Charita Olomouc


Hospicová a paliativní péče

Hospicová péče Caritas

Každý člověk by měl mít možnost strávit poslední chvíle života doma, mezi svými blízkými. Jsme tu proto, abychom nabídli odbornou péči umírajícím i rodině. S vaší podporou nám to půjde lépe. Děkujeme!

vybíráme od 1.10.2020

Hospicová péče Caritas

Každý člověk by měl mít možnost strávit poslední chvíle života doma, mezi svými blízkými. Jsme tu proto, abychom nabídli odbornou péči umírajícím i rodině. S vaší podporou nám to půjde lépe. Děkujeme!
43 910 Kč

přispělo

18 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Prožít poslední chvíle v kruhu rodiny a nejbližších je přání většiny lidí. Hospicová péče Caritas poskytuje zdravotní a podpůrné služby umírajícím lidem v jejich domácím prostředí. Pomáhá v tomto těžkém období také rodině a blízkým osobám. Chceme, aby domácí hospicová péče byla dostupná všem, kteří si přejí ji využít, a proto ji poskytujeme zdarma.
Jedná se však o nákladnou péči, jeden den stojí okolo 3.000 Kč. Je totiž nutné zajistit 24hodinovou pohotovost odborného personálu, drahá léčiva či zdravotnické přístroje. Zhruba z jedné poloviny uhradí náklady zdravotní pojišťovny, zbytek je z dalších zdrojů. A významným pilířem je právě podpora od vás, našich dárců. Pomozte spolu s námi lidem na konci života dožít tam, kde si to přejí. Vážíme si každého daru. Děkujeme!

Hospicová péče Caritas v Olomouckém kraji
Obecnou paliativní péči, tj. doprovázení umírajících osob v domácnosti, poskytujeme pod hlavičkou Charity Olomouc již asi 30 let. Od dubna roku 2019 nabízíme také mobilní specializovanou paliativní péči, zkráceně domácí hospicovou péči. Domácí hospicovou péči Caritas zajišťují tři pracoviště: Olomouc, Šumperk a Zábřeh, přičemž každé z nich působí ve svém okolí asi do 30 km.
Náš tým hospicové péče je složen z více odborníků tak, aby byly zajištěny všechny základní oblasti – zdravotní, sociální i duchovní a psychologická. Lékař i sestra provádějí pravidelné návštěvy u pacientů a jsou 24 hodin k dispozici na telefonu. Sociální pracovnice pomůže vyřídit příspěvky na péči a jiné dávky, zapůjčení kompenzačních pomůcek, pečovatelskou službu a další služby dle potřeby. Pastorační pracovníci, psychologové či krizoví interventi doprovázejí člověka při vyrovnávání se faktem blížící se smrti, s bilancováním života, s hledáním smíření atd. Zůstáváme nablízku také pozůstalým v době zármutku.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za záslužnou práci

Ludmila Lepová
5 000 Kč

Díky za vše, co děláte.

Dárce