana vstupuje do poslední fáze – je třeba zrestaurovat kovovou část kříže. K tomu nyní potřebujeme Vaši pomoc.

vybíráme od 11.1.2021

Zdvojnásobení částky!

Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace ČS zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč!
30 153 Kč
vybráno 60 % z 50 000 Kč

přispělo

33 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Zbývá nám poslední měsíc kampaně! Budeme moc rádi, když nám pomůžete dosáhnout cíle! Vaše dary - nad částku 30.000 Kč - pomohou obnovit i další z našich křížků - křížek s Beránkem Božím, vytvořit zákoutí pro poutníky a zakoupíme lavičky. Zakuste radost z darování!

Okrašlovací spolek Horní Řasnice-Srbská by rád s Vaší pomocí zvelebil historický střed obce, ke kterému křížek patří.

Procházejí kolem něj nejen místní na hřbitov, ale i návštěvníci kulturních pořadů v kostele, významné návštěvy z okolních obcí, kraje, ale i zahraniční hosté. Ke spolupráci byla proto přizvána celá obec i přátele Horní Řasnice. 

Projekt byl podpořen Českou spořitelnou z grantového programu „Dokážeme víc“, ve spolupráci s Nadací Via. Česká spořitelna výtěžek sbírky zdvojnásobí až do výše 20.000 Kč. Pouze s pomocí hodných lidí se záchrana podaří. Jste nadějí pro křížek. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

přeji, ať se dílo zdaří :)

Kateřina Zajíčková