Elpida, o.p.s.


Aktuálně - spolu proti Koronaviru Senioři

Linka seniorů opět volá o pomoc

Bezplatná telefonická krizová Linka seniorů 800 200 007 jede stále na plné obrátky, každý den od 8-20h 365 dní v roce včetně víkendů a svátků. Kromě našich psychologů a terapeutů pomáhá na lince i řada dobrovolníků, kteří pro volající seniory vyřizují nákupy potřebných věcí prostřednictvím Skautské pomoci a nyní i registraci k očkování. Zájem je dle očekávání obrovský, naši pracovníci mají k registracím administrátorský přístup a registrace se tak pro seniory značně zjednodušuje, ale registrační systém stále nestíhá, a tak je potřeba i několik hovorů než se senior k termínu dostane. Kvůli dlouhodobým pandemickým omezením potřebuje stále více seniorů akutní psychologickou pomoc a profesionální podporu. Linka seniorů pomáhá seniorům zvládat obavy, dlouhodobé osamocení i praktické těžkosti spojené s narušením přirozeného sociálního kontaktu. Snažíme se být okamžitou pomocí, která je seniorům vždy dostupná. A když to situace vyžaduje, pracujeme i ve dvojnásobném provozu s dvojnásobným úsilím – jako teď! Podpořte nás v našem úsilí toto mimořádné období zvládnout a pomáhejte s námi i vy.

vybíráme od 7.10.2020

Linka seniorů opět volá o pomoc

Bezplatná telefonická krizová Linka seniorů 800 200 007 jede na plné obrátky - poskytuje seniorům akutní psychologickou pomoc a podporu, zajišťuje společně se Skauty donášku nákupů a pomáhá i s registrací na očkování. Nekončící nouzový stav zvyšuje obavy z budoucnosti, úzkost i ztrátu přirozeného kontaktu s rodinou a přáteli. Váš dar je i vaší pomocí seniorům, které ohrožuje nejen nový koronavir, ale i strach, deprese a dlouhodobé osamění.
201 669 Kč
vybráno 175 % z 115 000 Kč

přispělo

171 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!


Bezplatná telefonická krizová Linka seniorů 800 200 007 jede stále na plné obrátky, každý den od 8-20h 365 dní v roce včetně víkendů a svátků. Kromě našich psychologů a terapeutů pomáhá na lince i řada dobrovolníků, kteří pro volající seniory vyřizují nákupy potřebných věcí prostřednictvím Skautské pomoci a nyní i registraci k očkování. Zájem je dle očekávání obrovský, naši pracovníci mají k registracím administrátorský přístup a registrace se tak pro seniory značně zjednodušuje, ale registrační systém stále nestíhá, a tak je potřeba i několik hovorů než se senior k termínu dostane. 

Kvůli dlouhodobým pandemickým omezením potřebuje stále více seniorů akutní psychologickou pomoc a profesionální podporu. Linka seniorů pomáhá seniorům zvládat obavy, dlouhodobé odloučení od rodiny a přátel, i praktické těžkosti spojené s narušením přirozeného sociálního kontaktu. Pracovníci Linky seniorů, kterými jsou zkušení psychologové a sociální pracovníci, je v kritických chvílích podporují, naslouchají jim a hledají společně s nimi řešení náročných situací.  

Denně Linka seniorů pomůže desítkám volajících. V době jarního nouzového stavu přijala téměř 9.000 hovorů, ve kterých pomáhala překonat krize a strach přicházející s uzavírající se společností. Nyní po otevření registrací na očkování na 350 volajících denně. 

Všichni naši pracovníci přijali ochotně na jaře i dnes navýšení pracovních povinností s vědomím, že je nutné více než kdy jindy, našim starším spoluobčanům pomoci. 

Proto se obracíme s žádostí i na vás. Pomozte nám pokrýt zvýšené náklady na provoz Linky seniorů. Potřebovali bychom 115 tisíc Kč měsíčně na zajištění potřebné kapacity naší Linky.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji za tuto službu.

Matouš Borák

Díky za Vaše aktivity

Nina Baláčková
300 Kč

Držte se! ❤

L
1 000 Kč

Děláte užitečnou věc. Diky

Hana Hesova
500 Kč

Cely den byl tezky a narocny, ale nebyl zbytecny jelikoz jsem narazila na tento prispevek a mohla prispet na smyslplnou vec ktera muze nekomu pomoci. Drzim v techto casech vsem palce

Hana Platenikova
300 Kč

Hodně sil!

Anežka Široká
500 Kč

Pevné zdraví všem :-)

Andrea Kábelová
300 Kč

Děkuji za tuto činnost, připadá mi to smysluplné!

Martin Krivanek

Diky, ze to delate❤️

Petra
1 000 Kč

Držím palce!

Barbora Čapinská