Centrum pro rodinu a sociální péči z.s.


Lidé s postižením

REHAST = rehabilitační asistence u dětí a mladých lidí se zdravotním postižením

Podpořte zpracování rehabilitačního katalogu na míru pro klienta, 1 hodinu cvičení pod vedením rehabilitačního asistenta nebo realizaci části výběrového řízení pro rehabilitačního asistenta.

vybíráme od 8.10.2020
49 400 Kč
vybráno 49 % z 100 000 Kč

přispělo

39 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
 Již od roku 2007 jsme jediní v kraji, kteří poskytují tuto jedinečnou, potřebnou a nenahraditelnou aktivitu v domácím prostředí u dětí a mladých lidí s postižením.

Jedinečnost - asistenti, kteří projdou výběrovým řízením, jsou zaškoleni garanty -fyzioterapeuty s praxí. Garanti vytvoří jedinečný katalog cviků „na míru“ každému klientovi s postižením, podle kterého asistent s klientem cvičí - v domácím prostředí, až 2x týdně. Asistenty jsou studenti oborů fyzioterapie a ergoterapie Ostravské univerzity v Ostravě, se kterou na této aktivitě spolupracujeme.

Potřebnost - děti a mladí lidé s postižením nutně potřebují pravidelné cvičení, aby se jejich zdravotní stav nezhoršoval, ale naopak se zlepšoval nebo alespoň udržel. Tuto aktivitu chceme nabídnout všem klientům.

Nenahraditelnost - pro pečující je vysilující a náročné dopravit klienta do zařízení, kde může cvičit: oblékání v nepříznivém počasí, psychický stav klienta při přepravě, obstarání sourozenců po dobu cvičení, atd. Díky rehabilitační asistenci v domácím prostředí tyto úkony odpadají a pro klienta i pečující osobu je situace mnohem komfortnější.

300 Kč = realizace části výběrového řízení pro rehabilitační asistenty
600 Kč = 1 hodina cvičení pod vedením rehabilitačního asistenta v domácím prostředí klienta
900 Kč = zpracování rehabilitačního katalogu na míru pro klienta odborným garantem aktivity
Více informací o Centru pro rodinu a sociální péči z. s. najdete na www.prorodiny.cz.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Dekujeme, za Vasi praci a drzime Vam palce! :-)

Dárce
2 000 Kč