Nadační fond PRAVDA O VODĚ


Lidská práva Protikorupční aktivity

600 rozhněvaných aneb naše voda nepatří do rukou cizích korporací

Prodat cizí firmě obchodování se strategickou surovinou, to se v civilizované zemi jen tak nevidí. A přesto přesně to u nás proběhlo. „Privatizace“ vodovodů a kanalizací byla často protiprávní. Důsledek? Voda za 30 let zdražila o 1000%, ale platy o 1000% lidem nevzrostly. Ve vodárenství schází miliardy na řešení zadržení vody, na obnovu infrastruktury a na čistou vodu. Proč? Protože pro korporace není priorita investovat do odvětví, ale z odvětví odsávat zisk do zahraničí. Výsledek? V odvětví chybí peníze, protože si soukromé vodárny vyplácí miliardové zisky a pak nám vodu zdraží, protože prý schází peníze nebo investice místo vodáren financují města. Takže platíme za vodu 2x. Jednou v ceně vody a podruhé z daní z rozpočtů měst/státu. Říkáme: „A dost!“ Správa a prodej vody musí být služba lidem v rukou vodáren měst, jinak se nedoplatíme.

Hledáme 600 rozhněvaných lidí ochotných bránit sebe a vodu

Ano, nevyřeší se to za dva dny, ale vyřešit to jde. Cestu jsme již proklestili. Po 15 letech se nám podařilo u Ústavního soudu ČR prokázat, že korporace mnohdy ovládly obchod s vodou protiprávně. Proto žádáme nápravu.
490 528 Kč

přispělo

497 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Souhlasíte? 

Vše kolem vody vždy zaplatíme jen my, proto máme právo, aby dodávka vody byla služba nám, lidem a ne kšeft kohokoliv. Máme-li pít čistou vodu a platit za to jen to, co skutečně musíme, pak v rukou městský vodáren, musí být: 
 • Voda
 • Infrastruktura
 • Dodávka vody a platby za vodu
Městské vodárny vodu spravují jako službu. Zisk pro ně není prioritou, proto peníze vybrané za vodu reinvestují.

Samo se to nenapraví!

V letech 2010-2019 zaplatili lidé koncernům v ceně vody zisk 21.9 miliard Kč, který místo v obnově trubek skončil v cizině. Městské vodárny by jej reinvestovaly, protože jejich prioritou není zisk v zahraničí, ale právě obnova trubek a čistá voda. 
 
 23.2 miliard Kč: 
 • To jsou 3 nové čistírny odpadních vod pro 3 města velikosti Prahy.
 • To je čistá voda pro 3 mil. obyvatel.
 • To jsou ušetřené až 2-3 litry vody z každých 10 litrů, které léta mizí díky děravému potrubí a my je platíme, i když je neodebereme.

Co děláme pro nápravu?  

Obraně lidí, vody a nápravě systému, tzn. ukončení často protiprávního působení koncernů, se nadační fond Pravda o vodě a jeho zakladatelé, věnujeme 20 let. V České republice jsme jediní, kteří prosazují vrácení zájmu lidí do správy vody přes soudy, které vyhráváme. Prodej vody v podobě služby jsme pomohli zachovat v 10 okresech ČR.
 Jen v Přerově, Kroměříži, Náchodě a Pardubicích díky tomu cca 460 tisíc lidí za 15 let ušetřilo 
 • 1,8 miliard korun.
 • Městské vodárny získaly cca 2 miliardy Kč dotací, o které by jinak přišly.
 • Jeden příklad za všechny - zde 
Vodu bráníme i v Kladně a Zlíně, kde se koncern dostal k vodě protiprávně. Vyhráli jsme 4x Ústavní soud, 2x Nejvyšší a další soudy. Soudci nám dali za pravdu.  

Náš cíl je vrátit vodu lidem v celé ČR.

Nápravu prosazujeme přes:  
 • Soudy a policii  - zde
 • Osvětu, tlak veřejnosti, úpravu zákonů a petici - zde 
 • Pomoc rozumným politikům vodu bránit- zde
 • Vysvětlení, jak lze nápravu prosadit - zde 

Náprava sama od sebe nepřijde. 

Je pro ni potřeba něco reálně dělat. Souhlasíte? Pak jste zde správně.
Hledáme 500 rozhněvaných a jako my odhodlaných lidí, kteří podpoří:  
 • Zdokumentování, jak a díky komu se koncerny dostaly k českým studnám.
 • Podání žalob a podnětů policii vedoucí k vrácení desítek miliónů korun lidem z neoprávněného obohacení.
 • Dohled nad schvalováním zákonů a pro koho jsou nastaveny.
Podařilo se nám to přes soud v Pardubicích. Lidé díky tomu ušetřili za 15 let 420 mil. Kč v platbách za vodu. Peníze od lidí vybrané za vodu tak slouží k řešení sucha, obnově trubek, tzn. čisté vodě - zde

Přidejte svou pravidelnou kapku k nápravě

500 pravidelných dárců, kteří obranu vody podpoří částkou  200-500 Kč měsíčně, pomůže vyřešit vodárenské kauzy vzájmu lidí. A nastavit prodej vody podobně jako v Pradubicích, Náchodě nebo Přerově - přes data, pomoc starostům, tlak veřejnosti a také rozsudky. 

Děkujeme!

VODA JE ŽIVOT a náš život do rukou nadnárodních korporací rozhodně nepatří.
Kdo jsme, co děláme, jaké máme výsledky, co se daří a co ne a kolik lidí nám pomáhá:

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Máte můj absolutní obdiv za vytrvalost s jakou se angažujete za společnou věc. Děkuji. Děkuji. Děkuji.

Jaroslav Kropáč

Voda je základ života. Jen grázlové ji mohli zaprodat. Děkuji všem, kteří se angažují v tom, aby se současný stav napravil

Marie Daňková
200 Kč

Koho jsme volili do senátu, se 11.1.2021 ukáže. Odmítá pustit veřejnost na jednání. Je to tedy opravdu zbytečná instituce?

Jarmil Vepřek
100 Kč

Velice si cením Vaší iniciativy a že jste ochotni věnovat čas a prostředky boji za společnou věc. Pevně doufám, že se podaří se situací pohnout.

Jan Novotný
200 Kč

Děkuji moc za Vaší obdivuhodnou práci! Přispívám alespoň svou kapičkou k nápravě věcí. Vím, že dostat se na úroveň hospodaření s vodou jako v Izraeli je v našem společenském prostředí takřka nemožné, ale díky lidem jako p. Radek Novotný lze alespoň vybojovat nápravu stávajícího stavu a zlepšení povědomí o tomto nejdůležitějším zdroji pro náš život. Také mě velice zaujala kniha "Budiž voda" od Seth M. Siegela. Ještě jednou děkuji a se srdečným pozdravem, Jan Dřevíkovský.

Jan Dřevíkovský
50 Kč

Milí přátelé,
nesmírně si vážím Vaší úmorné, ale neúnavné práce. Bojujete za nás a za naše největší bohatství. Boj s hydrou je děsný, ale pokud můžu, budu vždy na Vaší straně. Buďte všichni zdrávi a vydržte!
Věra Ježková
Spolí u Ledenic

Věra Ježková
200 Kč