Elpida, o.p.s.


Senioři AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Linka seniorů opět volá o pomoc

Bezplatná telefonická krizová Linka seniorů 800 200 007 je nyní opět ve dvojnásobném provozu. Každý den od 8-20h poskytuje seniorům i pečujícím o seniory akutní psychologickou pomoc a profesionální podporu. Mnohým se život ještě nestihl vrátit do starých kolejí a už je tu další nouzový stav spojený se strachem a nejistotou. Krizová linka pomáhá seniorům zvládat obavy, dlouhodobé osamocení i praktické těžkosti spojené s narušením přirozeného sociálního kontaktu. Snažíme se být okamžitou pomocí, která je seniorům vždy dostupná. A když to situace vyžaduje, pracujeme i ve dvojnásobném provozu s dvojnásobným úsilím – jako teď! Podpořte nás v našem úsilí toto mimořádné období zvládnout a pomáhejte s námi i vy.

vybíráme od 7.10.2020

Linka seniorů opět volá o pomoc

Bezplatná telefonická krizová Linka seniorů 800 200 007 je opět ve dvojnásobném provozu a poskytuje seniorům akutní psychologickou pomoc a profesionální podporu. Další nouzový stav ještě zvýšil obavy z budoucnosti, úzkost a ztrátu přirozeného kontaktu s rodinou a přáteli. Váš dar je i vaší pomocí seniorům, které ohrožuje jak nový koronavir, tak i strach, deprese a osamění.
66 172 Kč
vybráno 58 % z 115 000 Kč

zbývá

11 dní

přispělo

110 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz


Bezplatná telefonická krizová Linka seniorů 800 200 007 musela díky rychlému nárůstu rychlosti šíření nového typu koronaviru zdvojnásobit svoji kapacitu. Značně přibylo seniorů majících obavy z budoucích dnů, na které dopadá tíha dlouhodobé samoty a odloučení od rodiny, příbuzných a přátel. Mnozí žijí již od jara v nepřetržitém strachu, bez rodinných návštěv a přátelských setkání. Další nouzový stav jen podtrhuje obavy, které mají. Navenek jsou obvykle schopni statečně se vypořádat s novou hrozbou, uvnitř je však často tíží dlouhodobé osamění. Pracovníci Linky seniorů, kterými jsou psychologové a sociální pracovníci, je v kritických chvílích podporují, naslouchají jim a hledají společně s nimi řešení náročných situací.  

Denně Linka seniorů pomůže desítkám volajících. Jen v době jarního nouzového stavu přijala téměř 9.000 hovorů, ve kterých pomáhala překonat krize a strach přicházející s uzavírající se společností. Všichni naši pracovníci přijali ochotně na jaře i dnes navýšení pracovních povinností s vědomím, že je nutné více než kdy jindy, našim starším spoluobčanům pomoci. 

Proto se obracíme s žádostí na vás. Pomozte nám pokrýt zvýšené náklady na dvojnásobný provoz Linky seniorů. Potřebovali bychom 115 tisíc Kč měsíčně na zajištění potřebné kapacity naší Linky.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za tuto iniciativu.

Jiří S.

Příspěvek od: Dr. Georg Sindelar, Köln am Rhein

Milada Šindelářová
1 500 Kč

pevne zdravi vsem

Klára Pohořalá

Děkuju Lence Ježkové za skvělý nápad a iniciativu spočívající v rozšíření sbírky mezi další lidi.

Nikola Bartošová
300 Kč

Děkuju za to, co děláte. <3

Magda

S Láskou!

Šárka Kadlecová
500 Kč

Od pana Švarce ostatním seniorům...

Dárce
500 Kč

Díky!

Barbora Čápová
300 Kč

Děkuji za tuto službu.

Matouš Borák

Díky za Vaše aktivity

Nina Baláčková
300 Kč