PFERDA z.ú.


AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU Lidé s postižením

Zachraňte práci lidí s postižením ve PFERDOVI

Pomozte nám udržet pracovní místa a sociální služby pro 52 lidí s postižením, kteří jsou na nás závislí. Druhá vlna koronaviru nás bolestně zasáhla a balancujeme na tenké hranici. Zachraňte provoz 4 sociálních podniků a důležitou práci pro naše číšníky, pekaře i uklízeče.

vybíráme od 22.10.2020
337 070 Kč
vybráno 75 % z 450 000 Kč

přispělo

206 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
-----
edit. 18. 11. 2020
Přátelé, jsme hrozně vděční! 
 Zasypáváte nás stále obrovskou vlnou podpory i dotazy, zda lze stále ještě přispět, případně jak byste nám mohli ještě pomoci..

Po dlouhých úvahách a rozmýšlení pro a proti jsme se rozhodli.. Navyšujeme původní cíl. 

Peníze, které jsme díky vám všem teď sehnali, nám pokryjí náklady v podnicích do konce letošního roku. Pekaři, číšníci i uklízeči tak díky vám mají jistotu stabilní práce. Nikdo z nás ale neví, jaká situace bude panovat začátkem příštího roku. Budou pandemická opatření pokračovat ? Nebo se život vrátí do normálu už po Novém roce? Co si o tom myslíte vy?

My nevíme...a bojíme se. Proto jsme se rozhodli navýšit limit o dalších 150.000,- , který nám zajistí funkční služby do března 2021.

S pokorou a díkem. 
 PFERDA 
-------
Letos jsme plánovali vytvořit nová pracovní místa pro další lidi s postižením.
V březnu jsme byli nuceni pozastavit provoz ve 3 sociálních podnicích. Dvě Tréninkové kavárny Láry Fáry, Pekárna Na Plechu i Úklidová firma Láry Fáry omezovaly nebo úplně zastavily provoz. Dostali jsme se tak už na jaře do výrazných červených čísel. Doufali jsme, že se to nebude opakovat. 

Černé scénáře se však vyplnily a my se opět trápíme, tentokrát už jedeme z rezerv a bojujeme o přežití. Lidé s postižením jsou na nás závislí.. Pokud přijdou o práci, ztratí nejen velmi důležitou část jejich příjmu, ale i pracovní dovednosti, které získávali po několik let. Někteří z nich se osamostatnili, začali bydlet i sami.. bez příjmu budou však balancovat na hranici přežití. A potom budou začínat znovu od nuly. Nenechme to dojít až sem!

Připojte se k nám a pomozte zachovat pracovní místa pro naše pekaře, číšníky i uklízeče v podnicích. Darujte jim šanci na lepší život. 

Abychom přežili do příštího roku, potřebujeme do konce roku 2020 sehnat 300.000,-


Zachraňte sociální podniky. I vy můžete podpořit jejich existenci a dopřát lidem s postižením mít znovu úsměv na tváři.

V České republice žije přes 172 000 lidí s mentálním postižením. Z toho přibližně 65 000 jich žije v ústavní péči. Většina z nich nemá možnost najít si práci nebo si alespoň udržet pracovní návyky. Nenechme naše pracovníky znovu spadnout na dno.

Pro lidi s postižením tu jsme dlouhých 16 let a už 350 lidem jsme pomohli žít lepší život. 

Pokud byste nás chtěli podpořit větší částkou peněz, rádi vám na to vystavíme darovací smlouvu. Veškeré dary si také můžete odečíst z daní.

A co má vlastně PFERDA společného s koníkem v jeho logu? Podpořte nás a my vám celý PFERDÍ  příběh pošleme do emailu.! :-)

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držím palce. Děláte skvělou práci ☺

Dárce

Věro, moc děkujeme za váš dar a slova podpory. ♥

PFERDA z.ú.

Držím palce

Zdenka Martincova

Zdenko, velmi nás dar dojal. ♥ Děkujeme za vaši podporu a ocenění práce lidí s postižením. Věříme v lepší zítřky.

PFERDA z.ú.