CZ / EN

SANANIM


Sociálně znevýhodněné skupiny AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Testujeme naše klienty abychom ochránili komunitu, v níž žijí

Ve svých zařízeních a službách má SANANIM jedinečnou možnost testovat své klienty a ochránit tak společnost před rizikem komunitního šíření onemocnění na COVID 19. Zcela zásadní je pro nás být dostatečně vybaveni testovacími sadami tak, abychom mohli okamžitě a dle potřeby testovat naše klienty. A také, abychom mohli testovat sami sebe. Abychom měli jistotu, že nemusíme do karantény a že můžeme bez přerušení poskytovat péči a terapii. A tím i nadále pracovat na ochraně společnosti. Pomozte nám tento úkol naplnit!

vybíráme od 3.11.2020

Testujeme naše klienty s cílem ochránit společnost

Pomozte nám zajistit dostatek prostředků na nákup testovacích sad. Váš dar nám umožní mít okamžitě k dispozici potřebné testy k otestování nejen našich klientů, ale i zaměstnanců, kteří jsou s nimi dennodenně ve styku. Toto výzvou se zároveň připojujeme k celonárodní výzvě SPOLU PROTI KORONAVIRU. Děkujeme, že nám pomáháte zajistit kontinuitu naši péče ve prospěch celé společnosti.
8 632 Kč

přispělo

9 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Připojujeme se k celonárodní výzvě SPOLU PROTI KORONAVIRU.
Ve snaze ochránit společnost má SANANIM - jako jedna z mála organizací - možnost testovat lidi s drogovou závislostí pomocí anitigenních testů a PCR. Testování na onemocnění COVID 19 má za cíl snížit rizika a zamezit komunitnímu přenosu nemoci. Na potřeby v nynější proměnné době a na nastalé situace potřebujeme rychle reagovat, proto je pro nás zcela zásadní mít možnost testovat klienty i zaměstnance okamžitě. Tedy mít dostatek testovacích sad. Jenže ty stojí nemalé prostředky, kterých se nám v neziskovce nedostává.  Potřebujeme proto Vaši pomoc.
Pomozte nám skrze testování a rychlý zásah zamezit šíření onemocnění a ochránit tak společnost! DĚKUJEME!
 

SANANIM je již od roku 1990 jedním z klíčových nestátních poskytovatelů služeb v oblasti léčby závislostí, zejména na nealkoholových drogách. V posledních letech však poskytujeme služby i v rámci speciálních programů pro léčbu dalších typů závislostí - na alkoholu, hazardním hraní a sázení či on-line hrách. V současnosti provozujeme šestnáct hlavních zařízení, tvořících ucelený a komplexní systém prevence, péče, léčby a resocializace. Naše mnohaleté zkušenosti jasně ukazují, že léčba závislostí funguje. Věříme v možnost úzdravy a tomu přizpůsobujeme léčebné postupy i proces resocializace klientů s cílem vrátit je do normálního života. Nicméně stejně tak jsme přesvědčení o vysoké účinnosti a důležitosti přístupů harm reduction, které efektivně snižují rizika a chrání veřejné zdraví. 
S našimi klienty jsme v každodenním styku i v době koronavirové. Naši péči a podporu potřebují ještě víc, než obvykle. Vybavujeme je ochrannými prostředky, vedeme je k odpovědnému chování ke svému okolí a k péči o své zdraví a učíme je komunikovat online. Jen v kontaktním centru a v terénních službách jsme denně v kontaktu s  více než 200 klienty, kteří patří k vysoce ohrožené skupině, často bez přístřeší. Chceme ochránit nejen je, ale i kolegy v těchto zařízeních. Při hrozbě nákazy a současném úsilí zachovat kontinuitu péče je potřeba testování velmi vysoká. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu