Elpida, o.p.s.


Aktuálně - spolu proti Koronaviru Senioři

Linka seniorů opět volá o pomoc

Bezplatná telefonická krizová Linka seniorů 800 200 007 jede stále na plné obrátky, každý den od 8-20h 365 dní v roce včetně víkendů a svátků. Kromě našich psychologů a terapeutů pomáhá na lince i řada dobrovolníků, kteří pro volající seniory vyřizují nákupy potřebných věcí prostřednictvím Skautské pomoci a nyní i registraci k očkování. Zájem je dle očekávání obrovský, naši pracovníci mají k registracím administrátorský přístup a registrace se tak pro seniory značně zjednodušuje, ale registrační systém stále nestíhá, a tak je potřeba i několik hovorů než se senior k termínu dostane. Kvůli dlouhodobým pandemickým omezením potřebuje stále více seniorů akutní psychologickou pomoc a profesionální podporu. Linka seniorů pomáhá seniorům zvládat obavy, dlouhodobé osamocení i praktické těžkosti spojené s narušením přirozeného sociálního kontaktu. Snažíme se být okamžitou pomocí, která je seniorům vždy dostupná. A když to situace vyžaduje, pracujeme i ve dvojnásobném provozu s dvojnásobným úsilím – jako teď! Podpořte nás v našem úsilí toto mimořádné období zvládnout a pomáhejte s námi i vy.

vybíráme od 7.10.2020

Linka seniorů opět volá o pomoc

Bezplatná telefonická krizová Linka seniorů 800 200 007 jede na plné obrátky - poskytuje seniorům akutní psychologickou pomoc a podporu, zajišťuje společně se Skauty donášku nákupů a pomáhá i s registrací na očkování. Nekončící nouzový stav zvyšuje obavy z budoucnosti, úzkost i ztrátu přirozeného kontaktu s rodinou a přáteli. Váš dar je i vaší pomocí seniorům, které ohrožuje nejen nový koronavir, ale i strach, deprese a dlouhodobé osamění.
202 019 Kč
vybráno 176 % z 115 000 Kč

přispělo

171 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!


Bezplatná telefonická krizová Linka seniorů 800 200 007 jede stále na plné obrátky, každý den od 8-20h 365 dní v roce včetně víkendů a svátků. Kromě našich psychologů a terapeutů pomáhá na lince i řada dobrovolníků, kteří pro volající seniory vyřizují nákupy potřebných věcí prostřednictvím Skautské pomoci a nyní i registraci k očkování. Zájem je dle očekávání obrovský, naši pracovníci mají k registracím administrátorský přístup a registrace se tak pro seniory značně zjednodušuje, ale registrační systém stále nestíhá, a tak je potřeba i několik hovorů než se senior k termínu dostane. 

Kvůli dlouhodobým pandemickým omezením potřebuje stále více seniorů akutní psychologickou pomoc a profesionální podporu. Linka seniorů pomáhá seniorům zvládat obavy, dlouhodobé odloučení od rodiny a přátel, i praktické těžkosti spojené s narušením přirozeného sociálního kontaktu. Pracovníci Linky seniorů, kterými jsou zkušení psychologové a sociální pracovníci, je v kritických chvílích podporují, naslouchají jim a hledají společně s nimi řešení náročných situací.  

Denně Linka seniorů pomůže desítkám volajících. V době jarního nouzového stavu přijala téměř 9.000 hovorů, ve kterých pomáhala překonat krize a strach přicházející s uzavírající se společností. Nyní po otevření registrací na očkování na 350 volajících denně. 

Všichni naši pracovníci přijali ochotně na jaře i dnes navýšení pracovních povinností s vědomím, že je nutné více než kdy jindy, našim starším spoluobčanům pomoci. 

Proto se obracíme s žádostí i na vás. Pomozte nám pokrýt zvýšené náklady na provoz Linky seniorů. Potřebovali bychom 115 tisíc Kč měsíčně na zajištění potřebné kapacity naší Linky.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji, za to co děláte. Vážím si vaši práce!

Lukas Bernatik
500 Kč

Děkuji za Vaši úžasnou práci, máte můj hluboký obdiv.

Ilona Rosecká
3 000 Kč

At je telefonatu co nejmene

Radomira Koudelkova
200 Kč

Díky za vaši práci

Olga Richterová
300 Kč

Bára, Dejna, Eliška, Juli, Koblih, Péťa a Shebi (v abecedním pořadí :)) zdraví z vánočního večírku a přejí hodně štěstí, zdraví a zdaru a co nejmenší počat telefonátů (aka co nejmenší potřebu těchto telefonátů) :)

Lucie Šebánková
1 000 Kč

Ať slouží

Aleš Králík
1 000 Kč

Přejeme hezké Vánoce!

Oddělení podpory výzkumu FN HK
1 500 Kč

Poděkování za skvělou práci od Green teamu, chystajícího se na Zkratku

Green Team
1 000 Kč

Diky za skvelou praci!

Martin Slavik

Moc dekujeme za dulezitou praci, kterou delate.

Ivona Ester Kolinska
500 Kč