Junák - český skaut, středisko Rudy Knotka Šumperk, z. s.


Děti, mládež, rodina Sport a volný čas

Podpořte šumperské skauty

Skauting působí na všestranný rozvoj osobnosti kluků a holek, a to prostřednictvím velmi pestrých aktivit. Na schůzkách, výletech a táborech zažívají dobrodružství v přírodě i ve městě, učí se novým dovednostem, hledají své životní postoje a poznávají přátele na celý život. Tohle všechno nabízíme dětem i v šumperských oddílech, ale to jen díky práci více než 50 dobrovolníků, kteří jim věnují svůj volný čas. Abychom mohli skautskou činnost vykonávat co nejlépe, potřebujeme kvalitní zázemí v podobě kluboven, táborového vybavení nebo vzdělávání. To všechno ale stojí nemalé finanční prostředky, a proto prosíme o pomoc Vás.

1 600 Kč

přispělo

6 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jsme skauti a skautky ze šumperského střediska, které v roce 2020 oslavilo výročí 30 let od obnovení skautské činnosti, která byla během komunistického režimu zakázána. Bohužel opravdu oslavit se nám tuto událost kvůli pandemii covid-19 nepodařilo, úspěšní jsme ale byli jinak. Rozhodli jsme se zkusit získat finance přes dárcovskou kampaň, která byla zaměřená na podporu nákladných rekonstrukcí v našem Skautském domě. A usmálo se na nás štěstí, tedy spíše 148 štědrých dárců, kteří společně překonali cílovou částku a pomohli nám sesbírat 257 000,-Kč. Díky tomu jsme se mohli pustit do rekonstrukcí toalet, vybudovat sprchy a z velké části opravit tělocvičnu.
 
Proč žádáme o podporu?
Naším cílem je zajistit, aby se děti a vedoucí v našich oddílech mohli spolehnout na dobré zázemí na družinových schůzkách (klubovny ve Skautském domě), kvalitní vybavení na letních táborech (stany, kuchyně, sprchy, záchody), na podporu v podobě vzdělávání (čekatelské, vůdcovské, zdravotnické kurzy) a mohli realizovat i další akce (benefiční koncert, nebo třeba vánoční rozdávání betlémského světla). Každý rok nás finančně podporuje město Šumperk a Ministerstvo školství. Abychom však mohli ve všech našich aktivitách pokračovat a zrealizovat potřebné rekonstrukce, hledáme podporovatele mezi Vámi, protože nechceme více zatěžovat rodiny našich členů zvyšováním ročních příspěvků.

Staňte se dlouhodobým podporovatelem šumperského střediska.
Jste skautkou či skautem, bývalým nebo aktuálním členem naší organizace, rodičem, kamarádem, nebo fanouškem? Chcete pravidelně pomáhat lidem, které znáte a víte, že dokážou každý příspěvek dobře využít? Pak jste pro nás tou pravou nebo tím pravým. Stačí v pravé horní části této stránky kliknout na možnost darovat „měsíčně“ a vybrat si, jakou částku můžete postrádat. Vděční budeme za jakoukoliv pomoc. Jako odměnu Vám můžeme slíbit průběžné zprávy o tom, co se nám za Vaše daří realizovat. Navíc bychom pro Vás, pokud situace dovolí, rádi uspořádali akci, na které byste si trochu toho kouzla skautských akcí mohli taky užít.
 
Jaké investice nás čekají v roce 2021?
Nový rok začneme velmi příjemně, podařilo se nám totiž na konci roku 2020 získat 2 důležité dotace na táborové vybavení. První od MŠMT na nákup dvou hangárových stanů a druhou od Nadace ČEZ k pořízení 17 stanových celt. Během jara se potom budeme pokoušet o další finance od MŠMT – tentokrát na dokončení rekonstrukce tělocvičny a obnovu rukodělné dílny. Tu bychom rádi vybavili nářadím a pomůckami, se kterými by se děti v rámci různého vyrábění učily pracovat. Všechny tyto dotační projekty musíme minimálně z 30 % finančně pokrýt z vlastních nákladů, což aktuálně znamená zhruba 300 000,- Kč. K tomu samozřejmě nárazově přichází i další náklady na opravy a nákupy vybavení do skautského domu i na tábory.

Děkujeme, moc si Vaší pomoci vážíme.  

Více informací o naší činnosti a dalších možnostech pomoci najdete na našem webu.

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v  polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Něco málo pro dobrou věc. 😃

Zdenek Kukula
500 Kč