Elpida, o.p.s.


Senioři AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Linka seniorů opět volá o pomoc

Bezplatná telefonická krizová Linka seniorů 800 200 007 jede stále na plné obrátky, každý den od 8-20h 365 dní v roce včetně víkendů a svátků. Kromě našich psychologů a terapeutů pomáhá na lince i řada dobrovolníků, kteří pro volající seniory vyřizují nákupy potřebných věcí prostřednictvím Skautské pomoci a nyní i registraci k očkování. Zájem je dle očekávání obrovský, naši pracovníci mají k registracím administrátorský přístup a registrace se tak pro seniory značně zjednodušuje, ale registrační systém stále nestíhá, a tak je potřeba i několik hovorů než se senior k termínu dostane. Kvůli dlouhodobým pandemickým omezením potřebuje stále více seniorů akutní psychologickou pomoc a profesionální podporu. Linka seniorů pomáhá seniorům zvládat obavy, dlouhodobé osamocení i praktické těžkosti spojené s narušením přirozeného sociálního kontaktu. Snažíme se být okamžitou pomocí, která je seniorům vždy dostupná. A když to situace vyžaduje, pracujeme i ve dvojnásobném provozu s dvojnásobným úsilím – jako teď! Podpořte nás v našem úsilí toto mimořádné období zvládnout a pomáhejte s námi i vy.

vybíráme od 7.10.2020

Linka seniorů opět volá o pomoc

Bezplatná telefonická krizová Linka seniorů 800 200 007 jede na plné obrátky - poskytuje seniorům akutní psychologickou pomoc a podporu, zajišťuje společně se Skauty donášku nákupů a pomáhá i s registrací na očkování. Nekončící nouzový stav zvyšuje obavy z budoucnosti, úzkost i ztrátu přirozeného kontaktu s rodinou a přáteli. Váš dar je i vaší pomocí seniorům, které ohrožuje nejen nový koronavir, ale i strach, deprese a dlouhodobé osamění.
103 731 Kč
vybráno 90 % z 115 000 Kč

přispělo

134 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!


Bezplatná telefonická krizová Linka seniorů 800 200 007 jede stále na plné obrátky, každý den od 8-20h 365 dní v roce včetně víkendů a svátků. Kromě našich psychologů a terapeutů pomáhá na lince i řada dobrovolníků, kteří pro volající seniory vyřizují nákupy potřebných věcí prostřednictvím Skautské pomoci a nyní i registraci k očkování. Zájem je dle očekávání obrovský, naši pracovníci mají k registracím administrátorský přístup a registrace se tak pro seniory značně zjednodušuje, ale registrační systém stále nestíhá, a tak je potřeba i několik hovorů než se senior k termínu dostane. 

Kvůli dlouhodobým pandemickým omezením potřebuje stále více seniorů akutní psychologickou pomoc a profesionální podporu. Linka seniorů pomáhá seniorům zvládat obavy, dlouhodobé odloučení od rodiny a přátel, i praktické těžkosti spojené s narušením přirozeného sociálního kontaktu. Pracovníci Linky seniorů, kterými jsou zkušení psychologové a sociální pracovníci, je v kritických chvílích podporují, naslouchají jim a hledají společně s nimi řešení náročných situací.  

Denně Linka seniorů pomůže desítkám volajících. V době jarního nouzového stavu přijala téměř 9.000 hovorů, ve kterých pomáhala překonat krize a strach přicházející s uzavírající se společností. Nyní po otevření registrací na očkování na 350 volajících denně. 

Všichni naši pracovníci přijali ochotně na jaře i dnes navýšení pracovních povinností s vědomím, že je nutné více než kdy jindy, našim starším spoluobčanům pomoci. 

Proto se obracíme s žádostí i na vás. Pomozte nám pokrýt zvýšené náklady na provoz Linky seniorů. Potřebovali bychom 115 tisíc Kč měsíčně na zajištění potřebné kapacity naší Linky.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Diky za skvelou praci!

Martin Slavík

Moc dekujeme za dulezitou praci, kterou delate.

Ivona Kolinska
500 Kč

Tým Kočky za hru Vánoční Tápání

Kočky
900 Kč

DĚKUJI ZA POMOC OSTATNÍM.
V DALŠÍM ROCE PŘEJI PODPORU VŠEM,
KTEŘÍ TO POTŘEBUJÍ.
PŘEJI TAKÉ OPORU VŠEM PRO POMOC.

Ivana Mutová
500 Kč

Díky za tuto iniciativu.

Jiří S.

Příspěvek od: Dr. Georg Sindelar, Köln am Rhein

Milada Šindelářová
1 500 Kč

pevne zdravi vsem

Klára Pohořalá

Děkuju Lence Ježkové za skvělý nápad a iniciativu spočívající v rozšíření sbírky mezi další lidi.

Nikola Bartošová
300 Kč

Děkuju za to, co děláte. <3

Magda

S Láskou!

Šárka Kadlecová
500 Kč