Nadace Veronica


Životní prostředí Regionální a komunitní rozvoj

Zasaď hrušku / Daruj hrušku

Současná epidemie postihla mezi jinými i ovocnou školku holandské nadace Corazón. Kvůli zrušeným objednávkám zůstaly tisíce stromků bez odběratelů a školka je nemohla dále skladovat. Ve spolupráci s holandskou organizací The Tree Party jsme se v září 2020 rozhodli jeden kamion hrušní převézt do Česka. Od konce října do konce listopadu našlo 3 500 hrušní domov v zahradách a sadech i obecních výsadbách. Podpořte další výsadbu těchto hrušní v obcích v Jihomoravském kraji a na Vysočině. Darujte hrušeň jako dárek a potěšte přírodu i své blízké.

vybíráme od 22.10.2020

Zasaď hrušku / Daruj hrušku

V září 2020 jsme zachránili z Holandska 4 600 hrušní, které by jinak skončily ve štěpkovači. Dejte jim nový domov na své zahradě či v sadu. Nebo darujte hrušeň jako dárek a potěšte přírodu i své blízké.
81 748 Kč

přispělo

112 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V září 2020 jsme zachránili z Holandska 4 600 hrušní, které by jinak skončily ve štěpkovači. Už 3 500 jich našlo nový domov na zahradách nebo v sadu a v obecních výsadbách od Hostětína po Pardubice. Podpořte další výsadbu těchto hrušní v obcích v Jihomoravském kraji a na Vysočině. Darujte vysazení hrušně jako dárek a potěšte přírodu i své blízké.

V SOUČASNOSTI JE PŘES DARUJME MOŽNOST POUZE ZAKOUPENÍ DÁRKOVÉHO CERTIFIKÁTU NA VYSAZENÍ HRUŠNĚ - CERTIFIKÁTY ZASÍLÁME NA E-MAIL DO 24. 12. DO 12.00 OBRATEM PO PŘIPSÁNÍ PLATBY KARTOU NEBO OKAMŽITÝM PŘEVODEM.


SAMOTNÉ SAZENICE HRUŠNÍ BUDOU K DISPOZICI K PRODEJI NA ZAČÁTKU BŘEZNA VE SKLADU NADACE VERONICA V BRNĚ.

Kde se vzaly tisíce hrušní na poli u Moravského Krumlova?

Současná epidemie postihla mezi jinými i ovocnou školku holandské nadace Corazón. Kvůli zrušeným objednávkám zůstaly tisíce stromků bez odběratelů a školka je nemohla dále skladovat. Ve spolupráci s holandskou organizací The Tree Party jsme se v září 2020 rozhodli jeden kamion hrušní převézt do Česka. Díky laskavé podpoře Radka a Marie Nedopilových našly stromky dočasné útočiště na poli u Moravského Krumlova.


Chcete podpořit výsadbu hrušek na venkově a darovat vysazení hrušky jako dárek?
Nemáte vhodné místo, kam byste hrušně vysadili, a přesto chcete projekt podpořit? Chcete někoho obdarovat smysluplným dárkem a věnovat mu vysazení stromku? Váš dar v hodnotě 490 korun podpoří výsadbu jedné hrušně. Obdržíte dárkový certifikát, který zašleme e-mailem. A co je na tom vůbec nejlepší? Po provedení daru se vždy dozvíte, kde přesně se Vámi podpořené hrušně nachází. Sázíme v obcích v Jihomoravském kraji a na Vysočině na volně přístupná místa, můžete tak stromky kdykoliv navštívit a mít z nich radost.

Dárkové certifikáty na vysazení hrušně zasíláme obratem na e-mail po připsání platby. Certifikáty vyřizujeme pro platby provedené kartou nebo okamžitým převodem do 24. 12. do 12.00.

Více informací o odrůdách a stromcích najdete na našem webu.

Chcete si zachráněné hrušně zasadit ve své zahradě nebo sadu?
V současnosti je zastaven prodej stromků pro soukromé výsadby. Další benefiční prodej stromků plánujeme na jaře 2021. Nákupem jedné za zachráněných hrušní pomůžete najít těmto stromkům nový domov. Navíc přispějte do fondu Společně pro přírodu, ze kterého Nadace Veronica rozděluje peníze na ekologické projekty na Moravě. Příspěvek za sazenici je 129 korun. Pro odběr sazenic je třeba vždy předem uhradit příspěvek přes Darujme.cz. Po provedení daru vás kontaktujeme s informacemi o převzetí.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Rádi jsme darovali na dobrou věc.

Jitka Formanová
1 420 Kč

Osobní odběr sazenic hrušní. Díky a přírodě zdar :)

Lukáš Dubec
2 193 Kč

Hrušky do toho

Petr Pinkas
3 000 Kč

Skvělý! Zachránit kus přírody a ještě si pochutnat na hruškách..

Dagmar Stehlíková

Dobrý den zaplatila jsem kartou z Aur bank a hrušky 16 ks si vyzvednu v úterý nebo středu na Pekařské, děkuji Matušková Anna

Anna Matušková
2 064 Kč

Úhrada za 7 hrusni k sazeni k vyzvednuti dnes nebo zítra v Brne, z toho 2 Konference.

Lenka Řeháková
920 Kč

Foukej, foukej, větříčku, shoď mi jednu hruštičku.
Shoď mi jednu nebo dvě, budou sladké obě dvě.

Radim Bondy

Uhrazeno
Ještě jednou děkuji

Veronika Grulichova
129 Kč

1x odrůda Konference
1x odrůda Sweet Sensation
odběr Hrušky / Moravská Nová Ves

Helena Strážnická
258 Kč

Hrušková radost😍

Dita Szabó