CZ / EN

POHODA - společnost pro normální život lidí s postižením, z.ú.


Lidé s postižením AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Kavárna co se nevzdává

Během jarní krize způsobené COVID-19 se kavárna Bílá vrána nevzdala. Všemi dostupnými prostředky bojovala o své přežití, tak aby se její zaměstnanci se zdravotním postižením měli kam vrátit. Boj, ale pokračuje a bez vaší podpory hrozí, že ho nezvládne. Připojte se k našemu úsilí o narovnávání šancí na trhu práce a pomozte nám udržet místo, kde lidé s postižením nachází dlouhodobé zaměstnání a šanci na lepší život. Za cenu tří kafíček v Bílé vráně (cca 150,- Kč), můžete každý měsíc darovat hodinu práce člověku s postižením. Za cenu vydatné snídaně pro dva (cca 300,- Kč) darujete hodiny hned dvě. A za cenu posezení s přáteli v příjemné prostředí Bílé vrány u sklenky vína a něčeho dobrého k tomu (cca 450,- Kč) darujete tři hodiny práce lidem s postižením. Podpořte Bílou vránu, kavárnu co se nevzdává!

Přijďte na virtuální návštěvu do Bílé vrány

Za cenu tří kafíček v Bílé vráně (150,- Kč), darujete hodinu práce člověku s postižením. Za cenu vydatné snídaně pro dva (300,- Kč) darujete hodiny hned dvě. A za cenu posezení s přáteli v příjemné prostředí Bílé vrány u sklenky vína a něčeho dobrého k tomu (450,- Kč) darujete tři hodiny práce lidem s postižením.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Kavárna Bílá vrána je sociální podnik, který od roku 2011 poskytuje stálé zaměstnání lidem se zdravotním postižením. I Bílou vránu zasáhla na jaře 2020 krize spojená s pandemií COVID-19.  16. března musela kavárna z nařízení vlády uzavřít svůj provoz a přišla také o spoustu zakázek pro její přidruženou cateringovou službu.


Bílá vrána ale nehodila flintu do žita a bojovala. Bojovala, aby se její zaměstnanci měli kam vrátit. Zákazníci do kavárny nemohli a tak kavárny šla za nimi. Tým kuchařů z Bílé vrány začal během nouzové stavu vařit obědy.


I s pomocí dobrovolníků, kteří přispěchali kavárně a jejím zaměstnancům na pomoc, se obědy rozvážely téměř po celé Praze.


Díky tomu kavárna vydržela a 25. května mohla znovu otevřít. Kavárníci s postižením se tak mohli znovu vrátit do práce, která je pro ně tak důležitá.

Kavárna Bílá vrána ukázala, že se nevzdává a stojí při ní lidé, kterým záleží na tom, aby lidé s postižením dostali šanci na plnohodnotné zaměstnání. 

Krize bohužel nekončí a kavárnu znovu ohrožují opatření, která jsou spojena s další vlnou opatření proti COVID-19. BEZ VAŠÍ POMOCI SE NEOBEJDE!

Za cenu tří kafíček v Bílé vráně ( 150,- Kč), darujete hodinu práce člověku s postižením. Za cenu vydatné snídaně pro dva ( 300,- Kč) darujete hodiny hned dvě. A za cenu posezení s přáteli v příjemné prostředí Bílé vrány u sklenky vína a něčeho dobrého k tomu (450,- Kč) darujete tři hodiny práce lidem s postižením.

Přijďte k nám na virtuální návštěvu prostřednictvím finančního daru, který podpoří zaměstnávání lidí se zdravotním postižením a zachrání KAVÁRNU, CO SE NEVZDÁVÁ!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu