Asociace genové terapie, z.s.


Lidé s postižením Vzdělávání a výzkum

Podpoř výzkum léčby Angelmanova syndromu

Když před dvěma lety slyšeli rodiče diagnózu nevyléčitelné nemoci u svého ročního syna, byla to těžká rána. Ale právě díky ní vznikla organizace Asociace genové terapie, která rozjela unikátní projekt. Poprvé v ČR pacienti sami iniciovali základní výzkum léčby vzácných genetických onemocnění.

Výzkum léčby pro Olivera a jeho kamarády s Angelmanovým syndromem

Jedinečný projekt v Čechách, který podporuje jedinečné lidi! Podpořte spolu s námi vědce, kteří hledají léčbu pro zatím nevyléčitelná genetická onemocnění. Výzkum iniciovali poprvé v Čechách sami pacienti - zakladatelé neziskové organizace Asociace genové terapie.
51 150 Kč
vybráno 20 % z 250 000 Kč

zbývá

149 dní

přispělo

48 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Vše začalo, když se rodiče malého Olivera dozvěděli od lékařů, že jejich syn nikdy nebude jako ostatní. Má vzácný Angelmanův syndrom, genetickou poruchu projevující se opožděným vývojem, obtížemi při chůzi, epilepsií, poruchou spánku a dalšími neblahými projevy.
Rodiče udělali pro svého syna něco unikátního. Kontaktovali české vědce, které přesvědčili k zahájení výzkumu léčby pro jejich syna a mnoho dalších pacientů se vzácným genetickým onemocněním.
CO PODPOŘÍME?
Vývoj léčby je velmi nákladná záležitost, proto chceme podpořit výzkumný tým v Českém centru pro fenogenomiku pod vedením ředitele doc. Radislava Sedláčka. Peníze, které v letošním roce vybereme, podpoří práci konkrétního výzkumného pracovníka, jehož každodenní náplní je – zkoumat Angelmanův syndrom.
V minulém roce se i díky Vaší finanční podpoře podařilo vytvořit „zvířecí modely“, které jsou klíčové pro další výzkum.
Díky těmto malým hrdinům celkem přesně víme, co zvláštního a jiného se děje v těle našeho syna, oproti ostatním zdravým dětem. Je proto čas najít způsob, jak to opravit. Námi oslovení vědci jednak hledají způsob, jak opravu provést a zároveň vyvíjí nástroj, kterým lze opravu v těle pacientů, jako je náš Oli, vykonat. 
Výzkum může pomoci léčit mnoho dalších onemocnění. V České republice mezi námi žije více než půl milionu lidí se vzácným onemocněním, 90% onemocnění je geneticky podmíněno. 
Bez vás to nedokážeme! Pomozte financovat výzkum léčby a dejme tak naději lidem, kteří jsou zatím nevyléčitelně nemocní. Věda se stále posouvá a vědci věří, že řešení leží nedaleko…Společně můžeme změnit životy celých rodin, které se dennodenně potýkají s ohromně náročným osudem. A to za to stojí!
Jednoho dne tento výzkum může vyléčit nejen jejich malého syna, ale posunout i léčbu např. autismu, Alzheimerovy choroby, Rettova syndromu a dalších závažných onemocnění.
V roce 2018 byl zahájen výzkum zaměřený na fungování lidských genů a jejich léčbu. Probíhá v Českém centru pro fenogenomiku.
Nacházíme se v přelomovém období - DOBĚ GENOVÉ, kdy se science fiction stává skutečností. Každý rok přibývají onemocnění, jež se z nevyléčitelných mění na vyléčitelná. Poznatky z oblasti genetiky jdou mílovými kroky vpřed. Genová léčba a léčba šitá na míru každému pacientovi se stala skutečností. Léčba na Angelmanovům syndrom se najde, jen je otázka KDY. 
Hlavním cílem neziskové organizace Asociace genové terapie je:
- finanční podpora výzkumu léčby vzácných onemocnění,
- popularizace vědy a výzkumu,
- zvyšování povědomí o vzácných onemocněních ve spolupráci s pacientskými a vědeckými organizacemi.
 
Během jednoho roku se jim podařilo být nápomocni v procesu propojení Ministerstva zdravotnictví ČR, vědců a pacientských organizací. Jsou si vědomi, že pouze součinností všech složek, nejen vědců, ale i zákonodárců a celospolečenské vůle lze dosáhnout potřebných změn.
Slovy zakladatelů Asociace:
"Podporu výzkumu vnímáme jako další důležitý způsob pomoci lidem se vzácným onemocněním. Naším cílem je podpora výzkumu, který bude mít přínos pro celou společnost nejen pro jednotlivce.
Na tvářích našich andělských dětí vidíme často úsměv. Chceme ho vidět i na tvářích jejich rodičů, proto děláme to, co děláme.“

Z této sbírky podpoříme výzkum léčby Angelmanova syndromu, který již běží.
O organizaci Asociace genové terapie se více dozvíte na oficiálních stránkách: www.asgent.org

Více o samotném výzkumu se dozvíte z článku, který o nás napsali idnes.cz: zde
FB       @Asociace genové terapie, z.s.
IG.       #everydaylifewithangel

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Držte se..👍

David Tuček
500 Kč

Veľa šťastia a hlavne zdravia! :)

Matej Halaj
300 Kč

Krásný nový rok!

R a T Hejdukovi
20 000 Kč

Na hrozno a myšky :)

Ondrej Koval